SGI Baltis zakończył pierwszy etap Osiedla Kolorowego w Gorzowie Wielkopolskim

2011-04-14 9:55
Osiedle Kolorowe w Gorzowie Wielkopolskim
Autor: On Board Public Relations Sp. z o.o.

Firma deweloperska SGI Baltis zakończyła pierwszy etap budowy Osiedla Kolorowego, inwestycji zlokalizowanej w Gorzowie Wielkopolskim. Osiedle usytuowane pomiędzy ulicami Niepodległości i Grabskiego, zostało zaprojektowane przez hiszpańskiego architekta Inaki Molnar Vazqueza. Przy realizacji pierwszego z etapów inwestycji projektant współpracował z Pracownią Autorską Biuro Projektów DOM z Gorzowa Wielkopolskiego.

Pierwszy etap Osiedla Kolorowego składa się z 2 budynków, w których znajduje się 110 mieszkań o zróżnicowanej kubaturze i rozkładzie pokoi. Powierzchnia użytkowa mieszkań tego etapu inwestycji to prawie 6 000 mkw. Na potrzeby mieszkańców przygotowano także 114 miejsc parkingowych, z czego 78 w podziemnych kondygnacjach budynków, a 36 na terenie osiedla.

Zobacz także: Neocity rozpoczyna budowę Osiedla Intenso na warszawskiej Woli

Koncepcja zespołu mieszkaniowego Osiedla Kolorowego została opracowana przez hiszpańskiego architekta Inaki Molnar Vazqueza. Jako projektant wielu rezydencji, osiedli, a także hoteli w Europie zaproponował on rozwiązania urbanistyczne, które pozwalają połączyć europejskie trendy z walorami lokalnej zabudowy. Przy realizacji projektu hiszpański architekt ściśle współpracował z Pracownią Autorską Biuro Projektów DOM z Gorzowa Wielkopolskiego.

–  Współpraca z Inaki Monar Vazquezem pozwoliła nam zaadaptować na potrzeby Gorzowa nowoczesne rozwiązania architektoniczne, z sukcesem funkcjonujące w Barcelonie i wielu innych europejskich miastach, np. wnętrza mieszkań projektowano tak, aby uzyskać jak największą otwartą część dzienną, która ma bezpośrednie wyjście na słoneczny balkon lub taras. Projekt osiedla w pełni koresponduje z dotychczasową aranżacją przestrzeni miejskiej. O walorach inwestycji decydują również niewielka liczba kondygnacji i wysoka jakość wykończenia mieszkań, która odpowiada potrzebom rodzinnej zabudowy. Najwyższy standard i atrakcyjne ceny sprawiają, że oferta Osiedla Kolorowego jest bardzo konkurencyjna na gorzowskim rynku – powiedział Grzegorz Kawecki, Wiceprezes SGI Baltis.

Kolorystyka elewacji budynków to połączenie ciepłych, spokojnych beżowo-piaskowych kolorów z nasyconą czerwienią. W podobnej konwencji kolorystycznej zostały utrzymane również klatki schodowe, którym dodatkowo eleganckiego charakteru nadaje wykończenie płytkami gresowymi. Na wysoki standard i estetykę inwestycji wpłynął także dobór nowoczesnych materiałów wykończeniowych, takich jak drewno, szkło i kamień. Natomiast w wewnętrznych arteriach osiedla znajdą się tereny zielone, obejmujące część rekreacyjną oraz plac zabaw dla dzieci.

Osiedle jest zlokalizowane w spokojnej i zacisznej części Gorzowa, ale jednocześnie jest dobrze skomunikowane z centrum miasta. Zapewnia bliskość licznych punktów usługowych takich jak galerie handlowe, banki, poczta, ale także szpital.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej