Białystok szuka wykonawcy dla lotniska Białystok-Krywlany

2015-02-23 15:34

Białystok przymierza się do nowej inwestycji - miasto chce mieć własne lotnisko. Na początek miasto ogłosiło przetarg na wykonanie programu funkcjonalno-użytkowego dla budowy pola wzlotów celem przekształcenia lotniska w Krywlanach na lotnisko publiczne o ograniczonej certyfikacji.

Przetarg ogłoszony przez Białystok dotyczy wykonania programu funkcjonalno-użytkowego dla zadania "Budowy pola wzlotów wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną na lotnisku Białystok-Krywlany w sposób zgodny z wymaganiami techniczno-ekspolatacyjnymi właściwymi dla lotniska publicznego o ograniczonej certyfikacji". Miasto chciałoby otrzymać specyfikację robót projektowych i budowlanych wraz z podaniem planowanych kosztów. Program ma stanowić podstawę do realizacji inwestycji, a jego zalózenia mają dotyczyć przygotowania terenu budowy, architektury, konstrukcji, instalacji, wykończenia.

Nadanie statusu lotniska publicznego o ograniczonej certyfikacji otwiera przed lotniskiem Krywlany oraz miasta wiele możliwości: od równego dostępu do ruchu wszystkich użytkowników, umożliwiającego czerpanie ekonomicznych korzyści z lotów handlowych, poprzez możliwość dofinansowania takiego lotniska ze środków publicznych po zwolnienie lotniska od obowiązku ponoszenia podatku od nieruchomości. Korzyści płynących z powstania lotniska użytku publicznego o ograniczonej certyfikacji jest więcej, jednak najważniejsze wydaje się być możliwość rozwoju gospodarczego całego regionu.

Szczegóły przetargu w BIP Białystok

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej