Schody strychowe ognioodporne LMF

2011-01-19 14:57
Schody strychowe ognioodporne LMF
Autor: Fakro

Schody strychowe LMF z metalową drabinką przez 120 min zabezpieczają przed przedostawaniem się ognia i dymu zarówno od strony poddasza jak i pomieszczenia.

Specjalna konstrukcja klapy oraz materiały użyte do jej produkcji zapobiegają rozprzestrzenianiu się pożaru na wyższą lub niższą, wolną od ognia kondygnację.

Zobacz także: Schody, dźwigi

LMF to schody segmentowe składane, w których zastosowane mechanizmy odciążające, umożliwiają obsługę schodów za pomocą jednego drążka. Największy rozmiar schodów (86/130 cm) spełnia polskie wymagania zawarte w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.
Zintegrowane ze stalową ramą nośną listwy wykończeniowe oraz kątowniki szybkiego montażu upraszczają montaż i skracają czas potrzebny do osadzenia schodów w stropie.
Wysuwane nóżki umożliwiają szybkie dopasowanie długości drabiny do wysokości pomieszczenia bez konieczności jej przycinania.
Specjalna konstrukcja zawiasów oraz użyte do budowy drabinki materiały, pozwalają przenosić duże obciążenia. Dopuszczalne całkowite obciążenie schodów wynosi 200 kg.
Okrągłe przetłoczenia znajdujące się na powierzchni szerokich stopni (13 cm) zabezpieczają przed ześlizgnięciem się stopy w trakcie użytkowania schodów, a zamontowany w ramie dodatkowy stopień ułatwia wyjście na poddasze.
Odporność ogniowa EI2 = 120 min.

Producentem schodów jest firma Fakro.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej