Osiedle Leśne zostało docenione

2009-05-19 14:39
Osiedle Leśne
Autor: Acciona Nieruchomości

Acciona Nieruchomości ukończyła budowę Osiedla Leśnego, położonego na Bemowie, pomiędzy ulicami Księcia Bolesława, Widawską a Obrońców Tobruku. Zakończenie piątego, ostatniego etapu nastąpiło w kwietniu 2009 r. Cztery wcześniejsze etapy osiedla zostały już oddane do użytku.

Działka, na której wybudowano domy, sąsiaduje bezpośrednio z  parkiem Fort Bema. Cały, pięcioetapowy  projekt osiedla, którego budowa rozpoczęła się w 2003 roku, obejmuje 15 budynków. Łącznie powstało 823 mieszkania o powierzchni od 32 do 202 mkw. Ostatni etap osiedla składał się 2 budynków ze 109 lokalami o zróżnicowanym metrażu od 32 do 167 mkw. 
Na osiedlu Leśnym najwięcej powstało mieszkań 2- i 3-pokojowych, ale są też kawalerki lub 4- i 5-pokojowe apartamenty. Tarasy, balkony i ogródki były wliczone w cenę mieszkania. Do każdego lokalu przewidziano miejsce postojowe w garażu podziemnym. Można też było wykupić miejsce postojowe w zewnętrznym garażu usytuowanym na terenie inwestycji. Osiedle jest chronione całodobowo. Budynki mają od 3 do 5 pięter. Wewnątrz każdego z nich znajduje się patio. Na parterze budynku w ostatnim etapie osiedla trwa wykończenie publicznego przedszkola dla dzieci, które zostało kupione przez dzielnicę Bemowo w grudniu 2008. W bezpośrednim sąsiedztwie osiedla znajduje się zabytkowa fortyfikacja, XIX-wieczny Fort Bema, otoczona ogromnym parkiem z wieloma pomnikami przyrody.

Inwestycja Acciony została nagrodzona Medalem Europejskim. Nagroda ta przyznawana jest przez Urząd Komitetu Integracji Europejskiej, Business Centre Club i Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny dla firm, których wyroby lub usługi, spełniają standardy europejskie. Organizatorzy docenili doskonałą integrację osiedla ze środowiskiem naturalnym. Medal Europejski jest niekomercyjnym, ogólnopolskim przedsięwzięciem, którego celem jest wsparcie polskich produktów i usług na rynku Unii Europejskiej oraz przybliżenie idei Unii Europejskiej środowisku przedsiębiorców.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej