Rintal Teno - schody wspornikowe bez balustrady

2015-02-03 13:29
schody wspornikowe
Autor: Rintal Ten model schodów wygląda wyjątkowo lekko, a ich konstrukcja jest ukryta w ścianie

Schody wspornikowe jednostronnie montowane są do ściany, w których ukryta jest konstrukcja. Schody wspornikowe Teno, zaprojektowane przez firmę Rintal, pozbawione są dodatkowo poręczy i balustrad, przez co wydają się lżejsze i nie ograniczają przestrzeni wnętrza.

Schody wspornikowe Teno - nowość Rintal - wyróznia ukryta, metalowa konstrukcja oparta na stopniach montowanych bezpośrednio do ściany nośnej budynku. Stopnie tych schodów wewnętrznych wydają się lekkie, jakby zawieszone w powietrzu. Co więcej, w schodach wspornikowych Teno nie przewidzono żadnych balstrad czy poręczy, dzięki czemu nie ograniczają przestrzeni we wnętrzu.

Budowa schodów wspornikowych Teno

O ostatecznym wyglądzie schodów wewnętrznych, liczbie stopni i materiale, decyduja wymgania konstrukcyjne wnętrza oraz upodobania samego inwestora. Optymalnymi parametrami stosowanymi przy schodach wspornikowych są stopnie grubości 8 lub 12 cm, wysokości 18-20 cm, szerokości 100 cm oraz głębokości podstawowej 25-30 cm. Stopnie schodów mogą być wykonane z litego drewna grubości 8 cm lub też z płyty MDF grubości 12 cm.

Schody montowane są dwuetapowo. W pierwszej kolejności instalowana jest stalowa konstrukcja w ścianie surowej lub otynkowanej, w drugim etapie montowane są stopnie drewniane. Cena schodów to ok. 13 000 zł.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej