Rusza kolejny etap dużego kompleksu mieszkaniowego we Wrocławiu - Apartamenty Innova

2015-02-25 14:22
Dwa nowe budynki mieszkaniowe, w kolejnym etapie (A) budowy Osiedla Innova – Apartamenty Innova
Autor: APA Hubka Dwa nowe budynki mieszkaniowe, w kolejnym etapie (A) budowy Osiedla Innova – Apartamenty Innova

Rozpoczyna się budowa projektu Apartamenty Innova. Jest to etap A inwestycji Osiedle Innova. Koncepcję przygotowało biuro architektoniczne APA Hubka. Pracownia zaprojektowała również sąsiadujący zespół -Osiedle Moderno.

Kwartał nowych inwestycji mieszkaniowych: Osiedle Moderno, Osiedle Innova i Apartamenty Innova

Generalnym wykonawcą Apartamentów Innova, których realizacja właśnie się rozpoczyna, jest przedsiębiorstwo budowlane Maxbud ABJ. Zakończenie prac przewidziane jest na I kwartał 2017. Inwestor tych, oraz innych obiektów w tym kwartale, to polsko-hiszpańska firma Fadesa Polonord Polska.

Apartamenty Innova to kolejny etap (A) zabudowy terenu w obrębie ulic: Jesionowej, Pięknej i Nyskiej, we wrocławskiej dzielnicy Krzyki. Działka znajduje się w dogodne lokalizacji – sąsiaduje z centrum miasta, w tym m. in. z dworcem PKP i PKS. Od 2010 na tym obszarze inwestor realizuje również dwie inne nowe inwestycje mieszkaniowe: Osiedle Moderno (158 mieszkań), którego budowa ma potrwać do III kwartału 2015, oraz Osiedle Innova (531 mieszkań), które realizowane było w 7 etapach i jest już gotowe. Apartamenty Innową to dodatkowy etap tej inwestycji.

W etapie A, który właśnie się rozpoczyna, powstaną dwa nowe obiekty mieszkaniowe, a w nich 206 mieszkań o powierzchni od 43 do 72 m2. W budynku 6.5 mieszkania rozmieszczone będą na 6 piętrach, natomiast w budynku 6.4 – aż na 17 kondygnacjach. W parterze zlokalizowane zostaną 4 lokale handlowo-usługowe, zaś w podziemiu garaż na 244 stanowiska. W ramach nowej inwestycji zagospodarowana zostanie również przestrzeń pomiędzy budynkami. Powstaną powierzchnie zielone z miejscami przeznaczonymi do rekreacji. W marcu 2015 rozpocznie się sprzedaż apartamentów.

Nazwa inwestycji: Apartamenty Innova we Wrocławiu
Adres inwestycji: u zbiegu ul. Jesionowej i Pięknej, Krzyki, Wrocław
Inwestor: Fadesa Polonord Polska
Autor projektu architektonicznego: APA Hubka
Generalny wykonawca: Maxbud ABJ Sp. z o.o.
Początek realizacji: luty 2015
Planowane oddanie do użytku: I kwartał 2017

Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej