Będzie nowy aquapark w Rzeszowie. Kiedy budowa parku wodnego ze strefą saun? Zobacz wizualizacje

2024-03-13 11:05

Aquapark w Rzeszowie będzie jednym z najnowocześniejszych parków wodnych w tej części Europy. Początek etapu projektowego wyznaczono na marzec 2024 r. Na powierzchni 6 ha powstaną m.in. strefa saun, strefa dla dzieci i młodzieży ze zjeżdżalniami, grota tematyczna oraz sztuczna rzeka. Kiedy budowa i otwarcie aquaparku?

Fotowoltaika na wynajem. Prosty sposób na niższe rachunki za prąd. Pogad@ne. Zbudowane
Materiał sponsorowany

Spis treści

 1. Aquapark w Rzeszowie – projekt wykona pracownia TKHolding
 2. Nowy park wodny w Rzeszowie – atrakcje
 3. Aquapark, Rzeszów – gdzie powstanie? Mapa
 4. Kiedy powstanie aquapark w Rzeszowie? Kiedy otwarcie?

Aquapark w Rzeszowie – projekt wykona pracownia TKHolding

W ciągu kilku lat w Rzeszowie ma powstać nowoczesny park wodny. 8 marca 2024 r. miasto wybrało projektanta aquaparku, którym została pracownia TKHolding, mająca już na koncie podobne obiekty w Tychach i Rudzie Śląskiej, a także słynną Fabrykę Wody w Szczecinie. Nowy park wodny w Rzeszowie zaoferuje coś dla osób w każdym wieku – przewidziano atrakcje zarówno dla dzieci (m.in. zjeżdżalnie, leniwa rzeka), jak i dla dorosłych (saunarium).

Prace projektowe mają potrwać 18 miesięcy od dnia podpisania umowy, co zaplanowano na marzec 2024 r. Projektowanie powinno zatem zakończyć się we wrześniu 2025 r. i wówczas będzie mogła ruszyć budowa. Koszt realizacji inwestycji szacowany jest na 230 mln zł.

Nowy park wodny w Rzeszowie – atrakcje

Rzeszowski park wodny ma być obiektem nowoczesnym, przystosowanym do potrzeb osób z niepełnosprawnościami i wykorzystującym odnawialne źródła energii. Według miasta obiekt będzie atrakcyjny zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Planowane w rzeszowskim aquaparku atrakcje to m.in.:

 • oddzielona od pozostałych część dla najmłodszych ze zjeżdżalniami (w tym pontonowymi), wewnętrznym basenem z piaskową plażą oraz strefą zabaw,
 • Edukatorium – część edukacyjna dla dzieci i młodzieży, której motywem przewodnim będzie grywalizacja (nauka z wykorzystaniem mechanizmów i technik znanych z gier komputerowych),
 • strefa basenów zewnętrznych,
 • saunarium, czyli strefa saun (tu m.in. sauny ceremonialne),
 • leniwa rzeka wypływająca także na zewnątrz obiektu,
 • grota tematyczna,
 • basen ze sztuczną falą,
 • 25-metrowy basen z ruchomym dnem.

Dowiedz się więcej: Strefa czystego transportu. Rzeszów planuje zakaz wjazdu starych pojazdów do centrum

– W konsultacjach społecznych dotyczących tego, w jakie atrakcje powinien zostać wyposażony nasz aquapark, wzięło udział mnóstwo mieszkańców, którzy przysłali aż ponad trzy tysiące swoich propozycji. Duża część z nich będzie zrealizowana – mówi Dariusz Urbanik, wiceprezydent Rzeszowa odpowiedzialny za inwestycje.

Aquapark, Rzeszów – gdzie powstanie? Mapa

Nowy aquapark w Rzeszowie zajmie obszar 6 ha na osiedlu Staromieście, w rejonie ulic Krogulskiego, Warszawskiej i Welca. Okolica jest dobrze skomunikowana, a przy obiekcie zaplanowano duży parking dla gości. Warto dodać, że 6 ha to powierzchnia, jaką zajmie budynek aquaparku wraz z kompleksem basenów zewnętrznych, parkingiem itd., a nie sam budynek.

Dokładną lokalizację obiektu oraz jego planowany kształt można zobaczyć na animacji przygotowanej przez miasto.

Kiedy powstanie aquapark w Rzeszowie? Kiedy otwarcie?

Nowy aquapark w Rzeszowie znajduje się obecnie na etapie projektowym. Projektowanie obiektu potrwa 18 miesięcy od momentu podpisania umowy z pracownią TKHolding. Projekt parku wodnego w Rzeszowie powinien być gotowy we wrześniu 2025 r., a później będzie mogła wystartować budowa.

Aktualnie podawany termin otwarcia aquaparku w Rzeszowie to 2027 r. Budowa rozpocznie się najwcześniej w 2025 r., gdyż najpierw musi powstać projekt obiektu.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej