Trójmiasto: Perła Matemblewa

2007-11-08 17:00

Perła Matemblewa to zespół szesnastu domów, tworzących kompleks mieszkaniowy, położony w willowej dzielnicy Matemblewo, sąsiadującej z Trójmiejskim Parkiem Krajobrazowym i terenami rekreacyjnymi. Jest to nowa propozycja inwestycyjna Grupy Inwestycyjnej Hossa.

Ten zwarty kompleks mieszkaniowy docelowo liczyć będzie 16 domków, z czego 2 będą wolnostojące, a reszta w zabudowie bliźniaczej, stykającej się wiatami garażowymi. Lokalizacja osiedla, sąsiadująca z Trójmiejskim Parkiem Krajobrazowym i terenami rekreacyjnymi, zapewnia jednocześnie pełen dostęp do infrastruktury oraz skomunikowanie z najważniejszymi punktami miasta (m.in. obwodnica i ul. Słowackiego).

Domy o metrażach od 123 do 219 m2 usytuowane będą na działkach od 335 do 966 m2. Osiedle budowane będzie z pustaków ceramicznych, natomiast strop nad parterem będzie monolityczny żelbetowy lub monolityczny typu Filigran - w zależności od przyjętego przez inwestora rozwiązania. Dachy spadziste o konstrukcji krokwiowo-płatwiowej z impregnowanego drewna sosnowego, z uzupełnieniem o stalowe elementy wzmacniające, pokrycie dachowe - dachówka ceramiczna zakładkowa, z płotkami śniegowymi i elementami komunikacji na dachu (stopnie, ławy kominiarskie) ułożona na ruszcie drewnianym. W dachach zamontowane zostaną okna połaciowe. Stolarka okienna, w tym drzwi balkonowe wykonane będą z drewna sosnowego klejonego wielowarstwowo, z widoczną naturalną fakturą drewna. W nadprożach okien i drzwi balkonowych kondygnacji parteru - zamontowana zostanie zabudowa do rolet zabezpieczających. Elewacje zostaną wykończone tynkiem i cokołem ze sztucznego kamienia. Każdy dom posiadać będzie balkon, taras ziemny i wiatę garażową. Klient może wybierać spośród 6 projektów. Deweloper zobowiązuje się do wybudowania domu w ciągu 1 roku od podpisania umowy. Koszt budowy domu rozłożony jest na sześć rat, które będą wpłacane wraz z ukończeniem kolejnych etapów robót. Przykładowa cena domu o pow. 222 m2 na działce o pow. 422,5 m2 wynosi około 653 tysięcy złotych. Dom o mniejszym metrażu 133,9 m2 na działce o pow. 334,3 m2 kosztuje 493 tysiące złotych. Biorąc pod uwagę, że domy zostaną oddane w stanie surowym zamkniętym, tzn. bez wykończenia (m. in.posadzek, podłóg, schodów, tynków i gładzi) i wyposażenia (m.in. drzwi wewnętrznych, wkładu kominkowego,  kuchenki elektrycznej), cena nie wydaje się zachęcająca.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej