Budowa nowego dworca PKS

2007-06-01 14:04
Dworzec Toruń PKS
Autor: brak danych

Zaczęła się budowa toruńskiego dworca autobusowego. 19 kwietnia 2006 r. kontener z kasami i poczekalnią trafił na drugą stronę ul. Dąbrowskiego. Nowy terminal ma być gotowy w styczniu 2007 r.

Z tymczasowego dworca o powierzchni 115 mkw., w którym mieszczą się kasy, toalety, dyspozytornia i niewielka poczekalnia, torunianie korzystają od maja 2002 r.

Nowy gmach będzie miał ok. 43 m długości, 1361 mkw. powierzchni użytkowej, dwie kondygnacje i piwnicę. Jednorazowo pod dachem dworca będzie się mogło schronić 200 podróżnych. Konstrukcja ma się składać z trzech części. W środkowej znajdą się m.in. hol z antresolą, kasy biletowe, informacja i poczekalnia, na górze - pomieszczenia biurowe, a w lewej części budynku i na parterze - wejście główne na perony, toalety, bar, kiosk i przechowalnia bagażu. Administracja ulokuje się po prawej stronie kompleksu. Jej część przeprowadzi się tu z bazy Conneksu przy ul. Poznańskiej.
Budowa ruszy pod koniec kwietnia 2006 r. Inwestycja została podzielona na dwa etapy. Wiadomo, że pierwsza część prac przy terminalu pochłonie blisko 5 mln zł. Projekt terminalu powstał na desce kreślarskiej Marka Bielskiego z bydgoskiej Pracowni Architektonicznej Arus sp. z o.o.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej