Rośnie osiedle Santorini

2009-02-09 12:14
Santorini
Autor: JEMS Architekci Osiedle Santorini, widok na dziedziniec

Olszynka Grochowska zmienia się w Osiedle Santorini. Inwestycja za ponad 52 mln zł została wykupiona przez spółkę Unibep. I etap inwestycji zrealizowany jest już w prawie 90%. Termin zakończenia budowy przewidziany jest na  październik bieżącego roku.

Projektowany przez pracownię JEMS Architekci zespół, będzie połączeniem funkcji: mieszkaniowej z usługową. Jedna kondygnacja pod ziemią została zarezerwowana na parking. Pozostałe kondygnacje naziemne połączą wymienione wyżej funkcje. Handel zostanie usytuowany na parterze, mieszkania na czterech wyższych piętrach. Inwestycja realizowana będzie w trzech etapach. Pierwszy ma się zakończyć w grudniu tego roku. Będzie to zrealizowanie 166 mieszkań w 3 budynkach. Etap drugi to 1 budynek, natomiast ostatni, trzeci etap przewiduje budowę kolejnych 3 budynków. W całym kompleksie łącznie powstać ma 355 mieszkań. Zajmą one ok. 21 000 m2, natomiast lokale handlowo-usługowe razem będą miały 821 m2 powierzchni użytkowej. Osiedle powstaje przy ul. Kwatery Głównej w pobliżu parku Olszynka Grochowska, na warszawskiej Pradze.

Firma Unidevelopment – deweloper, przedstawiła projekt osiedla na początku stycznia 2009 r. Zainteresowani mogą nabyć mieszkanie poprzez program “Rodzina na swoim”.
Osiedle zaprojektowane zostało na linii wschód-zachód, dzięki czemu okna będą wpuszczały wiele naturalnego światła; układ taki odpowiada również względom akustycznym.
Ogrodzone osiedle mieszkaniowe, z placem zabaw dla dzieci, wpisuje się w tereny Olszynki Grochowskiej swoją kolorystyką, a także zaaranżowaną wokół zielenią. Nawiązuje także do słonecznej wyspy Santorini, stąd nazwa tej inwestycji.
Elewacje zostały zaprojektowane w formie białej ściany z nierównomiernie rozmieszczonymi otworami okien oraz logii, odcinającymi się ciemniejszą kolorystyką.

Santorini
Autor: Unidevelopment

W ogólnodostępnych częściach parterów zastosowane zostaną wykończenia z szarej cegły betonowej o łupanej powierzchni. W loggiach natomiast, wykorzystane będą proste ażurowe barierki z elementów stalowych malowanych na kolor.

Architekci podkreślają fakt, iż projekt kompleksu przy Kwatery Głównej powstawał w momencie najlepiej prosperującego rynku nieruchomości, a zatem rosnących jeszcze cen mieszkań oraz drogich gruntów.
Spowodowało to, zdaniem Pracowni JEMS Architekci, "konieczność uzyskania odpowiedniej intensywności zabudowy". Mimo to projektanci wykazali się dużą dbałością o wysoką jakość przestrzeni i dostęp do światła dziennego oraz zieleni.
W pobliżu znajdują się baseny i hala z kortami tenisowymi. Osiedle przecina uliczka wewnętrzna - przedłużenie ulicy Kwatery Głównej - dzięki czemu wprowadza komunikację na jego teren. Poziom –1, łączący wszystkie budynki, przeznaczony jest na garaż podziemny mieszczący w założeniu około 400 samochodów. Główne wejście do zespołu stanowią łagodne tarasowe schody o urozmaiconej tektonice wzbogacone wspomnianą już niską i wysoką zielenią. W większości mieszkań przewidziano możliwość połączenia lub wydzielenia kuchni z pokojem dziennym. Wszystkie lokale mieszkalne mają loggie, a większość lokali w parterach ma również ogródki. Powierzchnia użytkowa mieszkań waha się między 25 m2 a 120 m2, (od 1 do 4 pokoi). Projekt przewiduje także rozwiązania dla osób niepełnosprawnych, wyposażony zostanie w ogólnodostępny dźwig osobowy, który połączy ulicę z poziomem parteru, jak i pozostałymi piętrami.

Osiedle Santorini
Autor: Unidevelopment
Osiedle Santorini
Autor: Unidevelopment Obecnie trwają prace wykonczeniowe w częściach wspólnych budynku oraz prace związane z zagospodarowaniem terenu
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej