Powstaje drugi etap Osiedla Konstancja

2007-05-29 16:01
Plan Konst
Autor: brak danych

Rozpoczęła się budowa drugiego etapu osiedla Konstancja. Uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego miało miejsce 14 października 2004 roku. Inwestorem jest spółka giełdowa Globe Trade Centre, generalnym wykonawcą - Strabag.

Osiedle Konstancja leży w gminie Konstancin - Jeziorna, miejscowości uzdrowiskowej na południu Warszawy, znanej z parku zdrojowego z tężniami oraz prestiżowych rezydencji. W pobliskim Powsinie jest ogród botaniczny.
Do już wybudowanej części osiedla przylega 1,5-hektarowy park z placami do koszykówki, miejscem zabaw dla dzieci, alejkami i ławkami. Po zakończeniu budowy II etapu osiedla, park stanie się jego częścią centralną.
Do budowy domów używane są tradycyjne, sprawdzone materiały, takie jak m.in. cegła ceramiczna i dachówka. Ściany wewnętrzne w domach stawiane są według projektu uzgodnionego z kupującym. W ten sposób rozkład pomieszczeń dostosowany jest do indywidualnych wymagań przyszłych mieszkańców.
W I etapie powstało 105 domów o metrażu od 144 do 280 m.kw. Ta część osiedla zajmuje siedem hektarów.
W drugim etapie powstaną 73 domy w zabudowie jednorodzinnej, bliźniaczej i szeregowej, a każdy będzie miał własny ogródek i taras naziemny. Wszystkie domy zbudowane w drugim etapie będą dwukondygnacyjne, wykonane z wysokiej jakości materiałów; ramy okien będą wykonane z egzotycznego drewna w kolorze mahoniowym, elewacja zewnętrzna - z cegły klinkierowej i dwóch rodzajów tynku mineralnego. Partery będą miały wysokość 3 metrów, pierwsze piętro - 2,7 metra. Projekt drugiego etapu osiedla powstał w pracowni architektonicznej dip - Dziuba i Pasternak. W swej ciepłej kolorystyce nawiązuje on do architektury śródziemnomorskiej.
Budowa ma się zakończyć latem 2005 roku. Osiedle ma już pełną infrastrukturę, t.j. kanalizację, gaz ziemny i drogi dojazdowe. Jest całodobowo monitorowane. Jednym z atutów Konstancji, poza dogodnym dojazdem do centrum Warszawy i bliskości punktów handlowych, np. Starej Papierni, jest sąsiedztwo szkoły amerykańskiej.
"Cieszymy się, że rozpoczynamy kolejny etap budowy tego prestiżowego osiedla" - powiedział Mariusz Kozłowski, dyrektor ds. rozwoju GTC SA. - "O popularności Konstancji świadczyć może fakt, że 25 proc. z oferowanych 73 domów
jest już sprzedanych"
- dodał.
Generalny wykonawca - firma Strabag sp. z o.o. - jest spółką córką austriackiego koncernu budowlanego Bauholding Strabag AG i trzecią co do wielkości firmą budowlaną w Polsce. Na naszym rynku działa od 1986 roku. Wybudowła m.in. budynek Ilmet, LIM (w budynku Hotelu Marriott), Saski Crescent oraz siedziby firm Warta, Bayer, Amplico Life i Banku Creditanstalt we Wrocławiu. Ma oddziały w Gdyni, Lublinie, Katowicach, Szczecinie i Poznaniu.
Kontrolerem jakości na budowie jest Euromost. Na polskim rynku jest obecna od 1991 roku. Jest spółką córką firmy JACKSON COLES z Wielkiej Brytanii, jednej z wiodących firm w branży doradztwa budowlanego w Wielkiej Brytanii. Doradcy Euromostu pracowali m. in. przy budowie budynku Metropolitan, Rezydencji Renoir oraz Holland Park.
Globe Trade Centre SA, deweloper notowany na GPW, prowadzi działalność od 1994 roku. Inwestuje w trzech głównych segmentach rynku nieruchomości: kompleksach biurowych, centrach handlowo-rozrywkowych oraz apartamentach i domach mieszkalnych. Do największych inwestycji GTC należą Mokotów Business Park, Galeria Mokotów oraz Galeria Kazimierz w Krakowie (budowa ma się zakończyć pod koniec bieżącego roku). Poza Polską GTC prowadzi działalność na Węgrzech, w Republice Czeskiej, Rumunii i Serbii.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej