Amfiteatr w Opolu. Festiwal Polskiej Piosenki powrócił na scenę opolskiego amfiteatru

2011-08-18 18:41
Amfiteatr w Opolu
Autor: Budimex Amfiteatr w Opolu po przebudowie. Opole zostało nagrodzone za realizacje projektów, dzięki którym miasto zwiększy swoją atrakcyjność turystyczną. W ramach PRO Województwa Opolskiego Miasto pozyskało środki w kwocie ponad 77 mln złotych, dzięki którym, m.in. przebudowało Amfiteatr Tysiąclecia. Inwestycja zwiekszy liczbę koncertów, spektakli teatralnych i innych imprez kulturalnych.

Festiwal Polskiej Piosenki powrócił w tym roku na scenę opolskiego amfiteatru. Modernizacja i budowa Narodowego Centrum Polskiej Piosenki trwała niespełna dwa lata. W czerwcu obiekt został udostępniony dla publiczności. Amfiteatr w Opolu przeszedł gruntowny remont, dzięki któremu poprawiła się przede wszystkim funkcjonalność obiektu. Dzięki przebudowie amfiteatru możliwa będzie w tym miejscu nie tylko organizacja festiwali. W obiekcie będą mogły odbywać się transmisje wydarzeń sportowych i koncertów a także projekcje filmów.

Amfiteatr w Opolu po przebudowie - galeria zdjęć

Amfiteatr w Opolu przeszedł gruntowny remont

Amfiteatr w Opolu przeszedł gruntowny remont, dzięki któremu poprawiła się zarówno funkcjonalność, jak i atrakcyjność obiektu. Amfiteatr zyskał nowe zadaszenie. Konstrukcję dachu podniesiono o dwa metry, zwiększając jej nośność. Zamontowano systemy oświetleniowe i nagłaśniające. Na dachu głównego budynku, na wysokości 13 metrów, powstał taras widokowy o powierzchni 2 tys. m.kw. W ramach modernizacji przebudowano także widownię. Łącznie opolski amfiteatr ma do dyspozycji widzów 3 tys. 653 miejsca, w tym 180 na balkonie.

Dzięki przebudowie Amfiteatru Tysiąclecia w Opolu możliwa będzie nie tylko organizacja koncertów i festiwali. W obiekcie będą mogły odbywać się także transmisje wydarzeń sportowych i koncertów, projekcje filmów. Będzie to możliwe dzięki zamontowaniu prawie 80-metrowego diodowego ekranu multimedialnego.

Nowością jest zmienna powierzchnia sceny amfiteatru. Maksymalnie wyniesie ona 420 m.kw. Dzięki zastosowaniu w jej przedniej części możliwych do demontażu podestów scenicznych można utworzyć fosę dla orkiestry o powierzchni 100 m.kw.

Budimex – generalny wykonawca modernizacji Amfiteatru w Opolu

Przedmiotem projektu było utworzenie Narodowego Centrum Polskiej Piosenki, które ma spełniać rolę ponadregionalnej, narodowej instytucji kulturalnej oraz wpływać na tworzenie atrakcyjnego wizerunku miasta.

Modernizacja i budowa Narodowego Centrum Polskiej Piosenki w Opolu trwała niespełna dwa lata. Funkcję generalnego wykonawcy pełniła firma Budimex. Umowa z władzami miasta Opole została podpisana 18 czerwca 2009 roku. Wartość kontraktu wyniosła 27,8 mln złotych. Projekt architektoniczny nowego amfiteatru w Opolu przygotowało Biuro 87a.

– Jesteśmy zadowoleni, że w krótkim czasie udało się nam zmodernizować tak ważny dla polskiej kultury obiekt – powiedział Paweł Ignacok, dyrektor Oddziału Budownictwa Ogólnego z Budimeksu SA.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej