Awbud dla ekologii

2009-06-10 11:33
Oczyszczalnia Bobrek
Autor: www.um.sosnowiec.pl

Bytomskie Przedsiębiorstwo Kanalizacyjne podpisało umowę z konsorcjum firm AWBUD Design & Build i Synkret na przebudowę i rozbudowę mechaniczno-biologicznej oczyszczalni ścieków Bobrek w Bytomiu.

Oczyszczalnia w Bytomiu przejdzie gruntowną modernizację. W ramach przebudowy i rozbudowy obiektu planowane są następujące prace:

  • Realizacja nowej stacji mechanicznego oczyszczania SMO, w której zainstalowane zostanie zintegrowane, automatyczne urządzenie do usuwania skratek i piasku (z pozostawieniem istniejących krat na sytuacje awaryjne)
  • Budowa nowej pompowni ścieków podającej ścieki pozbawione skratek i piasku do osadników Imhoffa
  • Zamianę zbiornika ścieków w obecnej pompowni ścieków i osadów na zbiornik służący wyrównaniu składu ścieków
  • Zastosowanie na części biologicznej dwóch równoległych zblokowanych kontenerowych reaktorów biologicznych zintegrowanych z osadnikami wtórnymi
  • Wprowadzenie eksploatacyjnej możliwości pominięcia sedymentacji wstępnej w układzie technologicznym (poprzez skierowanie ścieków z pompowni PSS bezpośrednio przed reaktory biologiczne)
  • Wprowadzenie mechanicznego odwadniania osadu w stacji odwadniania osadu SOO w oparciu o prasę taśmową (z pozostawieniem części istniejących poletek osadowych na sytuacje awaryjne)
  • Modernizacja większości istniejących obiektów technologicznych, które zostaną pozostawione w układzie technologicznym,

 Istniejące złoża biologiczne oraz cylindryczny pionowy osadnik wtórny zostaną zlikwidowane.

Dodatkowo prace obejmą przebudowę i budowę nowych odcinków kanalizacji wraz z przepompowniami ścieków – przy ulicy Konstytucji, Worpie i Św. Elżbiety w Bytomiu. Firma AWBUD Design & Build prowadzi również w ramach konsorcjum prace kanalizacyjne o łącznej długości ponad 25 km w dzielnicy Bytomia – Miechowicach.

Opis przedmiotu zamówienia

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej