Awbud dla ekologii

2009-06-10 11:33
Oczyszczalnia Bobrek
Autor: www.um.sosnowiec.pl

Bytomskie Przedsiębiorstwo Kanalizacyjne podpisało umowę z konsorcjum firm AWBUD Design & Build i Synkret na przebudowę i rozbudowę mechaniczno-biologicznej oczyszczalni ścieków Bobrek w Bytomiu.

Oczyszczalnia w Bytomiu przejdzie gruntowną modernizację. W ramach przebudowy i rozbudowy obiektu planowane są następujące prace:

  • Realizacja nowej stacji mechanicznego oczyszczania SMO, w której zainstalowane zostanie zintegrowane, automatyczne urządzenie do usuwania skratek i piasku (z pozostawieniem istniejących krat na sytuacje awaryjne)
  • Budowa nowej pompowni ścieków podającej ścieki pozbawione skratek i piasku do osadników Imhoffa
  • Zamianę zbiornika ścieków w obecnej pompowni ścieków i osadów na zbiornik służący wyrównaniu składu ścieków
  • Zastosowanie na części biologicznej dwóch równoległych zblokowanych kontenerowych reaktorów biologicznych zintegrowanych z osadnikami wtórnymi
  • Wprowadzenie eksploatacyjnej możliwości pominięcia sedymentacji wstępnej w układzie technologicznym (poprzez skierowanie ścieków z pompowni PSS bezpośrednio przed reaktory biologiczne)
  • Wprowadzenie mechanicznego odwadniania osadu w stacji odwadniania osadu SOO w oparciu o prasę taśmową (z pozostawieniem części istniejących poletek osadowych na sytuacje awaryjne)
  • Modernizacja większości istniejących obiektów technologicznych, które zostaną pozostawione w układzie technologicznym,

 Istniejące złoża biologiczne oraz cylindryczny pionowy osadnik wtórny zostaną zlikwidowane.

Dodatkowo prace obejmą przebudowę i budowę nowych odcinków kanalizacji wraz z przepompowniami ścieków – przy ulicy Konstytucji, Worpie i Św. Elżbiety w Bytomiu. Firma AWBUD Design & Build prowadzi również w ramach konsorcjum prace kanalizacyjne o łącznej długości ponad 25 km w dzielnicy Bytomia – Miechowicach.

Opis przedmiotu zamówienia

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej