Budowa Stadionu Narodowego - zobacz postęp prac

2009-12-10 10:31
Budowa Stadionu Narodowego (grudzień 2009, Warszawa)
Autor: Narodowe Centrum Sportu

Na terenie budowy Stadionu Narodowego w Warszawie trwają intensywne prace przy konstrukcji żelbetowej obiektu. Elementy konstrukcji są już widoczne powyżej dawnej korony Stadionu Dziesięciolecia.

Prace są wykonywane na wszystkich kondygnacjach od poziomu - 4 (poziom parkingu pod płytą boiska) do poziomu 0 (poziom głównej promenady).

Trwa montaż rygli czyli belek grzebieniowych, na których montowane będą stopnie trybun. Do tej pory zamontowano 98 belek (na zdjęciu).

Rozpoczęto prace przy fundamentach pod słupy konstrukcji stalowej podtrzymującej dach linowy.

Kontynuowane są prace przy budowie zbiornika retencyjnego i węzła cieplnego, których zakończenie nastąpi w pierwszych miesiącach 2010 r.

Trwa produkcja prefabrykatów trybun w zakładach Pekabex w Poznaniu i Fabet w Kielcach. Po dokonaniu audytów technicznych, do produkcji prefabrykatów przystąpiły dwa kolejne zakłady.

W przyszłym tygodniu odbędzie się audyt w firmie Hightex w Niemczech, produkującej membranę dachową. Zostanie także dokonana kolejna ocena zaawansowania produkcji elementów konstrukcji stalowej w zakładach Cimolai we Włoszech.

Wspólnie z projektantem, na wniosek wykonawcy konstrukcji stalowej, uzgodniono sposób wykonania i materiały do zabezpieczenia antykorozyjnego zewnętrznych powłok malarskich konstrukcji stalowej.

Zobacz najnowszą galerię zdjęć z budowy.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej