Rintal Teno - schody wspornikowe bez balustrady

2015-02-03 13:29
schody wspornikowe
Autor: Rintal Ten model schodów wygląda wyjątkowo lekko, a ich konstrukcja jest ukryta w ścianie

Schody wspornikowe jednostronnie montowane są do ściany, w których ukryta jest konstrukcja. Schody wspornikowe Teno, zaprojektowane przez firmę Rintal, pozbawione są dodatkowo poręczy i balustrad, przez co wydają się lżejsze i nie ograniczają przestrzeni wnętrza.

Schody wspornikowe Teno - nowość Rintal - wyróznia ukryta, metalowa konstrukcja oparta na stopniach montowanych bezpośrednio do ściany nośnej budynku. Stopnie tych schodów wewnętrznych wydają się lekkie, jakby zawieszone w powietrzu. Co więcej, w schodach wspornikowych Teno nie przewidzono żadnych balstrad czy poręczy, dzięki czemu nie ograniczają przestrzeni we wnętrzu.

Budowa schodów wspornikowych Teno

O ostatecznym wyglądzie schodów wewnętrznych, liczbie stopni i materiale, decyduja wymgania konstrukcyjne wnętrza oraz upodobania samego inwestora. Optymalnymi parametrami stosowanymi przy schodach wspornikowych są stopnie grubości 8 lub 12 cm, wysokości 18-20 cm, szerokości 100 cm oraz głębokości podstawowej 25-30 cm. Stopnie schodów mogą być wykonane z litego drewna grubości 8 cm lub też z płyty MDF grubości 12 cm.

Schody montowane są dwuetapowo. W pierwszej kolejności instalowana jest stalowa konstrukcja w ścianie surowej lub otynkowanej, w drugim etapie montowane są stopnie drewniane. Cena schodów to ok. 13 000 zł.

Czytaj więcej