Akademia Muzyczna Katowice. ZDJĘCIA

2013-01-16 17:35
akademia muzyczna katowice
Autor: Arkadiusz Merek Poza ofertą artystyczną kierowaną do społeczności akademickiej w Centrum Nauki i Edukacji Muzycznej regularnie odbywają się ogólnodostępne koncerty i recitale.

Współczesna bryła Centrum Nauki i Edukacji została wpisana w historyczny budynek Akademii Muzycznej. Projekt rozbudowy Akademii Muzycznej w Katowicach powstał w pracowni KONIOR STUDIO.

Centrum Nauki i Edukacji Muzycznej Symfonia projektu architektów z KONIOR STUDIO został oddany do użytku w 2007 roku.  Nowa część Akademii Muzycznej w Katowicach ma 14 119 m2 powierzchni użytkowej. Generalnym wykonawcą rozbudowy Akademii był Budimex Dromex.

W 2007 roku KONIOR STUDIO zdobyło nagrodę Stowarzyszenia Architektów Polskich za najlepszy zrealizowany obiekt w 2007 roku – NAGRODĘ ROKU oraz Nagrodę SARP za najlepszy obiekt wzniesiony ze środków publicznych w roku 2007.

Akademia Muzyczna w Katowicach jest wzorcowym przykładem kompleksu, który łączy architekturę historyczną z architekturą współczesną.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej