Warszawskie lofty

2007-11-14 15:01
lofty
Autor: brak danych

Adaptowanie starych fabryk na mieszkania i galerie cieszy się coraz większą popularnością. Na stylowe apartamenty zostaną przerobione budynki przy ulicy Grochowskiej w Warszawie.

Przy ulicy Grochowskiej, gdzie kiedyś znajdowały się budynki Polskich Zakładów Optycznych spółka Projekt Praga chce stworzyć lofty. Rewitalizacja obejmie pięć budynków, które mieszczą się między Grochowską, a Mińską. Ich wygląd z zewnątrz nie zmieni się znacznie. Pojawi się mnóstwo zieleni na dachach oraz dziedzińcach. W środku, na parterze powstaną kawiarnie, kluby, galerie. Na pierwszym i drugim piętrze powstaną pracownie artystyczne, galerie i biura. Na kolejnych kondygnacjach powstaną mieszkania o otwartych przestrzeniach, z dużymi fabrycznymi oknami. Łączna powierzchnia apartamentów wyniesie 20 tys. mkw.


Polskie Zakłady Optyczne widok od ulicy Kamionkowskiej

Wzdłuż ulicy Głuchej, w ramach tej samej inwestycji ma powstać rząd domków-pracowni z ogródkami. Inwestor zapowiada, że realizacja przedsięwzięcia ruszy wiosną 2006 roku. Pierwsi mieszkańcy będą mogli wprowadzić się do loftów pod koniec 2007 roku. Projekty domów wykona pracownia Fiszer Atelier 41.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej