BioNanoPark w Łodzi otwarty

2012-10-16 12:12
Łódź. BioNanoPark
Autor: Yawal BioNanoPark na terenie Łódzkiego Regionalnego Parku Naukowo-Technologicznego

BioNanoPark został oddany do użytku blisko rok przed planowanym terminem. Inwestycja w Łodzi to nowoczesny ośrodek laboratoryjno-wdrożeniowy, w którym będą prowadzone prace badawcze dla biznesu i ośrodków naukowych w kraju, a także za granicą z zakresu medycyny, ochrony środowiska i farmaceutyki.

BioNanoPark w Łodzi. Miejsce, w którym nauka styka się z biznesem

BioNanoPark to nowoczesne centrum badawczo-wdrożeniowe dla biznesu i jeden z największych kompleksów laboratoryjnych dla branży biotechnologicznej. Inwestycja powstała na terenie Łódzkiego Regionalnego Parku Naukowo-Technologicznego przy ul. Dubois.

- Tutaj styka się nauka z biznesem. Mam nadzieję, że już w niedługim czasie ze światem nauki będą spotykali się najwięksi i najaktywniejsi przemysłowcy - powiedziała Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi.

Powierzchnia całkowita dwukondygnacyjnego budynku wynosi 7000 mkw. W obiekcie  znajdują się dwa duże laboratoria: biotechnologii przemysłowej i biofizyki molekularnej i nanostrukturalnej, w których będą prowadzone prace badawcze dla biznesu i ośrodków naukowych w Polsce i za granicą z zakresu m.in. medycyny, ochrony środowiska i farmaceutyki. W BioNanoParku znajduje się sala konferencyjna, w której będzie można organizować spotkania dla 300 osób. W budynku dostępnych będzie 50 nowych biur dla firm zrzeszonych w łódzkim Inkubatorze Technologicznym. Biura są w pełni wyposażone w meble i komputery.  Wszystko po to, by zaczynające działalność firmy miały jak najłatwiejszy start.W BioNanoParku znajdzie swoją docelową siedzibę pierwsza w Polsce Pracownia Indywidualnych Implantów Medycznych.

Za realizację inwestycji odpowiedzialny był Łódzki Regionalny Park Naukowo-Technologiczny. Rolę generalnego wykonawcy BioNanoParku pełniła firma Budimex. Budowa obiektu zakończyła się rok przed planowanym terminem. Uroczyste otwarcie budynku nastąpiło 15 października 2012 roku.

Wartość inwestycji to ponad 76 mln zł, z czego ponad 53 mln zł pochodziło ze środków unijnych, resztę finansowania zapewnili główni udziałowcy, tj. miasto Łódź i województwo łódzkie.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej