Autostrada A2 w Łodzi przejezdna

2012-06-05 12:04
Autostrada A2
Autor: Maciej Zalewski Autostrada A2, odcinek B

Autostrada A2 pomiędzy Łodzią a Nieborowem została otwarta. Kierowcy mogą jeździć również nowo otwartym odcinkiem A i częściowo odcinkiem B. Budowlańcy walczą z czasem na odcinku C od granicy woj. łódzkiego do powiatu grodziskiego.

Kierowcy mogą jeździć już 33-kilometrowym odcinkiem na autostradzie A2 pomiędzy Łodzią a Nieborowem, na odcinku Stryków-Konotopa. Aktualnie budowlańcy spieszą się z zakończeniem budowy 20-kilometrowego odcinka C.

Przeczytaj również: Autostrada A2 Łódź - Warszawa. Kolejny odcinek włączony do ruchu

Przejezdna autostrada A2

Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego wydał 2 czerwca, pozwolenie na użytkowanie odcinka A. Dobiegły końca badania prowadzone przez Laboratorium Drogowe GDDKiA dotyczące równości na odcinku A autostrady A2. Ich wyniki będą znane za kilka dni, jednak nie wstrzymuje to możliwości udostępnienia trasy dla kierowców. Nawet jeśli wykonawca będzie zobligowany do poprawek, to będą one wykonywane po mistrzostwach EURO.

Pozwolenie na częściowe użytkowanie zostało wydane dla odcinka B. Aktualnie kierowcy jadący z Łodzi do Warszawy mogą korzystać z oddanego w ubiegłym tygodniu 20-kilometrowego odcinka Warszawa-Grodzisk Mazowiecki oraz z oddanego 3 czerwca odcinka Łódź-Nieborów. Podróżni jadący tą trasą od strony Łodzi poruszają się po warstwie wiążącej. Należy zaznaczyć, że na tym odcinku została ograniczona prędkość - do 70 km/h, a ruch jest możliwy jedynie dla samochodów osobowych poniżej 3,5 tony i autokarów. Pozostała część odcinka B będzie przejezdna po oddaniu do użytkowania odcinka C, budowanego przez czeskie Bogl & Krysl.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej