Basen olimpijski w Łodzi. Nowe inwestycje Politechniki Łódzkiej

2014-12-17 13:37
basen politechniki lodzkiej
Autor: Biuro architektoniczne DEDECO Basen olimpijski z 10 torami o długości 50 m powstaje na terenie kampusu Politechniki Łódzkiej

Politechnika Łódzka od kilku lat systematycznie realizuje nowe inwestycje. W tej chwili uczelnia buduje własne Centrum Sportowe, a w ramach tego projektu - basen olimpijski, dostępny także dla mieszkańców Łodzi. Generalnym wykonawcą basenu jest firma Strabag.

Łódzkie Akademickie Centrum Sportowo-Dydaktyczne kampus Politechniki Łódzkiej to duży projekt uczelni, w ramach którego ma powstać basen olimpijski o długości 50 m, pływalnia o długości 30 m z ruchomym dnem i torem z przeciwprądem , a także z wielopoziomową wieżą do skoków o wysokości 14 m z trampolinami i podestami,  poza tym kompleks odnowy biologicznej, hala sportowo-widowiskowa ze ścianą wspinaczkową, boisko do gier zespołowych i sportów siłowych, sale treningowe. W nowej inwestycji będą mogły odbywać się równolegle różne zawody dla widowni o łącznej liczbie ponad 3800 miejsc.

Łódzkie Akademickie Centrum Sportowo-Dydaktyczne powstanie w kampusie B Politechniki Łódzkiej przy Al. Politechniki 10. Teren inwestycji to około 1,7 ha. W I etapie zaplanowano wybuduwanie stanu surowego zamkniętego z dwoma gotowymi basenami pływackimi, w tym 10-cio torowego basenu olimpijskiego. Generalnym wykonawcą I etapu inwestycji jest firma Strabag, który zgodnie z umową ma skończyć prace budowlane do końca 2016 roku. W tym czasie Politechnika musi pozyskać fundusze na prace wykończeniowe.

Projekt architektoniczny opracowało konsorcjum: DEDECO i Orłowski Szymański Architekci. Prace budowlane rozpoczęły się pod koniec października 2014 roku. Powierzchnia użytkowa budowanych obiektów wyniesie 28 000 m2.

Projekt Akademickiego Centrum Sportowo-Dydaktycznego jest współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki (30 mln zł), Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego (16 mln zł), Urząd Miasta (12 mln zł) i Samorząd Województwa Łódzkiego (12 mln zł). Wkład własny Politechniki Łódzkiej wynosi 14,6 mln zł.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej