Pirelli Pekao Real Estate inwestuje na Ostrobramskiej

2008-05-08 12:03
Ostrobramska
Autor: Pirelli Pekao Real Estate

Pirelli Pekao Real Estate rozpoczyna realizację projektu inwestycyjnego OSTROBRAMSKA 75, w ramach którego przy ul. Ostrobramskiej w Warszawie powstanie nowy kompleks mieszkaniowo-usługowy o całkowitej powierzchni 150 000 m2.

Kompleks OSTROBRAMSKA 75 to osiedle mieszkalne z własnymi ulicami, placami, zabudową mieszkaniową i usługową oraz niezbędną infrastrukturą. Wszystkie kwartały mieszkalne będą tworzyły budynki z zamkniętymi, wydzielonymi dziedzińcami oraz wkomponowanymi elementami zieleni i małymi formami architektonicznymi z placami zabaw dla dzieci. Jest to kolejna inwestycja firmy realizowana zgodnie z Programem Ecobuilding Grupy Pirelli RE.
Projektowany kompleks położony jest wśród zabudowy handlowo-usługowej (w pobliżu m.in. Promenady i Conforamy). Osiedle zlokalizowane jest w bliskiej odległości od ul. Ostrobramskiej, będącej główną arterią wyjazdową z Warszawy w kierunku wschodnim. Od strony południowej sąsiaduje z ul. Anińską, która zostanie dodatkowo wydłużona. Budowa będzie miała pięć etapów.

W ramach pierwszego etapu inwestycji, który rozpocznie się w czwartym kwartale 2008 roku, zostanie wybudowanych 431 mieszkań o łącznej powierzchni użytkowej ponad 28 508 m2. Ich wysokość będzie wahała się w przedziale od 5 do 14 kondygnacji. Przyszli mieszkańcy będą mogli nabyć mieszkania o zróżnicowanej powierzchni oraz o różnej ilości pokoi. Średnia powierzchnia mieszkania ma wynosić 66,5 m2. Na poziomach -2 i -1 budynków zlokalizowanych zostanie 491 miejsc parkingowych. Dodatkowo na poziomie -1 planowane jest wygospodarowanie 180 m2 powierzchni użytkowej przeznaczonej pod działalność usługową. Inwestor zakłada pełną dostępność wszystkich budynków dla osób niepełnosprawnych.

"Naszym celem było stworzenie zarówno komfortowych, spokojnych warunków życia przyszłym mieszkańcom, jak też wprowadzenie funkcji ogólnomiejskich, dających im możliwość korzystania z usług i udogodnień charakterystycznych dla dużego miasta. Zakładamy, że oba te aspekty powinny się uzupełniać a nie wykluczać. W pierwszym etapie planowana jest budowa części mieszkalnej z niewielką powierzchnią usługową" - mówi Ryszard Danielewicz, Prezes Zarządu Pirelli Pekao Real Estate. Firma zarządza aktywami i zapewnia pełen zakres usług dla realizacji projektu. Inwestorem jest firma Pirelli Pekao RE oraz fundusz nieruchomości typu private equity zarządzany przez Grove International Partners.

Ostrobramska _2
Autor: Pirelli Pekao Real Estate

Pirelli Pekao Real Estate to spółka, w której 75% udziałów posiada Pirelli RE oraz 25% Bank Pekao SA należący do Grupy UniCredit. Do największych zrealizowanych inwestycji spółki należą m.in.: warszawskie osiedla mieszkaniowe Jarzębiny, Wilanów Park oraz kompleks mieszkaniowy Olszyny. Najważniejsze inwestycje realizowane obecnie to kompleks apartamentowo-usługowy Szafarnia w Gdańsku oraz kompleksy mieszkaniowe Okopowa i Banderii 4 w Warszawie.

Firma Pirelli Pekao Real Estate została nagrodzona w IV edycji Plebiscytu Mieszkańców Nowych Domów i Mieszkań w kategorii "Rzetelność" wśród deweloperów, którzy w latach 2004-2006 oddali do użytku więcej niż 400 mieszkań.
Plebiscyt zorganizowała firma Murator EXPO. 

maj 2008

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej