Aqua-Zdrój. Basen, hala sportowa i nowy hotel w Wałbrzychu

2013-06-24 12:33
Aqua Zdrój. Centrum Aktywnego Wypoczynku w Wałbrzychu
Autor: Urząd Miejski w Wałbrzychu Aqua Zdrój w Wałbrzychu. W skład kompleksu sportowo-rekreacyjnego wchodzi basen, hala sportowa i 3-gwiazdkowy hotel

W Wałbrzychu otwarto Centrum Aktywnego Wypoczynku Aqua-Zdrój. W skład kompleksu sportowo-rekreacyjnego wchodzi: basen, hala widowiskowo-sportowa, a także 3-gwiazdkowy hotel. Koszt inwestycji to ok. 90 mln zł.

Aqua Zdrój. Nowy kompleks sportowo-rekreacyjny w Wałbrzychu

W Wałbrzychu oficjalnie otwarto kompleks sportowo-rekreacyjny Aqua-Zdrój. Inwestycja powstała na działce o powierzchni 5 ha w dzielnicy Biały Kamień, przy ul. Ratuszowej.

W skład wałbrzyskiego Centrum Aktywnego Wypoczynku wchodzą m.in. nowoczesne baseny (sportowy i rekreacyjny), saunarium, hala widowiskowo-sportowa, która pomieści 2 tys. widzów, korty do squasha, siłownia, strefa odnowy biologicznej oraz hotel. Nowy 3-gwiazdkowy hotel w Wałbrzychu będzie miejscem odpowiednim do organizacji spotkań biznesowych i szkoleniowych - w obiekcie do dyspozycji gości będą 62 pokoje, restauracja oraz sala konferencyjna. Tuż przy hotelu usytuowany jest kompleks piłkarskich boisk treningowych.

Budowa kompleksu sportowego rozpoczęła się w 2010 roku. Inwestycję zrealizowała Spółka Celowa Wałbrzyskie Centrum Sportowo-Rekreacyjne Aqua-Zdrój utworzona przez władze miasta. Projekt architektoniczny kompleksu przygotowała pracownia ETC Architekci.

Wartość inwestycji to ok. 90 mln złotych, z czego 15 mln zł inwestor pozyskał ze środków zewnętrznych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej