Solen Kabaty - w Warszawie ruszyła budowa nietypowego bloku na słupach

2022-04-07 15:47
Solen Kabaty
Autor: Skanska Apartamentowiec Solen Kabaty powstaje w Warszawie tuż przy Lesie Kabackim. W inwestycji zostanie wdrożony system Appartme. Umożliwia on właścicielom przejęcie pełnej kontroli nad ich mieszkaniami i m.in. zdalne wyłączenie wszystkich gniazdek elektrycznych, oświetlenia czy regulację parametrów ogrzewania

Solen Kabaty to apartamentowiec o niepowtarzalnej bryle, gdyż jego część oparta będzie na filarach. Czy to tylko fantazja architektów? Otóż nie tylko, okazuje się, że w ten sposób deweloper zamierza rozwiązać pewien problem z planem zagospodarowania. Zobacz wizualizacje i dowiedz się jaki trik kryje się za decyzją dewelopera.

Spis treści

  1. Dlaczego część budynku Solen Kabaty będzie oparta na filarach?
  2. Kto odpowiada za inwestycję Solen Kabaty?
  3. Jaki będzie apartamentowiec Solen Kabaty?
  4. Ile kosztuje mieszkanie w Solen Kabaty?
  5. Kiedy koniec budowy Solen Kabaty?
  6. Gdzie dokładnie powstanie inwestycja Solen Kabaty?

Dlaczego część budynku Solen Kabaty będzie oparta na filarach?

Dokładnie jedna czwarta działki, na której powstanie nowy apartamentowiec Solen Kabaty została wyłączona spod zabudowy w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. I dokładnie w tym miejscu górne kondygnacje budynku zostaną podparte kilkumetrowymi filarami. Pod nawieszoną częścią ma powstać plac zabaw dla dzieci. W ten sposób deweloper postanowił rozwiązać problem z planem zagospodarowania, w którym jest zapis ograniczający budowę mieszkań na znacznej części działki.

Na działce u zbiegu Rybałtów i Wilczego Dołu plan zagospodarowania pozwala na "realizację zabudowy mieszkaniowej i usługowej we wszystkich formach", ale podkreśla, że "co najmniej 25% powierzchni działki musi posiadać formę urządzonego placu zabaw" – cytuje wyborcza.pl.

Czytaj też:

Solen Kabaty
Autor: Skanska Elewacja budynku Solen Kabaty będzie wykonana z płyt perforowanych

Kto odpowiada za inwestycję Solen Kabaty?

Za projekt apartamentowca odpowiada pracownia architektoniczna Kulczyński Architekt, a inwestorem jest firma Skanska.

Jaki będzie apartamentowiec Solen Kabaty?

W apartamentowcu Solen Kabaty ma powstać ponad 100 mieszkań na czterech kondygnacjach, kilka z nich powstanie w części nadwieszonej nad placem zabaw.

Solen Kabaty powstaje tuż przy Lesie Kabackim, czyli największym rezerwacie przyrody Mazowsza i jednym z większych kompleksów leśnych Warszawy, w którym szlaki przyrodnicze, siedliska leśne, ścieżki rowerowe czy miejsca na ogniska są na wyciągnięcie ręki.

Inwestor informuje na swojej stronie internetowej, że inspiracją do powstania projektu nieruchomości była bliskość lasu Kabackiego. Konstrukcja budynku ma się nam kojarzyć z drzewem. Elewacja apartamentowca będzie wykonana z płyt perforowanych i ten właśnie zabieg ma nadać lekkości bryle, która finalnie ma przypominać strukturę liści i korony drzew. 

Ile kosztuje mieszkanie w Solen Kabaty?

Aktualnie trwa sprzedaż mieszkań w Solen Kabaty. Średnia cena metra kwadratowego lokum w tej inwestycji to prawie 17,3 tys. zł.

Solen Kabaty
Autor: Skanska W apartamentowcu Solen Kabaty powstanie ponad 100 mieszkań na czterech kondygnacjach

Kiedy koniec budowy Solen Kabaty?

Apartamentowiec Solen Kabaty ma być gotowy pod koniec 2023 roku.

Gdzie dokładnie powstanie inwestycja Solen Kabaty?

Budynek mieszkalny Solen Kabaty powstanie w rejonie ulic Wilczy Dół i Rybałtów na warszawskich Kabatach. To lokalizacja w bardzo dobrze skomunikowanej części Warszawy, blisko stacji metra, z rozwiniętą infrastrukturą publiczną, ze szkołami, przedszkolami i sklepami.

Czytaj więcej