Rezydencja Łokietka

2009-05-26 14:55
Rezydencja Łokietka
Autor: Polnord SA Rezydencja Łokietka – nowa inwestycja firmy Polnord w Sopocie

W zabytkowej części Sopotu przygotowywana jest nowa inwestycja Polnordu – Rezydencja Łokietka. Będzie to zespół czterech budynków, z których trzy zostaną nowo wybudowane, a jeden – zabytkowy, poddany będzie rewitalizacji. Przewiduje się, że powstanie 160 lokali mieszkalnych o wysokim standardzie.

Osiedle mieszkaniowe zlokalizowane będzie przy ul. Władysława Łokietka 17/19, na działce położonej 900 m od ulicy Bohaterów Monte Cassino oraz 700 m od zatoki Gdańskiej. W rejonie tym przeważa luźna, niska zabudowa jednorodzinna; niewysokie  budynki wielorodzinne zlokalizowane są we wschodniej części ulicy. Znajdują się tu zarówno obiekty zabytkowe, jak również  służące miastu i regionowi: szkoły średnie i wyższe, obiekty handlowe, hotele, punkty usługowe oraz tereny zielone  i rekreacyjne. Ceny metra kwadratowego powierzchni mieszkalnej oscylują w tym rejonie miasta wokół 15 tys. zł.

Projekt osiedla powstał w gdańskiej pracowni architektonicznej Kozikowski Design s.j. Całość zaplanowano jako  zamknięty kompleks mieszkaniowy, składający się z czterech budynków. Trzy, zamykające  wewnętrzny dziedziniec to nowe wielorodzinne budynki mieszkalne, a czwarty to obiekt zabytkowy o charakterystycznej dla tego miejsca formie architektonicznej. Będzie on rewitalizowany i dostosowany do potrzeb mieszkalnych. W kompleksie znajdzie się 160 mieszkań, zaprojektowanych  z uwzględnieniem wymogów właściwych dla podwyższonego standardu. Całkowita powierzchnia użytkowa wyniesie ok. 9600 mkw.

Rezydencja Łokietka
Autor: Polnord SA Osiedle Rezydencja Łokietka powstanie na terenie byłych zakładów mięsnych, zlikwidowanych w latach 90-tych XX w.

Uzupełnieniem funkcji mieszkaniowej osiedla jest lokal o pow. ok. 90 mkw. w pierzei ul. Łokietka (parter budynku nr 1), przeznaczony na usługi. Pod budynkami 1, 2, i 3 zaplanowano halę garażową z dostępem ze wszystkich klatek schodowych. Komórki dla lokali mieszkalnych zlokalizowano we wspólnej części piwniczno/garażowej. W części piwnicznej budynku nr 1, pod lokalem usługowym, przewidziano pomieszczenie na fitness. Również pod tym lokalem usługowym zaplanowano pomieszczenie recepcyjne z aneksem kuchennym dla mieszkańców osiedla. Zaplecze dla pracowników ochrony znajdzie się w budynku nr 1, a pomieszczenia administracyjne dla wspólnoty mieszkańców w budynku nr 4.

Inwestorem jest Polnord Sopot II sp. z o.o. – spółka zależna od Polnord SA. Wkrótce ma być wydane pozwolenie na budowę. Prace budowlane ruszą w styczniu 2010 r. Sprzedaż mieszkań rozpocznie się w drugim kwartale przyszłego roku. Przewidywana data oddania inwestycji to rok 2011.


W miejscu planowanego osiedla, znajdowały się – nieczynne od lat  – zakłady mięsne. W starych budynkach zamieszkiwały do niedawna  osoby związane w przeszłości z tymi zakładami. Cztery z nich posiadały tytuły prawne do lokali. Spółka porozumiała się z wszystkimi, zawierając ugody pozasądowe. Osoby z tytułami prawnymi otrzymały środki na zakup na własność mieszkań, wskazanych przez spółkę i zaakceptowanych przez nich. Wszystkie lokale znajdują się na terenie Trójmiasta.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej