ABM Solid wybuduje kanalizację sanitarną w Markach

2010-08-24 13:31

ABM Solid podpisał umowę ze spółką Wodociąg Marecki na budowę kanalizacji sanitarnej i przepompowni na obszarze aglomeracji Marki. Wartość netto kontraktu to prawie 10 mln zł. Prace zostaną wykonane w przeciągu 18 miesięcy.

To kolejny kontrakt na budowę infrastruktury kanalizacyjnej podpisany przez ABM Solid w przeciągu ostatnich kilku dni. Spółka w ubiegły piątek podpisała trzy umowy o łącznej wartości ponad 18,3 mln zł netto na budowę kanalizacji w Wieliczce i pobliskich miejscowościach.

W Markach zostanie zbudowane 18 km sieci grawitacyjnej i tłocznej wraz z przyłączami oraz 88 przepompowni (w tym 5 przepompowni głównych i 83 przepompowni przydomowych). Długość sieci w Wieliczce i pobliskich miejscowościach to 50 km sieci grawitacyjnej i tłocznej wraz z przyłączami.

- Zgodnie z zapowiedziami sprzed miesiąca podpisujemy kolejne umowy. Wartość realizowanych obecnie kontraktów wodnokanalizacyjnych wynosi już niemal 300 mln zł. – mówi Marek Pawlik, prezes ABM Solid. - Tak dynamiczny rozwój infrastruktury w Polsce nie byłby jednak możliwy bez wsparcia z Unii Europejskiej. Dzięki niemu możemy budować więcej i szybciej. – dodaje Marek Pawlik.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej