Osiedle mieszkaniowe firmy Robyg

2007-05-22 14:24
Mieszkania_robyg
Autor: ATELIER 3 Girtler & Girtler Biuro Architektoniczne

Firma Robyg zbuduje osiedle mieszkaniowe w stolicy, u zbiegu ulic Zdrowej i przedłużenia Płaskowickiej. W skład kompleksu wejdzie pięć zespołów pięciokondygnacyjnych budynków.

Osiedle, które zbuduje Robyg zajmie ponad pięć hektarów. W pięciu zespołach pięciokondygnacyjnych budynków zmieści się 880 mieszkań. Metraże mieszkań wahają się od 38 do ponad 100 m2. Ostatnia kondygnacja została zarezerwowana na duże penthouse'y liczące około 150 mkw. Do każdego lokalu zostanie przypisany balkon lub taras. Mieszkania będą w dobrym standardzie, ale nie będą to typowe apartamenty. Każde z nich zostanie wyposażone w duże drewniane okna.

Ponad 260 samochodów pomieści parking podziemny. Do mieszkań na parterze zostaną przypisane ogródki. Na terenie osiedla powstanie też patio, po środku którego znajdzie się duży plac zabaw dla dzieci. W planach inwestor ma także stworzenie terenów zielonych. Osiedle nie będzie ogrodzone, natomiast będzie w całości monitorowane. Budynki będą tworzyć zamkniętą całość, dlatego też mieszkańcy będą mogli czuć się bezpiecznie. Koncepcja architektoniczna obiektu została stworzona w pracowni ATELIER 3 Girtler & Girtler Biuro Architektoniczne.

Obiekt zostanie zbudowany w pięciu etapach. We wrześniu 2006 roku ruszą prace budowlane, natomiast pierwsi mieszkańcy wprowadzą się dwa lata później.

Czytaj więcej