Rewitalizacja Kamienicy Ordynackiej w Warszawie. Icon Real Estate odnawia i rozbudowuje kamienicę z 1912 roku

2015-02-25 13:20
kamienica ordynacka warszawa
Autor: Icon Real Estate Sp. z o.o. Kamienica Ordynacka na rogu ulic Okólnik i Ordynackiej zbudowana w 1912 roku, przez długi czas zaniedbana, teraz odzyskuje swój dawny wygląd.

Trwa rewitalizacja Kamienicy Ordynackiej w Warszawie, znajdującej się na rogu ulic Okólnik i Ordynackiej. Inwestor, firma Icon Real Estate, uzyskał pozwolenie na użytkowanie wyremontowanej części. Warszawski zabytek czeka jeszcze odbudowa zniszczonego podczas II wojny światowej narożnika.

W stuletniej kamienicy przy Ordynackiej znajdą się nowoczesne apartamenty. Inwestor, firma Icon Real Estate, zaadaptował poddasze kamienicy na 11 mieszkań. Ten etap inwestycji otrzymał właśnie pozwolenie na uzytkowanie.

Rewitalizacja Kamienicy Ordynackiej jest realizowana etapami. W I etapie przeprowadzono prace renowacyjne w pomieszczeniach wspólnych kamienicy, odremontowano również wewnętrzny dziedziniec i wejścia do klatek. II etap polegał na adaptacji poddasza kamienicy na apartamenty o wielkości od 36 do 220 m2. W trzecim etapie planowana jest odbudowa zniszczonego w czasie II wojny światowej narożnika. Będzie on miał 6 pięter z windą. Znajdzie się w nim 5 apartamentów, o powierzchni ok. 150 m2, każdy z nich z widokiem w kierunku Skarpy Wiślanej. Na ostatniej kondygnacji zaprojektowano apartament dwupoziomowy z obszernym tarasem. Na parterze Kamienicy Ordynackiej w planach jest też lokal usługowy. Koncepcja zakłada również, że powstanie tam garaż podziemny. Procedura uzyskiwania pozwoleń na realizację ostatniego etapu jest w toku.

Projektantem Kamienicy Ordynackiej był najprawdopodobniej Henryk J. Gay. Jasna fasada w charakterystycznym dla całego kwartału stylu neoklasycystycznym ozdobiona jest jedynie delikatnym boniowaniem i płaskorzeźbami laurowych wieńców, nawiązujących do herbu rodziny Krasińskich.

kamienica ordynacka warszawa wnetrze
Autor: Icon Real Estate Sp. z o.o. Wyremontowane wnętrze Kamienicy Ordynackiej
kamienica ordynacka warszawa
Autor: Icon Real Estate Sp. z o.o. Tak ma wyglądać odbudowany narożnik Kamienicy Ordynackiej. Znajdzie się w nim 5 apartamentów, lokal usługowy na parterze i garaż podziemny.
Czytaj więcej