Skrzydła Anioła, czyli "pomiędzy wodą a niebem"

2007-09-26 16:49
Angels Wings
Autor: brak danych

Połączenie nowoczesnej funkcjonalności z urodą zabytkowej zabudowy Wrocławia to sposób na sukces twórców Angel Wings. Koszt inwestycji - ponad miliard złotych. 9 kondygnacji, 1200 mieszkań o powierzchni od 26 do 151 mkw., basen, salony SPA, fitness, biura, sklepy i 1700 miejsc na wielopoziomowym parkingu podziemnym. Tafla rzeki Oławy i tafla nieba.

Projekt Angel Wings (zaplanowany przez grupę Star Enterprise) realizowany jest przez spółkę Wings Development. Stworzenia koncepcji przedsięwzięcia i nadzoru nad jego realizacją podjęła się pracownia architektoniczna Gottesman-Szmelcman Architecture Sarl, a we współpracę zostało zaangażowane biuro projektowe Maćków.
Zespół apartamentowców, biur i sklepów na Przedmieściu Oławskim wpisuje się w szeroko zakrojone przez Wrocław plany rewitalizacji i przebudowy południowo-wschodniej części miasta. Fasady budynków zostaną wykończone w innym stylu od ulicy Traugutta, a inaczej od rzeki oraz ulicy Walońskiej dopasowując się tym samym do sąsiedztwa XIX-wiecznych kamienic i nowoczesnych budynków. Kompleks zabudowań będzie obniżał się kaskadowo w kierunku nabrzeża Oławy, na którym powstanie 200 metrowa promenada i pasaż handlowy, którego integralną częścią staną się przytulne kawiarenki i punkty gastronomiczne.
"Angel Wings przekroczy bariery zwartej zabudowy centrum (...) To zupełna nowość w podejściu do przestrzeni publicznej" - zapewnia Zbigniew Maćków z partnerującej inwestycji pracowni architektonicznej Maćków.

Termin realizacji I etapu inwestycji wyznaczony został na IV kwartał 2009 r. "Oferta przewiduje około 128 tys. mkw. powierzchni apartamentowej i komercyjnej, oferowanej nabywcom w stanie developerskim, a także trzech specjalnych standardach wykończenia (silver, gold, platinum). Liczymy na to, że atrakcyjna lokalizacja, malownicze nadbrzeże Oławy, w połączeniu z nowoczesną zabudową - przyciągną uwagę nie tylko wrocławskich nabywców" - mówi Marcin Trzciński, Sales Manager w Wings Development.
Trzymając się zasady - jak najwięcej przestrzeni - atrakcją dla przyszłych mieszkańców będą ogromne, dochodzące nawet do 200 mkw. tarasy, loggie, balkony i przeszklone wykusze. Wszystkie mieszkania zaopatrzone zostaną w klimatyzację i antywłamaniowe drzwi, budynki - w cichobieżne windy oraz monitoring. Ceny powierzchni będą wahać się od 8,5 do 21 tys. złotych brutto za mkw. Sprzedaż lokali rozpocznie się w październiku bieżącego roku.
W dalszej przyszłości architektoniczną wizytówką inwestycji "Skrzydła Anioła" będą "Dwie Wieże" - wówczas hasło promujące inwestycję: "pomiędzy wodą a niebem" nabierze pełni sensu.
Projekt Angel Wings, to nie jedyna planowana przez Star Enterprise inwestycja we Wrocławiu. Zamierzenia inwestora są bardzo różnorodne. Prezes firmy Ron Ben Sahar przyznaje - "Wrocław jest polskim priorytetem Wings Development. Spółka planuje tu budowę nie tylko ekskluzywnych hoteli, jak Spichlerz czy prestiżowy Hilton." Współpracująca ze spółką pracownia Gottesman-Szmelcman Architecture Sarl właśnie wygrała konkurs na kompleksowe zagospodarowanie wrocławskiego Placu Społecznego, z celem rewitalizacji tej części miasta.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej