Ventana. Osiedle domów jednorodzinnych pod Warszawą

2011-10-05 12:27
Ventana. Domy jednorodzinne pod Warszawą
Autor: Westmark Polska Osiedle domów jednorodzinnych Ventana położone jest w Walendowie pomiędzy Nadarzynem a Magdalenką, około 18 kilometrów od Warszawy

Osiedle domów jednorodzinnych i bliźniaczych Ventana położone jest w Walendowie, około 18 kilometrów od Warszawy. W skład całego osiedla wejdzie 130 domów i rezydencji. Obecnie trwa budowa II etapu inwestycji. Do tej pory wybudowano 18 domów, a na ukończeniu jest 26 kolejnych. Osiedle Ventana zostało zaprojektowane w tradycyjnym stylu. Dominują jasne, łagodne kolory. Deweloperem inwestycji jest firma Westmark Polska, która działa na polskim rynku od 2005 roku.

Osiedle domów jenorodzinnych Ventana - galeria zdjęć

Osiedle Ventana. Domy jednorodzinne i bliźniacze w podwarszawskim Walendowie

Osiedle domów jednorodzinnych Ventana położone jest w Walendowie, około 18 kilometrów od Warszawy, pomiędzy Nadarzynem a Magdalenką. W skład osiedla wchodzą zarówno domy jednorodzinne, jak i domy bliźniacze. Powierzchnie domów wahają się od 160 do 470 m2. Osiedle zostało zaprojektowane w tradycyjnym stylu. Dominują jasne, łagodne kolory, głównie biały. Frontowa elewacja domów posiada kolumnowy ganek, a boczna taras nad wykuszem, podkreślony półkolumnami. Charakterystycznym elementem są potrójne gzymsy występujące w zwieńczeniach trójkątnych szczytów budynku i belek tarasów.

Osiedle zbudowane jest na działce o powierzchni 16 ha. W skład całego osiedla wejdzie 130 domów i rezydencji. Obecnie trwa realizacja II etapu inwestycji. Do tej pory wybudowano 18 domów, na ukończeniu jest 26 kolejnych. Planowany termin zakończenia realizacji to listopad 2011 roku. Z kolei w 2012 roku mają ruszyć prace nad III etapem budowy, w ramach którego powstanie 56 domów.

Wśród atutów lokalizacji osiedla należy wymienić przede wszystkim bliskość Chojnowskiego Parku Narodowego, otoczenie lasów, zieleni, liczne stawy i rzekę Utrata. W bliskim sąsiedztwie osiedla Ventana znajduje się także centrum handlowe Janki, Centrum Krakowska 61 i MAXIMUS.

Osiedle Ventana. Inwestycja firmy Westmark Polska

Westmark Polska to oddział brytyjskiego dewelopera działającego na rynku od 9 lat. Firma Westmark powstała w 2002 roku w Anglii, jako prywatny deweloper specjalizujący się w budownictwie mieszkaniowym, w tym w rezydencjach i domach jednorodzinnych. Polski oddział Westmark powstał w 2005 roku.

Głównym wykonawcą i partnerem Westmark Polska, we współpracy z którym powstało osiedle Ventana jest firma Venessa, która zajmuje się realizacją projektów mieszkaniowych w Warszawie.

Ventana. Domy jednorodzinne pod Warszawą
Autor: Westmark Polska Domy jednorodzinne pod Warszawą - osiedle Ventana. Domy zostały zaprojektowane w tradycyjnym stylu. Dominują jasne, łagodne kolory, głównie biały
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej