Warszawskie lofty

2007-11-14 15:01
lofty
Autor: brak danych

Adaptowanie starych fabryk na mieszkania i galerie cieszy się coraz większą popularnością. Na stylowe apartamenty zostaną przerobione budynki przy ulicy Grochowskiej w Warszawie.

Przy ulicy Grochowskiej, gdzie kiedyś znajdowały się budynki Polskich Zakładów Optycznych spółka Projekt Praga chce stworzyć lofty. Rewitalizacja obejmie pięć budynków, które mieszczą się między Grochowską, a Mińską. Ich wygląd z zewnątrz nie zmieni się znacznie. Pojawi się mnóstwo zieleni na dachach oraz dziedzińcach. W środku, na parterze powstaną kawiarnie, kluby, galerie. Na pierwszym i drugim piętrze powstaną pracownie artystyczne, galerie i biura. Na kolejnych kondygnacjach powstaną mieszkania o otwartych przestrzeniach, z dużymi fabrycznymi oknami. Łączna powierzchnia apartamentów wyniesie 20 tys. mkw.


Polskie Zakłady Optyczne widok od ulicy Kamionkowskiej

Wzdłuż ulicy Głuchej, w ramach tej samej inwestycji ma powstać rząd domków-pracowni z ogródkami. Inwestor zapowiada, że realizacja przedsięwzięcia ruszy wiosną 2006 roku. Pierwsi mieszkańcy będą mogli wprowadzić się do loftów pod koniec 2007 roku. Projekty domów wykona pracownia Fiszer Atelier 41.

Czytaj więcej