Bohema Praga z pozwoleniem na budowę kolejnych etapów

2022-03-14 17:32
Bohema - Strefa Praga
Autor: OKAM Capital Dzięki budowie nowych obiektów i rewitalizacji przestrzeni historycznych w kolejnych etapach Bohema Praga domknie się praktycznie cała inwestycja od strony Metra Szwedzka

Bohema Praga, a dokładnie Bohema - Strefa Praga to kompleks luksusowych apartamentów, biur oraz powierzchni usługowych, które powstaną na terenie dawnej fabryki Polleny Urody. OKAM otrzymał prawomocne pozwolenie na budowę nowych budynków i pozwolenie zamienne na rewitalizację historycznych budynków w etapach D i E . Zobaczcie wizualizacje.

Spis treści

 1. O inwestycji Bohema Praga
 2. Rusza budowa nowych mieszkań w Bohema Praga
 3. Kiedy zakończy się budowa Bohema Praga?
 4. Kto jest generalnym wykonawcą Bohema Praga?
 5. I etap Bohema Praga zakończony
 6. Rewitalizacja budynków zabytkowych na terenie Bohema Praga
 7. Galeria wizualizacji rewitalizowanej części Bohema Praga
 8. Jak dojechać do Bohema Praga?

O inwestycji Bohema Praga

Bohema – Strefa Praga to projekt, który wpisuje się w program rewitalizacji warszawskiej Pragi. Zgodnie z założeniami na 4-hektarowym terenie dawnej fabryki kosmetyków firmy Pollena Uroda powstaną mieszkania, biura, sklepy, kawiarenki, punkty usługowe oraz rozrywkowe, a XIX-wieczny budynek fabryki zyska nowe życie.

Okam sprzedał wszystkie mieszkania w ramach etapu A, a także jest na końcówce sprzedaży mieszkań w etapie C. Łącznie do nabywców trafiło ok. 580 lokali. W ramach etapu A – 303 mieszkania (oddane do użytkowania w 2021 roku), zaś z etapu C - ok. 280 mieszkań (zostaną oddane do użytkowania w IV kwartale 2022 roku). 

Etap B polega na rewitalizacji obiektów zabytkowych: Warzelnia, Kotłownia, Glicerynownia, główny plac z kominem. Finalnie na osiedlu powstaną dwa rzędy 6- i 7-piętrowych, nowoczesnych domów, w których będzie 800 mieszkań. Dowiedzcie się więcej na temat tego niezwykle klimatycznego osiedla na Pradze Północ w Warszawie.

Bohema Praga
Autor: ZEBRA PR Kompleks Bohema – Strefa Praga – restauracja Kotłownia

Rusza budowa nowych mieszkań w Bohema Praga

Deweloper uzyskał pozwolenie na budowę nowych budynków i pozwolenie zamienne na rewitalizację historycznych budynków w etapach D i E. Znajdą się tu także mieszkania, ale również biura, handel, gastronomia i rozrywka. Planowany termin zakończenia realizacji obu etapów to IV kwartał 2023.

Budynki, które zostaną zrewitalizowane to budynek produkcyjny, magazyn centralny, wieża, budynek Pudełkarni, budynek Elektryka a także budynek zarządu fabryki. W części rewitalizowanej powstaną lofty (około 200) w 100-letnich przestrzeniach, a także atrakcyjne powierzchnie komercyjne. 

W nowo budowanych budynkach zaplanowano wybudowanie 371 mieszkań oraz podziemnego parkingu z 530 miejscami postojowymi. W części budynków znajdzie się również przestrzeń komercyjna. Powstaną cztery całkowicie nowe, budowane od podstaw budynki mieszkalne oraz biurowy, wszystkie z częścią parterową przeznaczoną na handel i usługi.

Rozpoczęcie realizacji Etapów D i E kompleksu Bohema planowane jest jeszcze w bieżącym kwartale roku, a zakończenie na III kwartał 2024 roku. 

Bohema Praga
Autor: OKAM Budowa II etapu osiedla Bohema Praga ruszyła z końcem listopada 2020

Kiedy zakończy się budowa Bohema Praga?

Rewitalizacja budynków historycznych etapu B ma się zakończyć w I kwartale 2022. W IV kwartale 2022 zostaną oddane do użytku mieszkania obecnie budowane w etapie C.

Termin zakończenia prac budowlanych najnowszych etapów zaplanowany jest na IV kwartał 2024.

Kto jest generalnym wykonawcą Bohema Praga?

Generalnym wykonawcą, który przeprowadzi rewitalizację zabudowań zlokalizowanych najbliżej stacji metra Szwedzka została firma FineTech Construction. Wykonawca odpowiada za prace rewitalizacyjne 5 budynków.

Bohema - Strefa Praga
Autor: OKAM Capital III etap Bohema – Strefa Praga obejmie większość budynków pofabrycznych przy ulicy Szwedzkiej oraz komin i teren wokół niego

Kolejny etap rewitalizacji BOHEMA – Strefa Praga obejmie znaczącą część budynków pofabrycznych zlokalizowanych od ulicy Szwedzkiej. Rewitalizacja zabudowań przeprowadzona zostanie z zachowaniem industrialnego i historycznego charakteru budynków. Powstałe tu lofty będą mieć niepowtarzalny charakter i podobnych w Warszawie na ten moment nie znajdzie się nigdzie indziej - podkreśla Marcin Michalec, CEO OKAM Capital.

Bohema - Strefa Praga
Autor: OKAM Capital W III etapie rewitalizacji w inwestycji Bohema - Strefa Praga ma powstać ma około 190 wyjątkowych loftów

I etap Bohema Praga zakończony

Latem 2020 zakończyła się budowa trzech budynków mieszkalnych kompleksu Bohema - Strefa Praga, który powstaje przy ulicy Szwedzkiej na Pradze Północ. Budynki mają oryginalne nazwy - Poemat, Consul i Parys, nawiązujące do marki produktów wytwarzanych w przeszłości na terenie fabryki. Były to wody toaletowe i kolońskie. W budynkach powstało 303 mieszkania. Projekt architektoniczny powstał w pracowni grupa 5 architekci.

Bohema Praga
Autor: Okam Capital Projekt osiedla Bohema powstał w pracowni Grupa 5

Rewitalizacja budynków zabytkowych na terenie Bohema Praga

Na terenie byłej fabryki Pollena Uroda na warszawskiej Pradze oprócz osiedla mieszkaniowego mieściła się będzie również część komercyjna. Powstanie ona w istniejących zabytkowych budynkach.

Generalnym wykonawcą tego etapu jest firma FineTech Construction. Rewitalizacja obejmie ok. 6,5 tys. m² zabytkowej powierzchni w budynkach Kotłowni, Glicerynowni oraz Warzelni. Powstanie w nich nowoczesna przestrzeń komercyjna. Prace obejmą także rekonstrukcję komina oraz ok. 2 tys. m² terenu wokół. Zabytkowy komin ma się stać kolejnym, charakterystycznym punktem na mapie Warszawy.

Projekt rewitalizacji obiektów powstał w pracowni SUD Architects. Było to duże wyzwanie dla projektantów, gdyż ten potężny, 3-piętrowy, gmach zabytkowej fabryki wymagał wielu ustaleń z konserwatorem zabytków.

Wartość kontraktu to ok. 40 mln zł.

Galeria wizualizacji rewitalizowanej części Bohema Praga

Tworzymy nie budynki, ale klimat. Warto podkreślić, że w rewitalizowanych budynkach zostaną zachowane i poddane gruntownej renowacji wszystkie ściany zewnętrzne. Dbamy o szczegóły, takie jak okna, gzymsy i dachy, ale zależy nam również aby zrewitalizowana przestrzeń została dostosowana do współczesnych funkcji. Wszystkie prace zostaną przeprowadzone zgodnie z decyzją konserwatora. – powiedział Arie Koren, CEO Okam. 

Jak dojechać do Bohema Praga?

 • Nazwa inwestycji: Bohema – Strefa Praga
 • Lokalizacja: Warszawa, zbieg ul. Szwedzkiej i Strzeleckiej
 • Funkcja: kompleks mieszkaniowo-komercyjny
 • Inwestor: Okam Capital Sp. z o.o.
 • Generalny wykonawca: Okam Capital Sp. z o.o.
 • Projektant: Grupa 5 (osiedle mieszkaniowe), SUD Architects (rewitalizacja zabytkowych budynków fabryki)
 • Rozpoczęcie budowy: kwiecień 2018
 • Zakończenie budowy: 2024
Czytaj więcej