W Żorach powstanie 600 mieszkań czynszowych

2016-10-06 16:59
Mieszkania czynszowe w Żorach
Autor: materiał prasowy

Inwestycję zrealizują Zakłady Techniki Komunalnej w Żorach. Właśnie ogłoszono przetarg, który ma wyłonić generalnego wykonawcę. Termin składania ofert upływa 20 października 2016.

Budynki mieszkalne powstaną na osiedlu Pawlikowskiego. Teren pod inwestycję to wkład miasta. W ramach projektu wybudowanych zostanie sześć 8-piętrowych bloków, w których powstanie aż 578 mieszkań. Ich liczba może być jeszcze modyfikowana. Wszystko zależy od ilości chętnych oraz możliwości przeprojektowania. Budowa dwóch pierwszych budynków ruszy zaraz po rozstrzygnięciu przetargu ogłoszonego przez miejską spółkę.

- Inwestycja nie jest nastawiona na zysk. Jej celem jest stworzenie dobrych warunków do zamieszkania w Żorachzarówno dla obecnych żorzan, jak i nowych mieszkańców. Celem jest stworzenie korzystnych warunków dla młodych rodzin, a tym samym zatrzymanie ich w Żorach, zapobiegając migracji do innych miast. Inwestycja nie ma przynosić zysku, lecz stanowić element programu rozwoju miasta – mówi Olgierd Zaraś, Prezes Zakładów Techniki Komunalnej Sp. z o.o.

Warunkiem zamieszkania na nowym osiedlu będzie zameldowanie się w Żorach, rzeczywiste zamieszkiwanie w wynajętym mieszkaniu oraz płacenie podatków w Żorach. Wszyscy zainteresowani muszą wykazać zdolność płatniczą do regulowania czynszu. Najemca będzie miał prawo wykupu mieszkania od Gminy Miejskiej po preferencyjnej cenie, po upływie okresu finansowania.

Zgodnie z projektami mieszkania będą składały się z jednego do czterech pokoi, a powierzchnia aż 85% z nich wyniesie od 50 do 60 m². Wszystkie będą miały balkon, a na parterze ogródek. Na kondygnacji podziemnej budynków zaprojektowano garaż podziemny i komórki lokatorskie. Na terenie osiedla powstaną trzy place zabaw. W otoczeniu bloków zaprojektowano zieleń i ciągi piesze. Kompleks będzie monitorowany.

Mieszkania czynszowe w Żorach
Autor: materiał prasowy Inwestycję w Żorach zrealizują Zakłady Techniki Komunalnej
Mieszkania czynszowe w Żorach
Autor: materiał prasowy W inwestycji powstanie prawie 600 mieszkań czynszowych


Nazwa inwestycji: mieszkania czynszowe w Żorach
Lokalizacja: osiedle Pawlikowskiego przy Alei Zjednoczonej Europy, Żory
Funkcja: mieszkania czynszowe
Inwestor: Zakłady Techniki Komunalnej Sp. z o.o.
Liczba kondygnacji: 8
Rozpoczęcie budowy: IV kwartał 2016
Zakończenie budowy: nie ustalony

Czytaj więcej