Budimex na krajowej "trójce"

2009-11-25 8:21

W dniu 20 listopada 2009 r. Budimex podpisał umowę z GDDKiA Oddział w Szczecinie  na budowę węzła Parłówko wraz z obwodnicą miejscowości Truszyn oraz miejscowości Ostromice w ciągu drogi krajowej nr 3.

Wartość kontraktu netto 84 013 176 zł. Termin rozpoczęcia robót - nie później niż w ciągu 30 dni od daty podpisania umowy, czyli prace powinny ruszyć jeszcze w grudniu. Planowany termin zakończenia realizacji to 21 miesięcy od daty rozpoczęcia.

Skrzyżowanie w Parłówku na krajowej „trójce” to miejsce, w którym droga krajowa numer 3 skręca o 90°, dodatkowo krzyżuje się z drogą wojewódzką nr 107 na Kamień Pomorski i 108 z kierunku Golczewa i Płot. Na południe i na zachód od Parłówka leżą miejscowości Troszyn i Ostromice, które nie mają obwodnicy. Problemy komunikacyjne w tym miejscu powinna rozwiązać właśnie budowa obwodnic Troszyna Parłówka i Ostromic, wraz z bezkolizyjnym węzłem Parłówko.

Opis inwestycji:

  • długość  6,131 km
  • klasa drogi S
  • prędkość projektowa drogi 100 km/h
  • dla jednej jezdni: szerokość jezdni 7 m (2 x 3,50 m); szerokość poboczy utwardzonych 2 x 2 m
  • dla dwóch jezdni: szerokość jezdni 2 x (2 x 3,5m); szerokość pasów awaryjnych 2 x 2,50 m; szerokość pasu rozdziału 4 m
  • przejścia dla zwierząt 6
  • wiadukty 4
Węzeł Parłówko w ciągu drogi krajowej nr 3

i

Autor: Archiwum serwisu Węzeł Parłówko w ciągu drogi krajowej nr 3
Mapa inwestycji GDDKiA o/Szczecin

i

Autor: Archiwum serwisu Mapa inwestycji GDDKiA o/Szczecin. Kolorem niebieskim i zielonym zaznaczone inwestycje ukończone bądź realizowane obecnie. Kolorem pomarańczowym - inwestycje przygotowywane do realizacji przed rokiem 2013. Odcinek drogi który zbuduje Budimex jest zaznaczony na mapie zieloną 2.