Autostrada A2. Na EURO odcinek C z objazdem?

2012-05-15 12:49
Autostrada A2 w budowie
Autor: GDDKiA Autostrada A2 w budowie

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) przedstawiła kolejny raport z budowy A2. Autostrada ma już prawie gotową podbudowę. Odcinek budowany przez Budimex jest już skończony. Czeskie konsorcjum budujące odcinek C przyśpieszyło roboty, ale czy droga będzie przejezdna na EURO 2012?

Autostrada A2 z Łodzi do Warszawy (90 km), na odcinkach B i D ma już ułożoną podbudowę w całości, zaś na odcinku A brakuje jeszcze 3%, a na odcinku C - 19%. Piąty odcinek E - czyli droga najbliżej Warszawy, który budował Budimex jest już skończony. Wykonawca 7 maja zakończył ponad 7-kilometrową inwestycję, a 8 maja złożył do Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego wniosek o pozwolenie na użytkowanie wybudowanego odcinka. Inspektorat ma 3 tygodnie na wydanie decyzji.

Autostrada A2 w budowie. Szczegółowy raport >>

Autostrada A2 na EURO 2012?

Aktualnie na odcinkach B i D wykonawcy kończą układanie ostatnich kilometrów warstwy ścieralnej, natomiast na odcinku B pozostało 19 proc. do ukończenia budowy. Na odcinku D pozostało do ułożenia 14 proc., warto zaznaczyć, że gdzie w ciągu ostatniego tygodnia ułożono aż 38 proc. W przypadku odcinków B i D termin zakończenia kontraktu upływa 6 czerwca, a przejezdność ma być zapewniona na 31 maja, czyli przed EURO 2012.

Przeczytaj również: Autostrada A4 i najdłuższa estakada na Podkarpaciu w budowie. ZDJĘCIA>>

GDDKiA najbardziej skupia się na kontroli odcinka C, który buduje czeskie konsorcjum Boegl & Krysl, z uwagi na najmniej zaawansowane roboty. W ciągu ostataniego tygodnia na budowanym odcinku przybyło 20 proc. podbudowy, co świadczy, że wykonawca przspieszył tempo robót. Na odcinku A, gdzie termin zakończenia budowy mija 15 października, również odnotowano wysokie wzrosty. Na tym odcinku warstwa wiążąca jest na ukończeniu i wynosi 97 proc., a podbudowa jest już gotowa. Przypomnijmy, że w kontraktach jest zapis o tzw. przejezdności na odcinkach A i C na dzień 31 maja. Jeszcze nie ma oficjalnego komunikatu o niedotrzymaniu tego terminu, ale dla kibiców EURO szykowane są objazdy tego odcinka. 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej