Amfiteatr w Opolu. Festiwal Polskiej Piosenki powrócił na scenę opolskiego amfiteatru

2011-08-18 18:41
Amfiteatr w Opolu
Autor: Budimex Amfiteatr w Opolu po przebudowie. Opole zostało nagrodzone za realizacje projektów, dzięki którym miasto zwiększy swoją atrakcyjność turystyczną. W ramach PRO Województwa Opolskiego Miasto pozyskało środki w kwocie ponad 77 mln złotych, dzięki którym, m.in. przebudowało Amfiteatr Tysiąclecia. Inwestycja zwiekszy liczbę koncertów, spektakli teatralnych i innych imprez kulturalnych.

Festiwal Polskiej Piosenki powrócił w tym roku na scenę opolskiego amfiteatru. Modernizacja i budowa Narodowego Centrum Polskiej Piosenki trwała niespełna dwa lata. W czerwcu obiekt został udostępniony dla publiczności. Amfiteatr w Opolu przeszedł gruntowny remont, dzięki któremu poprawiła się przede wszystkim funkcjonalność obiektu. Dzięki przebudowie amfiteatru możliwa będzie w tym miejscu nie tylko organizacja festiwali. W obiekcie będą mogły odbywać się transmisje wydarzeń sportowych i koncertów a także projekcje filmów.

Amfiteatr w Opolu po przebudowie - galeria zdjęć

Amfiteatr w Opolu przeszedł gruntowny remont

Amfiteatr w Opolu przeszedł gruntowny remont, dzięki któremu poprawiła się zarówno funkcjonalność, jak i atrakcyjność obiektu. Amfiteatr zyskał nowe zadaszenie. Konstrukcję dachu podniesiono o dwa metry, zwiększając jej nośność. Zamontowano systemy oświetleniowe i nagłaśniające. Na dachu głównego budynku, na wysokości 13 metrów, powstał taras widokowy o powierzchni 2 tys. m.kw. W ramach modernizacji przebudowano także widownię. Łącznie opolski amfiteatr ma do dyspozycji widzów 3 tys. 653 miejsca, w tym 180 na balkonie.

Dzięki przebudowie Amfiteatru Tysiąclecia w Opolu możliwa będzie nie tylko organizacja koncertów i festiwali. W obiekcie będą mogły odbywać się także transmisje wydarzeń sportowych i koncertów, projekcje filmów. Będzie to możliwe dzięki zamontowaniu prawie 80-metrowego diodowego ekranu multimedialnego.

Nowością jest zmienna powierzchnia sceny amfiteatru. Maksymalnie wyniesie ona 420 m.kw. Dzięki zastosowaniu w jej przedniej części możliwych do demontażu podestów scenicznych można utworzyć fosę dla orkiestry o powierzchni 100 m.kw.

Budimex – generalny wykonawca modernizacji Amfiteatru w Opolu

Przedmiotem projektu było utworzenie Narodowego Centrum Polskiej Piosenki, które ma spełniać rolę ponadregionalnej, narodowej instytucji kulturalnej oraz wpływać na tworzenie atrakcyjnego wizerunku miasta.

Modernizacja i budowa Narodowego Centrum Polskiej Piosenki w Opolu trwała niespełna dwa lata. Funkcję generalnego wykonawcy pełniła firma Budimex. Umowa z władzami miasta Opole została podpisana 18 czerwca 2009 roku. Wartość kontraktu wyniosła 27,8 mln złotych. Projekt architektoniczny nowego amfiteatru w Opolu przygotowało Biuro 87a.

– Jesteśmy zadowoleni, że w krótkim czasie udało się nam zmodernizować tak ważny dla polskiej kultury obiekt – powiedział Paweł Ignacok, dyrektor Oddziału Budownictwa Ogólnego z Budimeksu SA.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej