Białystok szuka wykonawcy dla lotniska Białystok-Krywlany

2015-02-23 15:34

Białystok przymierza się do nowej inwestycji - miasto chce mieć własne lotnisko. Na początek miasto ogłosiło przetarg na wykonanie programu funkcjonalno-użytkowego dla budowy pola wzlotów celem przekształcenia lotniska w Krywlanach na lotnisko publiczne o ograniczonej certyfikacji.

Przetarg ogłoszony przez Białystok dotyczy wykonania programu funkcjonalno-użytkowego dla zadania "Budowy pola wzlotów wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną na lotnisku Białystok-Krywlany w sposób zgodny z wymaganiami techniczno-ekspolatacyjnymi właściwymi dla lotniska publicznego o ograniczonej certyfikacji". Miasto chciałoby otrzymać specyfikację robót projektowych i budowlanych wraz z podaniem planowanych kosztów. Program ma stanowić podstawę do realizacji inwestycji, a jego zalózenia mają dotyczyć przygotowania terenu budowy, architektury, konstrukcji, instalacji, wykończenia.

Nadanie statusu lotniska publicznego o ograniczonej certyfikacji otwiera przed lotniskiem Krywlany oraz miasta wiele możliwości: od równego dostępu do ruchu wszystkich użytkowników, umożliwiającego czerpanie ekonomicznych korzyści z lotów handlowych, poprzez możliwość dofinansowania takiego lotniska ze środków publicznych po zwolnienie lotniska od obowiązku ponoszenia podatku od nieruchomości. Korzyści płynących z powstania lotniska użytku publicznego o ograniczonej certyfikacji jest więcej, jednak najważniejsze wydaje się być możliwość rozwoju gospodarczego całego regionu.

Szczegóły przetargu w BIP Białystok

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej