Ventana. Osiedle domów jednorodzinnych pod Warszawą

2011-10-05 12:27
Ventana. Domy jednorodzinne pod Warszawą
Autor: Westmark Polska Osiedle domów jednorodzinnych Ventana położone jest w Walendowie pomiędzy Nadarzynem a Magdalenką, około 18 kilometrów od Warszawy

Osiedle domów jednorodzinnych i bliźniaczych Ventana położone jest w Walendowie, około 18 kilometrów od Warszawy. W skład całego osiedla wejdzie 130 domów i rezydencji. Obecnie trwa budowa II etapu inwestycji. Do tej pory wybudowano 18 domów, a na ukończeniu jest 26 kolejnych. Osiedle Ventana zostało zaprojektowane w tradycyjnym stylu. Dominują jasne, łagodne kolory. Deweloperem inwestycji jest firma Westmark Polska, która działa na polskim rynku od 2005 roku.

Osiedle domów jenorodzinnych Ventana - galeria zdjęć

Osiedle Ventana. Domy jednorodzinne i bliźniacze w podwarszawskim Walendowie

Osiedle domów jednorodzinnych Ventana położone jest w Walendowie, około 18 kilometrów od Warszawy, pomiędzy Nadarzynem a Magdalenką. W skład osiedla wchodzą zarówno domy jednorodzinne, jak i domy bliźniacze. Powierzchnie domów wahają się od 160 do 470 m2. Osiedle zostało zaprojektowane w tradycyjnym stylu. Dominują jasne, łagodne kolory, głównie biały. Frontowa elewacja domów posiada kolumnowy ganek, a boczna taras nad wykuszem, podkreślony półkolumnami. Charakterystycznym elementem są potrójne gzymsy występujące w zwieńczeniach trójkątnych szczytów budynku i belek tarasów.

Osiedle zbudowane jest na działce o powierzchni 16 ha. W skład całego osiedla wejdzie 130 domów i rezydencji. Obecnie trwa realizacja II etapu inwestycji. Do tej pory wybudowano 18 domów, na ukończeniu jest 26 kolejnych. Planowany termin zakończenia realizacji to listopad 2011 roku. Z kolei w 2012 roku mają ruszyć prace nad III etapem budowy, w ramach którego powstanie 56 domów.

Wśród atutów lokalizacji osiedla należy wymienić przede wszystkim bliskość Chojnowskiego Parku Narodowego, otoczenie lasów, zieleni, liczne stawy i rzekę Utrata. W bliskim sąsiedztwie osiedla Ventana znajduje się także centrum handlowe Janki, Centrum Krakowska 61 i MAXIMUS.

Osiedle Ventana. Inwestycja firmy Westmark Polska

Westmark Polska to oddział brytyjskiego dewelopera działającego na rynku od 9 lat. Firma Westmark powstała w 2002 roku w Anglii, jako prywatny deweloper specjalizujący się w budownictwie mieszkaniowym, w tym w rezydencjach i domach jednorodzinnych. Polski oddział Westmark powstał w 2005 roku.

Głównym wykonawcą i partnerem Westmark Polska, we współpracy z którym powstało osiedle Ventana jest firma Venessa, która zajmuje się realizacją projektów mieszkaniowych w Warszawie.

Ventana. Domy jednorodzinne pod Warszawą
Autor: Westmark Polska Domy jednorodzinne pod Warszawą - osiedle Ventana. Domy zostały zaprojektowane w tradycyjnym stylu. Dominują jasne, łagodne kolory, głównie biały
Czytaj więcej