Bohema Praga. Jest generalny wykonawca rewitalizacji kolejnych budynków historycznych Bohema. Wizualizacje

2021-10-28 12:53
Bohema - Strefa Praga
Autor: OKAM Capital III etap rewitalizacji BOHEMA – Strefa Praga obejmie znaczącą część budynków pofabrycznych zlokalizowanych od ulicy Szwedzkiej

Bohema Praga, a dokładnie Bohema - Strefa Praga to kompleks luksusowych apartamentów, biur oraz powierzchni usługowych, które powstaną na terenie dawnej fabryki Polleny Urody. Właśnie wybrano generalnego wykonawcę rewitalizacji kolejnych budynków historycznych w inwestycji Bohema - Strefa Praga. Okam Capital zapowiada, że w kompleksie powstanie klimatyczne, praskie „miasto w mieście”. Zobaczcie wizualizacje.

Spis treści

 1. O inwestycji Bohema Praga
 2. Ruszyła budowa II etapu Bohema Praga
 3. Kiedy zakończy się budowa II etapu Bohema Praga?
 4. Jest generalny wykonawca III etapu inwestycji Bohema Praga
 5. Kiedy koniec budowy III etapu?
 6. I etap Bohema Praga zakończony
 7. Rewitalizacja budynków zabytkowych na terenie Bohema Praga
 8. Galeria wizualizacji rewitalizowanej części Bohema Praga
 9. Jak dojechać do Bohema Praga?

O inwestycji Bohema Praga

Bohema – Strefa Praga to projekt, który wpisuje się w program rewitalizacji warszawskiej Pragi. Zgodnie z założeniami na 4-hektarowym terenie dawnej fabryki kosmetyków firmy Pollena Uroda powstaną mieszkania, biura, sklepy, kawiarenki, punkty usługowe oraz rozrywkowe, a XIX-wieczny budynek fabryki zyska nowe życie. Gotowy jest już I etap inwestycji (3 budynki), ruszył II etap (4 budynki). Finalnie na osiedlu powstaną dwa rzędy 6- i 7-piętrowych, nowoczesnych domów, w których będzie 800 mieszkań. Dowiedzcie się więcej na temat tego niezwykle klimatycznego osiedla na Pradze Północ w Warszawie.

Bohema Praga
Autor: ZEBRA PR Kompleks Bohema – Strefa Praga – restauracja Kotłownia

Ruszyła budowa II etapu Bohema Praga

Prace budowlane dotyczące II etapu części mieszkaniowej osiedla Bohema ruszyły z końcem listopada 2020. OKAM podpisał już umowę z firmą UNIBEP na wykonawstwo. To kontynuacja współpracy, ponieważ UNIBEP był również wykonawcą etapu I, w którym powstały 3 budynki mieszkalne przy ul. Szwedzkiej 30. W drugim etapie mają powstać kolejne 4 obiekty, 6- i 7-kondygnacyjne, z 264 mieszkaniami, o metrażach od 30 do 110 m².

Bohema Praga
Autor: OKAM Budowa II etapu osiedla Bohema Praga ruszyła z końcem listopada 2020

Kiedy zakończy się budowa II etapu Bohema Praga?

Termin zakończenia prac budowlanych etapu II zaplanowany jest na IV kwartał 2022.

Jest generalny wykonawca III etapu inwestycji Bohema Praga

Generalnym Wykonawcą, który przeprowadzi rewitalizację zabudowań zlokalizowanych najbliżej stacji metra Szwedzka (etap F) została firma FineTech Construction. Wykonawca odpowiada za prace rewitalizacyjne 5 budynków po byłej m.in. fabryce kosmetyków oraz budynków historycznych w centralnej części Bohemy wokół komina (etap B – Glicerynownia, Kotłownia, Komin i teren wokół komina). W inwestycji powstać ma około 190 wyjątkowych loftów.

Bohema - Strefa Praga
Autor: OKAM Capital III etap Bohema – Strefa Praga obejmie większość budynków pofabrycznych przy ulicy Szwedzkiej oraz komin i teren wokół niego

Kolejny etap rewitalizacji BOHEMA – Strefa Praga obejmie znaczącą część budynków pofabrycznych zlokalizowanych od ulicy Szwedzkiej. Rewitalizacja zabudowań przeprowadzona zostanie z zachowaniem industrialnego i historycznego charakteru budynków. Powstałe tu lofty będą mieć niepowtarzalny charakter i podobnych w Warszawie na ten moment nie znajdzie się nigdzie indziej. Cieszymy się, że udało nam się znaleźć wykonawcę, który jest w stanie sprostać oczekiwaniom pokładanym w tym wyjątkowym projekcie, co pokazała nasza współpraca przy okazji etapu B. Jestem przekonany, że efekty naszych wspólnych działań zachwycą wszystkich warszawiaków a w szczególności miłośników wyjątkowej atmosfery oryginalnych, industrialnych przestrzeni z nutką historii w tle - podkreśla Marcin Michalec, CEO OKAM Capital.

Bohema - Strefa Praga
Autor: OKAM Capital W III etapie rewitalizacji w inwestycji Bohema - Strefa Praga ma powstać ma około 190 wyjątkowych loftów

Kiedy koniec budowy III etapu?

Prace budowlane FineTech Construction rozpoczął w październiku 2021, a termin ich zakończenia przewidziany jest w IV kwartał 2023.

I etap Bohema Praga zakończony

Latem 2020 zakończyła się budowa trzech budynków mieszkalnych kompleksu Bohema - Strefa Praga, który powstaje przy ulicy Szwedzkiej na Pradze Północ. Budynki mają oryginalne nazwy - Poemat, Consul i Parys, nawiązujące do marki produktów wytwarzanych w przeszłości na terenie fabryki. Były to wody toaletowe i kolońskie. W budynkach powstało 303 mieszkania. Projekt architektoniczny powstał w pracowni grupa 5 architekci.

Bohema Praga
Autor: Okam Capital Projekt osiedla Bohema powstał w pracowni Grupa 5

Rewitalizacja budynków zabytkowych na terenie Bohema Praga

Na terenie byłej fabryki Pollena Uroda na warszawskiej Pradze oprócz osiedla mieszkaniowego mieściła się będzie również część komercyjna. Powstanie ona w istniejących zabytkowych budynkach.

Generalnym wykonawcą tego etapu jest firma FineTech Construction. Rewitalizacja obejmie ok. 6,5 tys. m² zabytkowej powierzchni w budynkach Kotłowni, Glicerynowni oraz Warzelni. Powstanie w nich nowoczesna przestrzeń komercyjna. Prace obejmą także rekonstrukcję komina oraz ok. 2 tys. m² terenu wokół. Zabytkowy komin ma się stać kolejnym, charakterystycznym punktem na mapie Warszawy.

Projekt rewitalizacji obiektów powstał w pracowni SUD Architects. Było to duże wyzwanie dla projektantów, gdyż ten potężny, 3-piętrowy, gmach zabytkowej fabryki wymagał wielu ustaleń z konserwatorem zabytków.

Roboty budowlane trwają, a termin ich zakończenia jest przewidywany na pierwszy kwartał 2021 roku. Wartość kontraktu to ok. 40 mln zł.

Galeria wizualizacji rewitalizowanej części Bohema Praga

Tworzymy nie budynki, ale klimat. Warto podkreślić, że w rewitalizowanych budynkach zostaną zachowane i poddane gruntownej renowacji wszystkie ściany zewnętrzne. Dbamy o szczegóły, takie jak okna, gzymsy i dachy, ale zależy nam również aby zrewitalizowana przestrzeń została dostosowana do współczesnych funkcji. Wszystkie prace zostaną przeprowadzone zgodnie z decyzją konserwatora. – powiedział Arie Koren, CEO Okam. 

Jak dojechać do Bohema Praga?

 • Nazwa inwestycji: Bohema – Strefa Praga
 • Lokalizacja: Warszawa, zbieg ul. Szwedzkiej i Strzeleckiej
 • Funkcja: kompleks mieszkaniowo-komercyjny
 • Inwestor: Okam Capital Sp. z o.o.
 • Generalny wykonawca: Okam Capital Sp. z o.o.
 • Projektant: Grupa 5 (osiedle mieszkaniowe), SUD Architects (rewitalizacja zabytkowych budynków fabryki)
 • Rozpoczęcie budowy: kwiecień 2018
 • Zakończenie budowy: pierwszy kwartał 2020 (pierwszy etap inwestycji), IV kwartał 2022 (II etap)
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej