Bohema Praga. Gotowy I etap inwestycji Bohema Praga

2020-07-15 9:03 Marzena Sarniewicz
Bohema Praga
Autor: ZEBRA PR Apartamenty Praga Północ Bohema – Strefa Praga widok z balkonu

Bohema Praga, a dokładnie Bohema - Strefa Praga to kompleks luksusowych apartamentów, biur oraz powierzchni usługowych, które powstaną na terenie dawnej fabryki Polleny Urody. Generalnym wykonawcą I etapu inwestycji była firma Unibeb. Okam Capital zapowiada, że Bohema w Praga powstanie klimatyczne, praskie „miasto w mieście”. Zobaczcie wizualizacje

Bohema Praga
Autor: ZEBRA PR Kompleks Bohema – Strefa Praga – restauracja Kotłownia

Bohema – Strefa Praga to projekt, który wpisuje się w program rewitalizacji warszawskiej Pragi. Zgodnie z założeniami na 4-hektarowym terenie dawnej fabryki kosmetyków firmy Pollena Uroda mają powstać mieszkania, biura, sklepy, kawiarenki, punkty usługowe oraz rozrywkowe, a XIX-wieczny budynek fabryki zyska nowe życie.

Czytaj również o jednym z najnowocześniejszych apartamentowców w Europie, który powstanie w Warszawie>>

I etap Bohema Praga zakończony

Zakończyła się budowa trzech budynków mieszkalnych kompleksu Bohema - Strefa Praga, który powstaje przy ulicy Szwedzkiej na Pradze Północ. Budynki mają oryginalne nazwy - Poemat, Consul i Parys, nawiązujące do marki produktów wytwarzanych w przeszłości na terenie fabryki. Były to wody toaletowe i kolońskie. W budynkach powstało 303 mieszkania. Projekt architektoniczny powstał w pracowni grupa 5 architekci.

Finalnie na osiedlu powstaną dwa rzędy 6-piętrowych, nowoczesnych domów, w których będzie 800 mieszkań.

Kto będzie wykonawcą rewitalizacji budynków zabytkowych Bohema Praga?

Na terenie byłej fabryki Pollena Uroda na warszawskiej Pradze mieściła się będzie również część komercyjna.Powstanie ona w zabytkowych budynkach.

Generalnym wykonawcą tego etapu, odpowiedzialnym za rewitalizację pierwszych budynków historycznych przy ul. Szwedzkiej 20 jest firma FineTech Construction.

Rewitalizacja obejmie ok. 6,5 tysiąca m² zabytkowej powierzchni w budynkach Kotłowni, Glicerynowni oraz Warzelni. Powstanie w nich nowoczesna przestrzeń komercyjna. Prace obejmą także rekonstrukcję komina oraz ok. 2 tys. m² terenu wokół. Zabytkowy komin ma się stać kolejnym, charakterystycznym punktem na mapie Warszawy.

Projekt rewitalizacji obiektów powstał w pracowni SUD Architects. Było to duże wyzwanie dla projektantów, gdyż ten potężny, 3-piętrowy, gmach zabytkowej fabryki wymagał wielu ustaleń z konserwatorem zabytków.

Roboty budowlane już ruszyły, a termin ich zakończenia jest przewidywany na pierwszy kwartał 2021 roku. Wartość kontraktu to ok. 40 mln zł.

- Tworzymy nie budynki, ale klimat. Warto podkreślić, że w rewitalizowanych budynkach zostaną zachowane i poddane gruntownej renowacji wszystkie ściany zewnętrzne. Dbamy o szczegóły, takie jak okna, gzymsy i dachy, ale zależy nam również aby zrewitalizowana przestrzeń została dostosowana do współczesnych funkcji. Wszystkie prace zostaną przeprowadzone zgodnie z decyzją konserwatora. – mówi Arie Koren, CEO Okam. 

Bohema Praga
Autor: SUD Architectes Modernizacja fabryki Pollena na multifunkcjonalny zespół „Bohema” – wizualizacja części wspólnej
Bohema Praga
Autor: Okam Capital Projekt osiedla Bohema powstał w pracowni Grupa 5
Bohema Praga
Autor: Okam Capital Osiedle mieszkaniowe Bohema
Bohema Praga
Autor: Okam Capital Na terenie dawnej fabryki kosmetyków firmy Pollena Uroda mają powstać mieszkania, biura, sklepy, kawiarenki, punkty usługowe oraz rozrywkowe
Kompleks Bohema Strefa-Praga
Autor: Okam Capital I etap inwestycji Bohema Strefa – Praga ma być gotowy pod koniec 2019 roku

Nazwa inwestycji: Bohema – Strefa Praga
Lokalizacja: Warszawa, zbieg ul. Szwedzkiej i Strzeleckiej
Funkcja: kompleks mieszkaniowo-komercyjny
Inwestor: Okam Capital Sp. z o.o.
Generalny wykonawca: Okam Capital Sp. z o.o.
Projektant: Grupa 5 (osiedle mieszkaniowe), SUD Architects (rewitalizacja zabytkowych budynków fabryki)
Rozpoczęcie budowy: kwiecień 2018
Zakończenie budowy: pierwszy kwartał 2020 (pierwszy etap inwestycji)

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej