Słoneczna Skarpa

2007-05-22 18:10
Słoneczna Skarpa
Autor: brak danych

31 maja 2006 roku w Rabce Zdrój wbudowano kamień węgielny pod nowoczesny kompleks mieszkaniowo-usługowy "Słoneczna Skarpa". Będzie to kameralne osiedle, którego architektura nawiązuje do tradycji góralskich.

Osiedle powstanie przy ul. Orkana w Rabce Zdroju - w bezpośrednim sąsiedztwie parku zdrojowego i obiektów uzdrowiskowych. Nasłonecznienie terenu i jego walory widokowe to niewątpliwe plusy tej lokalizacji. Osiedle będzie zamknięte, wyposażone w system kontroli dostępu i instalację alarmową. Oddanie do użytku mieszkań planowane jest na przełomie 2006 i 2007 roku, natomista cała inwestycja ma być gotowa pod koniec 2007 roku.

Na osiedlu powstanie sześć dwukondygnacyjnych budynków z poddaszem użytkowym, w których znajdzie się 67 mieszkań o zróżnicowanym metrażu - od 32 do 100 mkw. Wszystkie mieszkania wyposażone będą w niezależne źródło ciepła (dwufunkcyjny piec gazowy z zamkniętą komorą spalania), ciepłą i zimną wodę z niezależnym układem pomiarowym, energią elektryczną, linie telefoniczną, domofonową i internetową. Budynki zostały tak zaprojektowane aby w każdum mieszkaniu znalazł się  nasłoneczniony balkon lub taras. Każde mieszkanie też będzie miało stanowisko parkingowe lub miejsce postojowe w garażu. W południowej części skarpy zrealizowany zostanie natomiast wielofunkcyjny zespół handlowo-usługowo-biurowy, na terenie którego znajdą się: sklepy spożywczy i z artykułami przemysłowymi bank, zespół gabinetów lekarskich, kancelaria prawna oraz centrum odnowy biologicznej z salą aerobiku, sauną, siłownią, solarium i gabinetami dermatologiczno-kosmetycznymi. Ciekawym elementem tej części inwestycji ma być wieża widokowa.

Projekt architektoniczny w 2005 roku wykonała Pracownia Projektowa Architektury "ARACO" z Wrocławia. Inwestorem jest Przedsiębiorstwo Remontowo Budowlane Stanisław Wojdyła natomiast generalnym wykonawcą inwestycji firma Wojdyła Budownictwo.

 

Czytaj więcej