Skrzydła Anioła, czyli "pomiędzy wodą a niebem"

2007-09-26 16:49
Angels Wings
Autor: brak danych

Połączenie nowoczesnej funkcjonalności z urodą zabytkowej zabudowy Wrocławia to sposób na sukces twórców Angel Wings. Koszt inwestycji - ponad miliard złotych. 9 kondygnacji, 1200 mieszkań o powierzchni od 26 do 151 mkw., basen, salony SPA, fitness, biura, sklepy i 1700 miejsc na wielopoziomowym parkingu podziemnym. Tafla rzeki Oławy i tafla nieba.

Projekt Angel Wings (zaplanowany przez grupę Star Enterprise) realizowany jest przez spółkę Wings Development. Stworzenia koncepcji przedsięwzięcia i nadzoru nad jego realizacją podjęła się pracownia architektoniczna Gottesman-Szmelcman Architecture Sarl, a we współpracę zostało zaangażowane biuro projektowe Maćków.
Zespół apartamentowców, biur i sklepów na Przedmieściu Oławskim wpisuje się w szeroko zakrojone przez Wrocław plany rewitalizacji i przebudowy południowo-wschodniej części miasta. Fasady budynków zostaną wykończone w innym stylu od ulicy Traugutta, a inaczej od rzeki oraz ulicy Walońskiej dopasowując się tym samym do sąsiedztwa XIX-wiecznych kamienic i nowoczesnych budynków. Kompleks zabudowań będzie obniżał się kaskadowo w kierunku nabrzeża Oławy, na którym powstanie 200 metrowa promenada i pasaż handlowy, którego integralną częścią staną się przytulne kawiarenki i punkty gastronomiczne.
"Angel Wings przekroczy bariery zwartej zabudowy centrum (...) To zupełna nowość w podejściu do przestrzeni publicznej" - zapewnia Zbigniew Maćków z partnerującej inwestycji pracowni architektonicznej Maćków.

Termin realizacji I etapu inwestycji wyznaczony został na IV kwartał 2009 r. "Oferta przewiduje około 128 tys. mkw. powierzchni apartamentowej i komercyjnej, oferowanej nabywcom w stanie developerskim, a także trzech specjalnych standardach wykończenia (silver, gold, platinum). Liczymy na to, że atrakcyjna lokalizacja, malownicze nadbrzeże Oławy, w połączeniu z nowoczesną zabudową - przyciągną uwagę nie tylko wrocławskich nabywców" - mówi Marcin Trzciński, Sales Manager w Wings Development.
Trzymając się zasady - jak najwięcej przestrzeni - atrakcją dla przyszłych mieszkańców będą ogromne, dochodzące nawet do 200 mkw. tarasy, loggie, balkony i przeszklone wykusze. Wszystkie mieszkania zaopatrzone zostaną w klimatyzację i antywłamaniowe drzwi, budynki - w cichobieżne windy oraz monitoring. Ceny powierzchni będą wahać się od 8,5 do 21 tys. złotych brutto za mkw. Sprzedaż lokali rozpocznie się w październiku bieżącego roku.
W dalszej przyszłości architektoniczną wizytówką inwestycji "Skrzydła Anioła" będą "Dwie Wieże" - wówczas hasło promujące inwestycję: "pomiędzy wodą a niebem" nabierze pełni sensu.
Projekt Angel Wings, to nie jedyna planowana przez Star Enterprise inwestycja we Wrocławiu. Zamierzenia inwestora są bardzo różnorodne. Prezes firmy Ron Ben Sahar przyznaje - "Wrocław jest polskim priorytetem Wings Development. Spółka planuje tu budowę nie tylko ekskluzywnych hoteli, jak Spichlerz czy prestiżowy Hilton." Współpracująca ze spółką pracownia Gottesman-Szmelcman Architecture Sarl właśnie wygrała konkurs na kompleksowe zagospodarowanie wrocławskiego Placu Społecznego, z celem rewitalizacji tej części miasta.

Czytaj więcej