River Tower nad Brdą

2016-06-28 13:19
River Tower Bydgoszcz
Autor: materiał prasowy Deweloperem inwestycji River Tower jest deweloper KWK Construction

Przy ul. Toruńskiej w Bydgoszczy powstanie najwyższy budynek mieszkalny w mieście. Z początkiem lipca 2016 deweloper KWK Construction oficjalnie rozpocznie budowę wysokościowca.

Budynek składać się będzie z dwóch 20-kondygnacyjnych wież, każda wys. 65 m. W wysokościowcu będzie 128 mieszkań o powierzchni od 40 do 69 m². Na czterech najwyższych piętrach znajdą się dwupoziomowe apartamenty z antresolami o metrażu od 92 do 122 m². Dla wymagających lokatorów w budynku będą dostępne również lokale o powierzchni około 206 m².

Na kondygnacjach 1, 2 i 3 znajdzie się parking z 73 miejscami postojowymi, na zewnątrz budynku będzie ich dodatkowo 38. Na parterze natomiast zaplanowano część restauracyjną z trzema salam, które bedą rozdzielone ruchomymi ściankami. Na 7 piętrze została zaprojektowana siłownia wraz z salą zabaw dla dzieci. Część, w której będą ćwiczyć rodzice, będzie oddzielona od przestrzeni dla dzieci lustrem weneckim.

W budynku zostaną wprowadzone zabezpieczenia otwierane za pomocą specjalnych kart. Tego typu elektronika ma zapewnić mieszkańcom bezpieczeństwo. W mieszkaniach zainstalowane zostaną systemy automatyki domowej, które umożliwią zdalną obsługę źródeł światła i prądu. Mieszkańcy będą mogli indywidualnie rozbudować system inteligentnego domu lub instalacji klimatyzacji.

Na nabrzeżu rzeki Brdy zostanie wybudowana przystań.

Pierwszy etap budowy (palowanie) zrealizuje firma Soletanche Polska. Zakończenie realizacji planowane jest na koniec 2018 roku.

River Tower Bydgoszcz
Autor: materiał prasowy

Nazwa inwestycji: River Tower
Lokalizacja: ul. Toruńska 57B, Bydgoszcz
Funkcja: mieszkaniowa
Inwestor: KWK Construction sp. z o.o.
Generalny wykonawca: KWK Construction sp. z o.o.
Liczba kondygnacji: 20
Rozpoczęcie budowy: lipiec 2016
Zakończenie budowy: koniec 2018

Czytaj więcej