Rośnie osiedle Santorini

2009-02-09 12:14
Santorini
Autor: JEMS Architekci Osiedle Santorini, widok na dziedziniec

Olszynka Grochowska zmienia się w Osiedle Santorini. Inwestycja za ponad 52 mln zł została wykupiona przez spółkę Unibep. I etap inwestycji zrealizowany jest już w prawie 90%. Termin zakończenia budowy przewidziany jest na  październik bieżącego roku.

Projektowany przez pracownię JEMS Architekci zespół, będzie połączeniem funkcji: mieszkaniowej z usługową. Jedna kondygnacja pod ziemią została zarezerwowana na parking. Pozostałe kondygnacje naziemne połączą wymienione wyżej funkcje. Handel zostanie usytuowany na parterze, mieszkania na czterech wyższych piętrach. Inwestycja realizowana będzie w trzech etapach. Pierwszy ma się zakończyć w grudniu tego roku. Będzie to zrealizowanie 166 mieszkań w 3 budynkach. Etap drugi to 1 budynek, natomiast ostatni, trzeci etap przewiduje budowę kolejnych 3 budynków. W całym kompleksie łącznie powstać ma 355 mieszkań. Zajmą one ok. 21 000 m2, natomiast lokale handlowo-usługowe razem będą miały 821 m2 powierzchni użytkowej. Osiedle powstaje przy ul. Kwatery Głównej w pobliżu parku Olszynka Grochowska, na warszawskiej Pradze.

Firma Unidevelopment – deweloper, przedstawiła projekt osiedla na początku stycznia 2009 r. Zainteresowani mogą nabyć mieszkanie poprzez program “Rodzina na swoim”.
Osiedle zaprojektowane zostało na linii wschód-zachód, dzięki czemu okna będą wpuszczały wiele naturalnego światła; układ taki odpowiada również względom akustycznym.
Ogrodzone osiedle mieszkaniowe, z placem zabaw dla dzieci, wpisuje się w tereny Olszynki Grochowskiej swoją kolorystyką, a także zaaranżowaną wokół zielenią. Nawiązuje także do słonecznej wyspy Santorini, stąd nazwa tej inwestycji.
Elewacje zostały zaprojektowane w formie białej ściany z nierównomiernie rozmieszczonymi otworami okien oraz logii, odcinającymi się ciemniejszą kolorystyką.

Santorini
Autor: Unidevelopment

W ogólnodostępnych częściach parterów zastosowane zostaną wykończenia z szarej cegły betonowej o łupanej powierzchni. W loggiach natomiast, wykorzystane będą proste ażurowe barierki z elementów stalowych malowanych na kolor.

Architekci podkreślają fakt, iż projekt kompleksu przy Kwatery Głównej powstawał w momencie najlepiej prosperującego rynku nieruchomości, a zatem rosnących jeszcze cen mieszkań oraz drogich gruntów.
Spowodowało to, zdaniem Pracowni JEMS Architekci, "konieczność uzyskania odpowiedniej intensywności zabudowy". Mimo to projektanci wykazali się dużą dbałością o wysoką jakość przestrzeni i dostęp do światła dziennego oraz zieleni.
W pobliżu znajdują się baseny i hala z kortami tenisowymi. Osiedle przecina uliczka wewnętrzna - przedłużenie ulicy Kwatery Głównej - dzięki czemu wprowadza komunikację na jego teren. Poziom –1, łączący wszystkie budynki, przeznaczony jest na garaż podziemny mieszczący w założeniu około 400 samochodów. Główne wejście do zespołu stanowią łagodne tarasowe schody o urozmaiconej tektonice wzbogacone wspomnianą już niską i wysoką zielenią. W większości mieszkań przewidziano możliwość połączenia lub wydzielenia kuchni z pokojem dziennym. Wszystkie lokale mieszkalne mają loggie, a większość lokali w parterach ma również ogródki. Powierzchnia użytkowa mieszkań waha się między 25 m2 a 120 m2, (od 1 do 4 pokoi). Projekt przewiduje także rozwiązania dla osób niepełnosprawnych, wyposażony zostanie w ogólnodostępny dźwig osobowy, który połączy ulicę z poziomem parteru, jak i pozostałymi piętrami.

Osiedle Santorini
Autor: Unidevelopment
Osiedle Santorini
Autor: Unidevelopment Obecnie trwają prace wykonczeniowe w częściach wspólnych budynku oraz prace związane z zagospodarowaniem terenu
Czytaj więcej