Rusza kolejny etap dużego kompleksu mieszkaniowego we Wrocławiu - Apartamenty Innova

2015-02-25 14:22
Dwa nowe budynki mieszkaniowe, w kolejnym etapie (A) budowy Osiedla Innova – Apartamenty Innova
Autor: APA Hubka Dwa nowe budynki mieszkaniowe, w kolejnym etapie (A) budowy Osiedla Innova – Apartamenty Innova

Rozpoczyna się budowa projektu Apartamenty Innova. Jest to etap A inwestycji Osiedle Innova. Koncepcję przygotowało biuro architektoniczne APA Hubka. Pracownia zaprojektowała również sąsiadujący zespół -Osiedle Moderno.

Kwartał nowych inwestycji mieszkaniowych: Osiedle Moderno, Osiedle Innova i Apartamenty Innova

Generalnym wykonawcą Apartamentów Innova, których realizacja właśnie się rozpoczyna, jest przedsiębiorstwo budowlane Maxbud ABJ. Zakończenie prac przewidziane jest na I kwartał 2017. Inwestor tych, oraz innych obiektów w tym kwartale, to polsko-hiszpańska firma Fadesa Polonord Polska.

Apartamenty Innova to kolejny etap (A) zabudowy terenu w obrębie ulic: Jesionowej, Pięknej i Nyskiej, we wrocławskiej dzielnicy Krzyki. Działka znajduje się w dogodne lokalizacji – sąsiaduje z centrum miasta, w tym m. in. z dworcem PKP i PKS. Od 2010 na tym obszarze inwestor realizuje również dwie inne nowe inwestycje mieszkaniowe: Osiedle Moderno (158 mieszkań), którego budowa ma potrwać do III kwartału 2015, oraz Osiedle Innova (531 mieszkań), które realizowane było w 7 etapach i jest już gotowe. Apartamenty Innową to dodatkowy etap tej inwestycji.

W etapie A, który właśnie się rozpoczyna, powstaną dwa nowe obiekty mieszkaniowe, a w nich 206 mieszkań o powierzchni od 43 do 72 m2. W budynku 6.5 mieszkania rozmieszczone będą na 6 piętrach, natomiast w budynku 6.4 – aż na 17 kondygnacjach. W parterze zlokalizowane zostaną 4 lokale handlowo-usługowe, zaś w podziemiu garaż na 244 stanowiska. W ramach nowej inwestycji zagospodarowana zostanie również przestrzeń pomiędzy budynkami. Powstaną powierzchnie zielone z miejscami przeznaczonymi do rekreacji. W marcu 2015 rozpocznie się sprzedaż apartamentów.

Nazwa inwestycji: Apartamenty Innova we Wrocławiu
Adres inwestycji: u zbiegu ul. Jesionowej i Pięknej, Krzyki, Wrocław
Inwestor: Fadesa Polonord Polska
Autor projektu architektonicznego: APA Hubka
Generalny wykonawca: Maxbud ABJ Sp. z o.o.
Początek realizacji: luty 2015
Planowane oddanie do użytku: I kwartał 2017

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej