Warszawa. Nowinki techniczne i unikatowe apartamenty wykończone najdroższymi materiałami i sprzętami - Orco Property Group przedstawiła projekty wnętrz inwestycji Złota 44

2012-05-17 18:45
Nowinki techniczne i unikatowe apartamenty wykończone szlachetnymi materiałami i najdroższymi sprzętami
Autor: Orco Property Group Clasic Elegance - sypialnia

Złota 44 to nie tylko jeden z najnowocześniejszych technologiczne wieżowców w Polsce. To przede wszystkim prawdziwy apartamentowiec, który zaoferuje mieszkańcom nowy styl życia: zachowanie absolutnej prywatności a jednocześnie najbardziej luksusowe apartamenty w Warszawie z możliwością korzystania z rozległego centrum rekreacyjnego z fitnessem i basenem długości 24 m oraz wiele innych udogodnień zawartych w 24-godzinnej obsłudze concierge. Luksus na światowym poziomie jednak kosztuje.

Nowinki techniczne i unikatowe apartamenty wykończone szlachetnymi materiałami i najdroższymi sprzętami
Autor: Orco Property Group Apartament Złota 44, projekt łazienki w stylu Art Deco

Autorką proponowanych aranżacji apartamentów jest architekt wnętrz Patrycja Zaczyńska, która wcześniej pracowała przy wielu prestiżowych projektach, m.in. w Moskwie, Monte Carlo a także w Londynie i Nowym Jorku. O wyglądzie każdego apartamentu decydować będzie przede wszystkim unikatowa architektura samego budynku, który zaprojektował Daniel Libeskind. Wyróżnikiem jego wnętrz jest także ponad 3-metrowa  wysokość  poszczególnych pomieszczeń w połączeniu z spektakularną panoramą miasta rozpościerającą się z okien na pełną wysokość apartamentu oraz poczuciem zamieszkania w miejscu o niezwykłej wartości historycznej i kulturalnej. Takie kryterium spełnieniają tylko budynki autorstwa światowej sławy architektów.

Zobacz koniecznie: Sufity podwieszane

Fakt zamieszkania w przestrzeni zaprojektowanej przez mistrza architektury jest dziś warunkiem status quo każdej luksusowej inwestycji na świecie. Budynek  HSB Turning Torso jest na przykład dziełem Santiago Calatravy, autorem wnętrz Icon Brickell jest natomiast jeden z najbardziej znanych  twórców współczesnego designu - Phillippe Starck a prestiżowy One57 zaprojektował francuski architekt Christian de Portzamp, i podobnie jak Daniel Libeskind, laureat prestiżowej nagrody Pritzkera.

Złota 44 - światowe inspiracje

Orco Property Group, deweloper inwestycji Złota 44 proponuje przyszłym mieszkańcom wybór spośród 251 ekskluzywnych apartamentów (o średnim metrażu 165 m2) wykończonych i wyposażonych zgodnie z proponowanymi projektami aranżacji wnętrz. Do wyboru każdego klienta jest 15 różnych stylizacji wnętrz, które uzupełniają najwyższej klasy urządzenia i sprzęty AGD najlepszych i najdroższych na rynku marek i firm. Wykończenie każdego apartamentu oraz jego wyposażenie (zgodne z wyborem i upodobaniami klienta) zawarte jest w cenie apartamentu. Proponowane projekty wnętrz stawiają natomiast inwestycję Orco Property Group w szeregu najbardziej prestiżowych budynków mieszkalnych na świecie.
– Złota 44 jest jedynym na naszym rynku wysokiej klasy apartamentowcem, który może być z powodzeniem porównywany z najbardziej znanymi tego typu inwestycjami na świecie – Trump International Hotel & Tower w Toronto, One Hyde Park w Londynie, Icon Brickell Residences w Miami, MahaNakhon w Bankoku, HSB Turning Torso w Malmö czy One57 w Nowym Jorku. Dlatego kluczową inspiracją dla powstałej oferty wykończeń były najważniejsze światowe trendy w projektowaniu wnętrz i najwyższe standardy wyznaczane przez kluczowych graczy na globalnym rynku nieruchomości – mówi Alicja Kościesza, Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu w Orco Property Group.

Proponowane projekty wnętrz

Do wyboru przyszłych mieszkańców Złotej 44 jest aż 15 różnorodnych stylizacji wnętrz dostępnych w jednym z pięciu pakietów wykończeń: Classic Elegance – Marble Nobility; Metropolitan - Diamond Passion; New Asian – Alabaster Touch; Timeless Chic - Opal Sensation oraz Art Deco – Crystal Splendor. Wszystkie projekty wnętrz i aranżacje wyróżniają szlachetne materiały i ekskluzywny design wyrażony przez detale architektoniczne zaprojektowane z niemal biżuteryjna dokładnością. Wnętrza najbardziej prestiżowych apartamentów w Polsce zdobić będą m.in. włoskie marmury, szlachetne piaskowce, dekoracyjne lustra, naturalne drewno – heban, szary bądź bielony dąb oraz zrobione specjalnie dla potrzeb apartamentów na Złotej 44 szafki łazienkowe - w całości z marmuru.
– Na szczególną uwagę zasługują wnętrza w stylistyce Art Deco - Crystal Splendor, które są ucieleśnieniem snu o prawdziwym, niespotykanym wcześniej na polskim rynku, luksusie. Kryształowe umywalki, indywidualnie zaprojektowane drzwi do kabin prysznicowych i lustra, szafy i garderoby wykonane z egzotycznego drewna „czarna łuska”, czy wreszcie podłogi i drzwi z onyksu – tak mieszkają najbogatsi ludzie na świecie, tak będą mieszkać również najbogatsi ludzie w Polsce – zdradza Alicja Kościesza.

Luksus apartamentu tkwi w szczegółach

Ekskluzywną ofertę proponowanych pakietów wykończeniowych apartamentów na Złotej 44 uzupełnią luksusowe, najwyższej klasy urządzenia i sprzęty AGD najdroższych na rynku marek i firm.

  • Pokoje kąpielowe wyposażone będą w armaturę firmy Dornbracht z masywnego, ręcznie polerowanego mosiądzu chromowanego, której komplet (obejmujący m.in. krany, wylewki, baterie wannowe, prysznicowe, szczotki do WC, baterie kuchenne, do pralni, deszczownice prysznicowe i haczyki) kosztuje średnio 37 000 PLN w przeliczeniu na jeden apartament. ,
  • Przestronne pomieszczenia oddzielać będą robione na zamówienie drzwi zaprojektowane na pełną wysokość pomieszczeń i wykończone w fornirach naturalnych. Średnia wartość kompletu drzwi dla jednego apartamentu wynosi 48 000 PLN.
  • W każdym apartamencie inwestycji Orco Property Group będą dyskretnie wbudowane w podłogę, energooszczędne grzejniki kanałowe marki Jaga o wartości rynkowej 32 000 PLN. Grzejniki te charakteryzuje znakomita efektywność energetyczna oraz dbałość ich producenta o środowisko potwierdzona certyfikatem ISO 14001.
  • O luksusowym wyposażeniu kuchni stanowić będzie sprzęt marki Gaggenau, który oprócz apartamentowca Złota 44 dostępny jest także w 9 innych prestiżowych inwestycjach mieszkalnych na świecie - m.in. w: Melbourne (Royal Domain), Hong Kongu (The Arch), Pekinie (Royal Palace), Singapurze (Paradise Island), Malmö (Turning Torso) i Bangkoku (Royal Residence). Każdy z apartamentów na Złotej 44 zostanie wyposażony w lodówkę, piekarnik z mikrofalą, okap kuchenny, zmywarkę i płytę indukcyjną – wszystko najnowszej linii tej prestiżowej marki. Wartość pełnego kompletu sprzętu Gaggenau wyceniana jest na 77 000 PLN dla każdego apartamentu.

Kuchnie zostaną wyposażone w zlewy kuchenne firmy BLANCO, a łazienki w wanny Villeroy & Boch z nowego materiału Quarylu. Dostępne będą także absolutne nowości, które wpłyną na funkcjonalność apartamentów i dostarczą nieznanego dotąd komfortu ich użytkowania. Będą to m.in. szafki kuchenne otwierane w systemie movement sensor, wbudowane w lustra ekrany telewizorów w łazienkach oraz inteligentny system do zarządzania apartamentem HMS przez iPhone (będzie to część systemu BMS zarządzającego całym obiektem) zaprojektowany specjalnie dla potrzeb inwestycji Orco Property Group (o wartości 60 000 PLN w przeliczeniu na jeden apartament).

Apartament na Złotej 44 - ile to kosztuje?

Wszystkie elementy wyposażenia zawarte są w cenie apartamentu, która na Złotej 44 zaczyna się od 18 000 PLN za m2 a średnio wynosi 32 000 PLN za m2. Obejmuje ona wykończenie w stylu Classic Elegance - Marble Nobility i luksusowe wyposażenie (w pozostałych pakietach ceny za m2 ustalane są już indywidualnie z klientem). W ramach pakietu każdy klient sam będzie mógł zdecydować, które elementy wykończenia wybierze, w efekcie czego każdy apartament na Złotej 44 będzie unikatowy.
Wieża na Złotej już teraz jest uznawana za symbol nowoczesnej Polski. Projekt zdobył nagrodę CNBC European Property Award w 3 kategoriach oraz Eurobuild CEE w kategorii Business Achievement of the Year 2011.

Czytaj więcej