Pro-Urba inwestuje w Warszawie

2007-05-22 17:21
Pro-Urba
Autor: brak danych

Firma Pro - Urba, czyli hiszpański deweloper zbuduje na warszawskich Zawadach osiedle mieszkaniowe. W przygotowaniu jest także większy projekt: kompleks ponad tysiąca mieszkań przy ulicy Kolejowej.

Pro-Urba Polska sp. z o.o. to firma należąca do hiszpańskich grup kapitałowych Grupo Proconsol, Urbanizadora XXI oraz Inmobiliaria del Ebro. Główne gałęzie działalności tych firm na rynku hiszpańskim to branża deweloperska, budownictwo, hotelarstwo, winiarstwo, działalność rekreacyjna (pola golfowe) oraz produkcja artykułów chemicznych. W Polsce firma zbuduje dwa osiedla. Jedno na warszawskich Zawadach, drugie na poprzemysłowych terenach przy ulicy Kolejowej.

Na długiej, wąskiej działce przy ulicy Bruzdowej na Zawadach powstanie osiedle siedmiu dwupiętrowych bloków. Będzie to coś pośredniego pomiędzy willą, a blokiem. Firma czeka na pozwolenie na budowę, prace mają się rozpocząć jesienią 2006 roku. Osiedle zaprojektowała pracownia Jasiński Kruszewski Architekci. W budynkach przewidziano od 6 do 10 mieszkań, co daje łączną liczbę 61 apartamentów w całej inwestycji. Na najwyższych piętrach będą jedynie 2 lokale oraz przynależne do niech kilkudziesięciometrowe tarasy. Do mieszkań zlokalizowanych na parterze będą przypisane ogródki. Na terenie inwestycji będzie się znajdować plac zabaw. Osiedle będzie strzeżone. Pod całym kompleksem będzie się ciągnąć parking podziemny na 120 miejsc. Elewacje budynku będą pokryte okładziną z laminowanych płyt drewnianych, a klatki schodowe będą wykończone terazzo. Osiedle zostanie oddane do użytku w I kwartale 2008 roku.

W fazie przygotowań jest także druga inwestycja firmy. Na Woli pomiędzy ulicami Kolejową, Przyokopową i Sienną powstanie osiedle na 1 300 mieszkań. Firma Pro-Urba zakupiła działkę o powierzchni siedmiu hektarów, na której zbuduje bloki o zróżnicowanych wielkościach. Na terenie inwestycji powstaną tereny zielone, uliczki i place. Na razie szczegóły nie są znane. Wiadomo, że kompleks zaprojektuje firma JEMS Architrkci. Jeszcze w tym roku deweloper chce zacząć rozbiórkę starych hal, natomiast rok później mają się rozpocząć prace budowlane.

Czytaj więcej