Bibliotekę Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni wybuduje firma Warbud

2010-04-28 10:55
Biblioteka Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni
Autor: WARBUD SA

Warbud pozyskał kontrakt na budowę Biblioteki Akademickiej z Centrum Audytoryjno - Informacyjnym Akademii Marynarki Wojennej. Zamawiającym jest Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni. Uroczyste podpisanie umowy miało miejsce 27 kwietnia 2010 r.

Spółkę Warbud reprezentowali: p. Eugeniusz Moczydłowski, Dyrektor Regionu Północ oraz p. Janusz Daszke, Z-ca Dyrektora.W ramach inwestycji przewidziano budowę ogólnodostępnego obiektu kubaturowego, składającego się z dwóch zasadniczych stref funkcjonalnych - kongresowej i biblioteki. Ten nowoczesny, dwukondygnacyjny obiekt w kształcie litery “ L ”, o bokach 92 i 93 m oraz powierzchni 6870 m2, umiejscowiony zostanie wokół uczelnianego parkingu, tak by umożliwić jego dalszą rozbudowę.

W dłuższym ramieniu znajdą się m.in.: całkowicie zinformatyzowana biblioteka z czytelnią, otwarte księgozbiory, część biurowa, socjalna i techniczna oraz magazyny. W krótszym ramieniu powstanie najnowocześniejsze na Pomorzu centrum audytoryjno - informacyjne z salą kongresową na pół tysiąca osób. Dodatkowo zaprojektowano tu dwie aule mieszczące blisko sto osób każda.

Projekt architektowniczny przygotowała dr inż. architekt Krzysztof Kozłowski, który prowadzi firmę projektową Warsztat Architektury Pracownia Autorska w Sopocie.

  • Powierzchnia zabudowy: 3 244,71 m2
  • Powierzchnia całkowita: 8 684,13 m2
  • Powierzchnia użytkowa: 6 911,25 m2
  • Kubatura: 32 389,30 m3


Wartość kontraktu netto: 22 197 518,07 PLN
Termin realizacji: maj 2010 r - kwiecień 2012 r

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej