Autostrada A2. GDDKiA nagradza za przyspieszenie tempa robót na odcinku C. WIDEO

2012-05-17 9:41
Autostrada A2 w budowie
Autor: GDDKiA Autostrada A2 w budowie

Autostrada A2 z Łodzi do Warszawy jest na ukończeniu. Pracownicy GDDKiA nadzorujący budowę odcinka C po chińskim konsorcjum otrzymali premię za przyspieszenie robót. Sprawę komentuje rzecznika Generalnej Dyrekcji, Urszula Nelken.

Autostrada A2 z Łodzi do Warszawy (na odcinku Stryków-Konotopa) na czterech budowanych odcinkach ma ułożoną podbudowę w ponad 90 procentach. Dotychczas ukończony został fragment drogi najbliżej Warszawy budowany przez Budimex. Jak wiadomo, najbardziej zagrożonym odcinkiem jest odcinek C po chińskim konsorcjum. Aktualnie droga na w/w odcinku jest ułożona w ponad 80 procentach. Wykonawca w ciągu ostatniego tygodnia nadgonił roboty o 20 procent, podczas gdy jeszcze miesiąc temu stan prac wynosił ok. 40 procent. Za znaczne przyspieszenie prac GDDKiA nagrodziła swoich sześciu pracowników nadzorujacych budowę premią o łącznej wysokości 64 tys. złotych...

Przeczytaj również: Autostrada A2. Na EURO odcinek C z objazdem?

Stanowisko GDDKiA

Generalna Dyrekcja wyjaśnia, że premie zostały przyznane za zaangażowanie i nadrabianie opóźnień w szybkim tempie. Komentuje Urszula Nelken - rzeczniczka GDDKiA:

Autostrada A2 a odcinek C

Przypomnijmy, że budowę odcinka C na autostradzie A2, w sierpniu ubiegłego roku, po chińskim konsorcjum Covec przejęło inne, tworzone przez czeski Boegl&Krysl oraz Dolnośląskie Surowce Skalne. Jednak po bankructwie DSS w marcu 2012 roku, czeski wykonawca realizuje roboty samodzielnie. Budowa prowadzona jest przez całą dobę.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej