Budowa piłkarskiego Stadionu Narodowego w Warszawie

2007-06-04 14:54

Prezydent Warszawy, Lech Kaczyński, poinformował o planach budowy stadionu piłkarskiego. Nowy obiekt sportowy ma powstać na terenach należących do miasta, tj. w pobliżu stadionu przy ul. Łazienkowskiej.

Stadion będzie spełniał wszystkie standardy międzynarodowe. Pomieści 35 - 40 tysięcy widzów. Wartość inwestycji szacuje się na ok. 160 milionów złotych. Fundusze na jej realizację będą pochodziły głównie ze środków miejskich. Około 30 proc. tej kwoty ma stanowić dotacja z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu. "Od dłuższego czasu prowadziliśmy rozmowy, które były próbą realizacji koncepcji budowy stadionu w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego - powiedział Lech Kaczyński. - Dalsze rokowania trwałyby bardzo długo i doszliśmy do wniosku, że najlepiej będzie, jeśli stadion wybuduje samo miasto. Po dokładnej kalkulacji możemy stwierdzić, że jest to możliwe". Przetarg na projekt i budowę stadionu ma zostać ogłoszony za 2 - 3 miesiące. Zakończenie budowy nowego obiektu sportowego przewidziano na rok 2006. Budowa nowego stadionu nie oznacza zburzenia starego, ale jego modernizację (remont dachu, murawy i oświetlenia). Koszt tej inwestycji wyniesie ok. 6 mln złotych. Stadion nie będzie jedynym obiektem, który powstanie w okolicy ul. Łazienkowskiej. "Nie zapadły jeszcze decyzje, co powstanie na pozostałej części działki. Sprawa jest skomplikowana, gdyż umowa z Agencją Mienia Wojskowego, od której miasto kupiło te tereny, jasno określa, że jej przeznaczenie ma mieć charakter sportowo-rekreacyjny. Warunków umowy nie wolno nam naruszyć, więc nie mogą tam powstać obiekty komercyjne" - powiedział Kaczyński.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej