A1 z Gdańska do Torunia

2007-06-04 16:13

Gdańsk Transport Company wybuduje odcinek autostrady A1 z Gdańska do Torunia. Koncesję na budowę tego odcinka firma GTC otrzymała już siedem lat temu, jednak problemy prawne i trudności w ustaleniu ceny uniemożliwiały podpisanie ostatecznej umowy.

Umowa na budowę pierwszego odcinka - Gdańsk - Nowe Marzy, ma być podpisana do końca sierpnia br. Do kwietnia 2005 roku powstanie projekt, w maju rozpoczną się prace budowlane. 90-kilometrowy odcinek autostrady ma być oddany do użytku do końca 2007 roku. Koszt budowy tego odcinka oszacowano na 504 mln euro. Kolejny, 68-kilometrowy odcinek A1 - Nowe Marzy - Toruń - ma powstać do końca 2008 roku. "Naszym głównym celem jest oddanie do ruchu 2062 km autostrad do 2013" - powiedział wiceminister Jan Ryszard Kurylczyk. "Chcemy zmienić sytuację: z rozmów o drogach na budowę dróg, dlatego w porozumieniu z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad chcemy wprowadzić zmiany w harmonogramie prac budowlanych".(Ministerstwo Infrastruktury chce, aby prace rozpoczynały się już w marcu, a nie jak dotychczas - w sierpniu, co w skali roku przyspieszy proces budowy o cztery miesiące).

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej