Słoneczna Skarpa

2007-05-22 18:10
Słoneczna Skarpa
Autor: brak danych

31 maja 2006 roku w Rabce Zdrój wbudowano kamień węgielny pod nowoczesny kompleks mieszkaniowo-usługowy "Słoneczna Skarpa". Będzie to kameralne osiedle, którego architektura nawiązuje do tradycji góralskich.

Osiedle powstanie przy ul. Orkana w Rabce Zdroju - w bezpośrednim sąsiedztwie parku zdrojowego i obiektów uzdrowiskowych. Nasłonecznienie terenu i jego walory widokowe to niewątpliwe plusy tej lokalizacji. Osiedle będzie zamknięte, wyposażone w system kontroli dostępu i instalację alarmową. Oddanie do użytku mieszkań planowane jest na przełomie 2006 i 2007 roku, natomista cała inwestycja ma być gotowa pod koniec 2007 roku.

Na osiedlu powstanie sześć dwukondygnacyjnych budynków z poddaszem użytkowym, w których znajdzie się 67 mieszkań o zróżnicowanym metrażu - od 32 do 100 mkw. Wszystkie mieszkania wyposażone będą w niezależne źródło ciepła (dwufunkcyjny piec gazowy z zamkniętą komorą spalania), ciepłą i zimną wodę z niezależnym układem pomiarowym, energią elektryczną, linie telefoniczną, domofonową i internetową. Budynki zostały tak zaprojektowane aby w każdum mieszkaniu znalazł się  nasłoneczniony balkon lub taras. Każde mieszkanie też będzie miało stanowisko parkingowe lub miejsce postojowe w garażu. W południowej części skarpy zrealizowany zostanie natomiast wielofunkcyjny zespół handlowo-usługowo-biurowy, na terenie którego znajdą się: sklepy spożywczy i z artykułami przemysłowymi bank, zespół gabinetów lekarskich, kancelaria prawna oraz centrum odnowy biologicznej z salą aerobiku, sauną, siłownią, solarium i gabinetami dermatologiczno-kosmetycznymi. Ciekawym elementem tej części inwestycji ma być wieża widokowa.

Projekt architektoniczny w 2005 roku wykonała Pracownia Projektowa Architektury "ARACO" z Wrocławia. Inwestorem jest Przedsiębiorstwo Remontowo Budowlane Stanisław Wojdyła natomiast generalnym wykonawcą inwestycji firma Wojdyła Budownictwo.

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej