Bohema Praga. Wiemy kto zajmie się rewitalizacją zabytkowej części inwestycji

2019-05-20 13:39 Marzena Sarniewicz
Bohema Praga
Autor: ZEBRA PR Apartamenty Praga Północ Bohema – Strefa Praga widok z balkonu

Bohema Praga, a dokładnie Bohema - Strefa Praga to kompleks luksusowych apartamentów, biur oraz powierzchni usługowych, które powstaną na terenie dawnej fabryki Polleny Urody. Inwestor wybrał właśnie generalnego wykonawcę, który zajmie się rewitalizacją zabytkowej części inwestycji. Firma Okam zapowiada, że powstanie tu klimatyczne, praskie „miasto w mieście”. Zobaczcie wizualizacje

Bohema Praga
Autor: ZEBRA PR Kompleks Bohema – Strefa Praga – restauracja Kotłownia

Bohema – Strefa Praga to projekt, który wpisuje się w program rewitalizacji warszawskiej Pragi. Zgodnie z założeniami na czterohektarowym terenie dawnej fabryki kosmetyków firmy Pollena Uroda mają powstać mieszkania, biura, sklepy, kawiarenki, punkty usługowe oraz rozrywkowe, a XIX-wieczny budynek fabryki zyska nowe życie.

Czytaj również o jednym z najnowocześniejszych apartamentowców w Europie, który powstanie w Warszawie>>

Kto będzie wykonawcą rewitalizacji budynków zabytkowych Bohema Praga?

Okam, inwestor Bohemy – Strefa Praga podpisał umowę na wykonawstwo z firmą FineTech Construction. Generalny wykonawca będzie odpowiedzialny za rewitalizację pierwszych budynków historycznych przy ul. Szwedzkiej 20.

Rewitalizacja obejmie ok. 6,5 tysiąca m² zabytkowej powierzchni w budynkach Kotłowni, Glicerynowni oraz Warzelni. Powstanie w nich nowoczesna przestrzeń komercyjna. Prace obejmą także rekonstrukcję komina oraz ok. 2 tys. m² terenu wokół. Zabytkowy komin ma się stać kolejnym, charakterystycznym punktem na mapie Warszawy.

Projekt rewitalizacji obiektów powstał w pracowni SUD Architects. Było to duże wyzwanie dla projektantów, gdyż ten potężny, 3-piętrowy, gmach zabytkowej fabryki wymagał wielu ustaleń z konserwatorem zabytków.

Zgodnie z planem roboty budowlane mają rozpocząć się na przełomie maja i czerwca 2019 roku, a termin ich zakończenia jest przewidywany na pierwszy kwartał 2021 roku. Wartość kontraktu to ok. 40 mln zł.

- Tworzymy nie budynki, ale klimat. Warto podkreślić, że w rewitalizowanych budynkach zostaną zachowane i poddane gruntownej renowacji wszystkie ściany zewnętrzne. Dbamy o szczegóły, takie jak okna, gzymsy i dachy, ale zależy nam również aby zrewitalizowana przestrzeń została dostosowana do współczesnych funkcji. Wszystkie prace zostaną przeprowadzone zgodnie z decyzją konserwatora. – mówi Arie Koren, CEO Okam. 

Bohema Praga
Autor: SUD Architectes Modernizacja fabryki Pollena na multifunkcjonalny zespół „Bohema” – wizualizacja części wspólnej

Bohema Praga - na początek powstaną budynki z luksusowymi apartamentami

U zbiegu Szwedzkiej i Strzeleckiej, w części działki od strony Ronda Żaba, powstaną budynki mieszkalne.

- Mocno zniszczone budynki fabryki będą współgrały z nową częścią, w której powstaną mieszkania – zapewnia Arie Koren, prezes firmy Okam.

Projekt osiedla powstał w pracowni Grupa 5. Będą to dwa rzędy 6-piętrowych, nowoczesnych domów. I etap inwestycji ma być gotowy w pierwszym kwartale 2020 roku. W tej fazie budowy powstaną 3 budynki, a w nich 303 mieszkania, z ośmiuset planowanych .

Bohema Praga
Autor: Okam Capital Projekt osiedla Bohema powstał w pracowni Grupa 5
Bohema Praga
Autor: Okam Capital Osiedle mieszkaniowe Bohema

Bohema Praga - apartamenty tuż przy stacji metra

Przypomnijmy, że w połowie 2019 roku do użytkowania zostanie oddana druga stacja linii metra Szwedzka, która znajdzie się w bezpośrednim sąsiedztwie kompleksu Bohema – Strefa Praga.

Bohema Praga
Autor: Okam Capital Na terenie dawnej fabryki kosmetyków firmy Pollena Uroda mają powstać mieszkania, biura, sklepy, kawiarenki, punkty usługowe oraz rozrywkowe
Kompleks Bohema Strefa-Praga
Autor: Okam Capital I etap inwestycji Bohema Strefa – Praga ma być gotowy pod koniec 2019 roku

Nazwa inwestycji: Bohema – Strefa Praga
Lokalizacja: Warszawa, zbieg ul. Szwedzkiej i Strzeleckiej
Funkcja: kompleks mieszkaniowo-komercyjny
Inwestor: Okam Capital Sp. z o.o.
Generalny wykonawca: Okam Capital Sp. z o.o.
Projektant: Grupa 5 (osiedle mieszkaniowe), SUD Architects (rewitalizacja zabytkowych budynków fabryki)
Rozpoczęcie budowy: kwiecień 2018
Zakończenie budowy: pierwszy kwartał 2020 (pierwszy etap inwestycji)

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej