Autostrada A2 ułożona w całości!

2012-06-05 15:28
Autostrada A2, wylewanie ostatniej warstwy podbydiwy na odcinku C
Autor: GDDKiA Autostrada A2. Układanie ostatniej warstwy podbudowy na odcinku C

Wszystko wskazuje na to, że cała autostrada A2 będzie przejezdna na EURO. Ukończono układanie ostatniej warstwy ścieralnej na odcinku C. Trasa ma zostać otwarta dla kierowców najpóźniej 7 czerwca 2012 roku.

Wszystko wskazuje na to, że najpóźniej 7 czerwca autostarda A2 z Łodzi do Warszawy będzie cała przejezdna.

Przeczytaj również: Autostrada A2 w Łodzi przejezdna

Autostrada A2 ułożona

Czeskie konsorcjum Bogl & Krysl ułożyło ostatnią warstwę scieralną na 20-kilometrowym odcinku C, gdzie budowa przez problemy z wykonawcami była najbardziej opóźniona. Przypomnijmy, że najpierw z budowy zszedł chiński Covec, a firma DSS (Dolnosląskie Surowce Skalne), która przejęła po nim roboty zbankrutowała. W rezultacie budowę na tym odcinku kończy Bogl & Krysl. Czeskie konsorcjum ułożyło nad ranem 5 czerwca, ostatnia warstwę podbudowy za pomocą maszyny do asfaltu, która w minutę układa 4-5 metrów drogi. W ten sposób wykonawca połączył Warszawę z Berlinem.

Dalsze roboty na A2

W ciągu zaledwie jednego dnia budowlańcy ułożyli ostatnią warstwę drogi (20 procent brakującej warstwy ścieralnej). Chociaż autostrada ma już wszystkie warstwy bitumiczne, to roboty budowlane nie dobiegły końca. Na odcinku C należy ustawić jeszcze bariery energochłonne oraz oznakowania (poziome i pionowe). Dopiero potem Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego będzie mógł podjąć decyzję o oddaniu trasy do ruchu. Szcuje się, że pozwolenie na użytkowanie ma zostać wydane przed rozpoczęciem rozgrywek EURO.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej