Akademik UW. Uniwersytet Warszawski będzie miał nowy akademik. Gdzie?

2021-12-07 12:09
nowy akademik UW
Autor: mat. prasowe Tak będzie wyglądał nowy akademik Uniwersytetu Warszawskiego

Władze Uniwersytetu Warszawskiego podpisały umowę na budowę nowego akademika. W akademiku UW ma być m.in. 130 pokoi jedno i dwuosobowych z miejscami dla prawie 400 studentów. Gdzie i kiedy powstanie nowy akademik UW?

Spis treści

  1. Gdzie powstanie nowy akademik UW?
  2. Co będzie oferował akademik UW?
  3. Kiedy UW będzie miał akademik?

Gdzie powstanie nowy akademik UW?

Władze Uniwersytetu Warszawskiego podpisały umowę na budowę akademika. Nowy akademik UW powstanie na Służewcu, na terenie uniwersyteckiego kampusa. To pierwsza taka inwestycja UW od lat. Akademik wybuduje firma Mota-Engil Europe za prawie 80 mln zł.

Co będzie oferował akademik UW?

Za projekt nowego akademika odpowiada pracowania Praga Projekt. Akademik będzie nowoczesnym, 4-skrzydłowym i 7-kondygnacyjnym budynkiem. Zaplanowano też parking podziemny, a wokół budynku zieleń oraz elementy małej architektury.

W akademiku UW architekci przewidzieli 130 pokoi. W budynku znajdą się także pomieszczenia do pracy cichej, kuchnie, pralnia, a także sale do ćwiczeń.

Kiedy UW będzie miał akademik?

Akademik UW ma powstać do końca 2023 r. Studenci będą mogli się wprowadzać od 2024.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej