Budimex na krajowej "trójce"

2009-11-25 8:21

W dniu 20 listopada 2009 r. Budimex podpisał umowę z GDDKiA Oddział w Szczecinie  na budowę węzła Parłówko wraz z obwodnicą miejscowości Truszyn oraz miejscowości Ostromice w ciągu drogi krajowej nr 3.

Wartość kontraktu netto 84 013 176 zł. Termin rozpoczęcia robót - nie później niż w ciągu 30 dni od daty podpisania umowy, czyli prace powinny ruszyć jeszcze w grudniu. Planowany termin zakończenia realizacji to 21 miesięcy od daty rozpoczęcia.

Skrzyżowanie w Parłówku na krajowej „trójce” to miejsce, w którym droga krajowa numer 3 skręca o 90°, dodatkowo krzyżuje się z drogą wojewódzką nr 107 na Kamień Pomorski i 108 z kierunku Golczewa i Płot. Na południe i na zachód od Parłówka leżą miejscowości Troszyn i Ostromice, które nie mają obwodnicy. Problemy komunikacyjne w tym miejscu powinna rozwiązać właśnie budowa obwodnic Troszyna Parłówka i Ostromic, wraz z bezkolizyjnym węzłem Parłówko.

Opis inwestycji:

  • długość  6,131 km
  • klasa drogi S
  • prędkość projektowa drogi 100 km/h
  • dla jednej jezdni: szerokość jezdni 7 m (2 x 3,50 m); szerokość poboczy utwardzonych 2 x 2 m
  • dla dwóch jezdni: szerokość jezdni 2 x (2 x 3,5m); szerokość pasów awaryjnych 2 x 2,50 m; szerokość pasu rozdziału 4 m
  • przejścia dla zwierząt 6
  • wiadukty 4
Węzeł Parłówko w ciągu drogi krajowej nr 3
Autor: GDDKiA Węzeł Parłówko w ciągu drogi krajowej nr 3
Mapa inwestycji GDDKiA o/Szczecin
Autor: GDDKiA Mapa inwestycji GDDKiA o/Szczecin. Kolorem niebieskim i zielonym zaznaczone inwestycje ukończone bądź realizowane obecnie. Kolorem pomarańczowym - inwestycje przygotowywane do realizacji przed rokiem 2013. Odcinek drogi który zbuduje Budimex jest zaznaczony na mapie zieloną 2.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej