Powstaje drugi etap Osiedla Konstancja

2007-05-29 16:01
Plan Konst
Autor: brak danych

Rozpoczęła się budowa drugiego etapu osiedla Konstancja. Uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego miało miejsce 14 października 2004 roku. Inwestorem jest spółka giełdowa Globe Trade Centre, generalnym wykonawcą - Strabag.

Osiedle Konstancja leży w gminie Konstancin - Jeziorna, miejscowości uzdrowiskowej na południu Warszawy, znanej z parku zdrojowego z tężniami oraz prestiżowych rezydencji. W pobliskim Powsinie jest ogród botaniczny.
Do już wybudowanej części osiedla przylega 1,5-hektarowy park z placami do koszykówki, miejscem zabaw dla dzieci, alejkami i ławkami. Po zakończeniu budowy II etapu osiedla, park stanie się jego częścią centralną.
Do budowy domów używane są tradycyjne, sprawdzone materiały, takie jak m.in. cegła ceramiczna i dachówka. Ściany wewnętrzne w domach stawiane są według projektu uzgodnionego z kupującym. W ten sposób rozkład pomieszczeń dostosowany jest do indywidualnych wymagań przyszłych mieszkańców.
W I etapie powstało 105 domów o metrażu od 144 do 280 m.kw. Ta część osiedla zajmuje siedem hektarów.
W drugim etapie powstaną 73 domy w zabudowie jednorodzinnej, bliźniaczej i szeregowej, a każdy będzie miał własny ogródek i taras naziemny. Wszystkie domy zbudowane w drugim etapie będą dwukondygnacyjne, wykonane z wysokiej jakości materiałów; ramy okien będą wykonane z egzotycznego drewna w kolorze mahoniowym, elewacja zewnętrzna - z cegły klinkierowej i dwóch rodzajów tynku mineralnego. Partery będą miały wysokość 3 metrów, pierwsze piętro - 2,7 metra. Projekt drugiego etapu osiedla powstał w pracowni architektonicznej dip - Dziuba i Pasternak. W swej ciepłej kolorystyce nawiązuje on do architektury śródziemnomorskiej.
Budowa ma się zakończyć latem 2005 roku. Osiedle ma już pełną infrastrukturę, t.j. kanalizację, gaz ziemny i drogi dojazdowe. Jest całodobowo monitorowane. Jednym z atutów Konstancji, poza dogodnym dojazdem do centrum Warszawy i bliskości punktów handlowych, np. Starej Papierni, jest sąsiedztwo szkoły amerykańskiej.
"Cieszymy się, że rozpoczynamy kolejny etap budowy tego prestiżowego osiedla" - powiedział Mariusz Kozłowski, dyrektor ds. rozwoju GTC SA. - "O popularności Konstancji świadczyć może fakt, że 25 proc. z oferowanych 73 domów
jest już sprzedanych"
- dodał.
Generalny wykonawca - firma Strabag sp. z o.o. - jest spółką córką austriackiego koncernu budowlanego Bauholding Strabag AG i trzecią co do wielkości firmą budowlaną w Polsce. Na naszym rynku działa od 1986 roku. Wybudowła m.in. budynek Ilmet, LIM (w budynku Hotelu Marriott), Saski Crescent oraz siedziby firm Warta, Bayer, Amplico Life i Banku Creditanstalt we Wrocławiu. Ma oddziały w Gdyni, Lublinie, Katowicach, Szczecinie i Poznaniu.
Kontrolerem jakości na budowie jest Euromost. Na polskim rynku jest obecna od 1991 roku. Jest spółką córką firmy JACKSON COLES z Wielkiej Brytanii, jednej z wiodących firm w branży doradztwa budowlanego w Wielkiej Brytanii. Doradcy Euromostu pracowali m. in. przy budowie budynku Metropolitan, Rezydencji Renoir oraz Holland Park.
Globe Trade Centre SA, deweloper notowany na GPW, prowadzi działalność od 1994 roku. Inwestuje w trzech głównych segmentach rynku nieruchomości: kompleksach biurowych, centrach handlowo-rozrywkowych oraz apartamentach i domach mieszkalnych. Do największych inwestycji GTC należą Mokotów Business Park, Galeria Mokotów oraz Galeria Kazimierz w Krakowie (budowa ma się zakończyć pod koniec bieżącego roku). Poza Polską GTC prowadzi działalność na Węgrzech, w Republice Czeskiej, Rumunii i Serbii.

Czytaj więcej