Rusza budowa Nowego Wilanowa

2007-05-29 15:36
wilanow
Autor: Wilanów Investments

Na 169 hektarach, w prestiżowej części Warszawy - w Wilanowie - rozpoczyna się budowa największej mieszkaniowej części Miasteczka Wilanów. Osiedle będzie nosiło nazwę Nowy Wilanów. Docelowo na tym terenie ma powstać ok. 2 000 mieszkań, z czego 523 zostaną wybudowane w pierwszym etapie. Będą to mieszkania o zróżnicowanym standardzie i powierzchni.

"W pierwszym etapie oferujemy dużo mieszkań o powierzchni 40-60 metrów kwadratowych i w bardzo przystępnej cenie" - podkreśla Stanisław Albinowski, Prezes Wilanów Investments - "Takie metraże są obecnie najbardziej poszukiwane przez ludzi młodych, rozpoczynających samodzielne życie. Jesteśmy przekonani, że Nowy Wilanów przypadnie młodym rodzinom do gustu. Ale naszą ofertę kierujemy także do osób, które mają wysokie oczekiwania i aspiracje. Dla nich projektowane są apartamenty o powierzchni 70-80 metrów kwadratowych a także ponad stumetrowe. Nowy Wilanów - to dobra inwestycja."

Nowy Wilanów jest projektem realizowanym przez spółkę Wilanów Investments, której udziałowcami są firmy Prokom Investments oraz należąca do PKO Banku Polskiego SA spółka PKO Inwestycje.
Zbigniew Okoński, Prezes Prokom Investments podkreśla bezprecedensowy charakter projektu: "Rzadko się zdarza, by architekci mieli do dyspozycji tak ogromną, wolną, niezabudowaną przestrzeń, która daje możliwość stworzenia nowego miasta od podstaw. Czuję ogromną satysfakcję, ponieważ stworzona kilka lat temu koncepcja jest konsekwentnie realizowana. Uruchamiamy dziś kolejny etap w ogromnym przedsięwzięciu jakim jest Miasteczko Wilanów, w którym docelowo zamieszka kilkanaście tysięcy osób."
Inwestycja będzie sąsiadowała z licznymi terenami zielonymi i rekreacyjnymi m.in. stadniną koni, kortami tenisowymi,  ścieżkami rowerowymi i alejkami spacerowymi. Niewysokie, czteropiętrowe budynki o różnorodnych elewacjach dobrze wkomponują się w zielone tereny Wilanowa.
W bezpośredniej bliskości osiedla planowana jest szeroka baza usług, a także ważne trasy komunikacyjne.

Czytaj więcej