Aqua-Zdrój. Basen, hala sportowa i nowy hotel w Wałbrzychu

2013-06-24 12:33
Aqua Zdrój. Centrum Aktywnego Wypoczynku w Wałbrzychu
Autor: Urząd Miejski w Wałbrzychu Aqua Zdrój w Wałbrzychu. W skład kompleksu sportowo-rekreacyjnego wchodzi basen, hala sportowa i 3-gwiazdkowy hotel

W Wałbrzychu otwarto Centrum Aktywnego Wypoczynku Aqua-Zdrój. W skład kompleksu sportowo-rekreacyjnego wchodzi: basen, hala widowiskowo-sportowa, a także 3-gwiazdkowy hotel. Koszt inwestycji to ok. 90 mln zł.

Aqua Zdrój. Nowy kompleks sportowo-rekreacyjny w Wałbrzychu

W Wałbrzychu oficjalnie otwarto kompleks sportowo-rekreacyjny Aqua-Zdrój. Inwestycja powstała na działce o powierzchni 5 ha w dzielnicy Biały Kamień, przy ul. Ratuszowej.

W skład wałbrzyskiego Centrum Aktywnego Wypoczynku wchodzą m.in. nowoczesne baseny (sportowy i rekreacyjny), saunarium, hala widowiskowo-sportowa, która pomieści 2 tys. widzów, korty do squasha, siłownia, strefa odnowy biologicznej oraz hotel. Nowy 3-gwiazdkowy hotel w Wałbrzychu będzie miejscem odpowiednim do organizacji spotkań biznesowych i szkoleniowych - w obiekcie do dyspozycji gości będą 62 pokoje, restauracja oraz sala konferencyjna. Tuż przy hotelu usytuowany jest kompleks piłkarskich boisk treningowych.

Budowa kompleksu sportowego rozpoczęła się w 2010 roku. Inwestycję zrealizowała Spółka Celowa Wałbrzyskie Centrum Sportowo-Rekreacyjne Aqua-Zdrój utworzona przez władze miasta. Projekt architektoniczny kompleksu przygotowała pracownia ETC Architekci.

Wartość inwestycji to ok. 90 mln złotych, z czego 15 mln zł inwestor pozyskał ze środków zewnętrznych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej