Budowa nowego dworca PKS

2007-06-01 14:04
Dworzec Toruń PKS
Autor: brak danych

Zaczęła się budowa toruńskiego dworca autobusowego. 19 kwietnia 2006 r. kontener z kasami i poczekalnią trafił na drugą stronę ul. Dąbrowskiego. Nowy terminal ma być gotowy w styczniu 2007 r.

Z tymczasowego dworca o powierzchni 115 mkw., w którym mieszczą się kasy, toalety, dyspozytornia i niewielka poczekalnia, torunianie korzystają od maja 2002 r.

Nowy gmach będzie miał ok. 43 m długości, 1361 mkw. powierzchni użytkowej, dwie kondygnacje i piwnicę. Jednorazowo pod dachem dworca będzie się mogło schronić 200 podróżnych. Konstrukcja ma się składać z trzech części. W środkowej znajdą się m.in. hol z antresolą, kasy biletowe, informacja i poczekalnia, na górze - pomieszczenia biurowe, a w lewej części budynku i na parterze - wejście główne na perony, toalety, bar, kiosk i przechowalnia bagażu. Administracja ulokuje się po prawej stronie kompleksu. Jej część przeprowadzi się tu z bazy Conneksu przy ul. Poznańskiej.
Budowa ruszy pod koniec kwietnia 2006 r. Inwestycja została podzielona na dwa etapy. Wiadomo, że pierwsza część prac przy terminalu pochłonie blisko 5 mln zł. Projekt terminalu powstał na desce kreślarskiej Marka Bielskiego z bydgoskiej Pracowni Architektonicznej Arus sp. z o.o.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej