Trójmiasto: Perła Matemblewa

2007-11-08 17:00

Perła Matemblewa to zespół szesnastu domów, tworzących kompleks mieszkaniowy, położony w willowej dzielnicy Matemblewo, sąsiadującej z Trójmiejskim Parkiem Krajobrazowym i terenami rekreacyjnymi. Jest to nowa propozycja inwestycyjna Grupy Inwestycyjnej Hossa.

Ten zwarty kompleks mieszkaniowy docelowo liczyć będzie 16 domków, z czego 2 będą wolnostojące, a reszta w zabudowie bliźniaczej, stykającej się wiatami garażowymi. Lokalizacja osiedla, sąsiadująca z Trójmiejskim Parkiem Krajobrazowym i terenami rekreacyjnymi, zapewnia jednocześnie pełen dostęp do infrastruktury oraz skomunikowanie z najważniejszymi punktami miasta (m.in. obwodnica i ul. Słowackiego).

Domy o metrażach od 123 do 219 m2 usytuowane będą na działkach od 335 do 966 m2. Osiedle budowane będzie z pustaków ceramicznych, natomiast strop nad parterem będzie monolityczny żelbetowy lub monolityczny typu Filigran - w zależności od przyjętego przez inwestora rozwiązania. Dachy spadziste o konstrukcji krokwiowo-płatwiowej z impregnowanego drewna sosnowego, z uzupełnieniem o stalowe elementy wzmacniające, pokrycie dachowe - dachówka ceramiczna zakładkowa, z płotkami śniegowymi i elementami komunikacji na dachu (stopnie, ławy kominiarskie) ułożona na ruszcie drewnianym. W dachach zamontowane zostaną okna połaciowe. Stolarka okienna, w tym drzwi balkonowe wykonane będą z drewna sosnowego klejonego wielowarstwowo, z widoczną naturalną fakturą drewna. W nadprożach okien i drzwi balkonowych kondygnacji parteru - zamontowana zostanie zabudowa do rolet zabezpieczających. Elewacje zostaną wykończone tynkiem i cokołem ze sztucznego kamienia. Każdy dom posiadać będzie balkon, taras ziemny i wiatę garażową. Klient może wybierać spośród 6 projektów. Deweloper zobowiązuje się do wybudowania domu w ciągu 1 roku od podpisania umowy. Koszt budowy domu rozłożony jest na sześć rat, które będą wpłacane wraz z ukończeniem kolejnych etapów robót. Przykładowa cena domu o pow. 222 m2 na działce o pow. 422,5 m2 wynosi około 653 tysięcy złotych. Dom o mniejszym metrażu 133,9 m2 na działce o pow. 334,3 m2 kosztuje 493 tysiące złotych. Biorąc pod uwagę, że domy zostaną oddane w stanie surowym zamkniętym, tzn. bez wykończenia (m. in.posadzek, podłóg, schodów, tynków i gładzi) i wyposażenia (m.in. drzwi wewnętrznych, wkładu kominkowego,  kuchenki elektrycznej), cena nie wydaje się zachęcająca.

Czytaj więcej