Osiedle Konstancja - ruszyła budowa V etapu

2010-04-14 15:43
Osiedle Konstancja
Autor: Globe Trade Center

Globe Trade Center rozpoczął budowę nowego - piątego już etapu Osiedla Konstancja w podwarszawskim Konstancinie. Do czerwca 2011 r. powstanie 37 domów jednorodzinnych o powierzchni od 215 do 310 mkw.

Osiedle Konstancja to jedna z najbardziej prestiżowych inwestycji mieszkaniowych w Polsce, położona przy wjeździe do podwarszawskiego Konstancina-Jeziorny, ok. 16 km od centrum stolicy. Budowa osiedla rozpoczęła się w 1999 roku. W czterech ukończonych do tej pory fazach inwestycji, GTC zrealizowała łącznie 243 rezydencje, domy bliźniacze oraz jednorodzinne. W marcu br. ruszył ostatni, piąty etap budowy, realizowany w południowej części osiedla, wokół alei noszącej imię Stanisława Lema oraz ulic Danuty Rinn i Marka Grechuty.

Projekt architektoniczny piątego etapu Osiedla Konstancja przygotowało dip Biuro Projektów, które pracowało również przy drugim i trzecim etapie inwestycji.

Architekci zaplanowali wykorzystanie wielu rozwiązań uwzględniających najnowsze trendy w aranżacji powierzchni mieszkalnych, m.in. użycie ręcznie formowanych cegieł czy wykończenie fasad kamieniem piaskowca. Konstrukcja budynków pozwala na dostosowywanie ich do potrzeb indywidualnych użytkowników, a same domy wtapiają się w zielone otoczenie. Znajdą się tutaj również przestronne uliczki i tereny rekreacyjne - ogrody oraz położony w centralnej części park z placem zabaw i boiskami. Bliskość punktów handlowych takich jak Stara Papiernia, czy sąsiedztwo Szkoły Amerykańskiej stanowią dodatkowe atuty Osiedla Konstancja. Bezpieczeństwo mieszkańców zapewnione jest dzięki całodobowej ochronie oraz systemowi kamer termowizyjnych.

Osiedle Konstancja
Autor: Globe Trade Center Do chwili obecnej ukończono 4 etapy osiedla Konstancja

- Aktualne projekty wykorzystują zarówno nasze dotychczasowe doświadczenia, jak również uwagi obecnych mieszkańców Osiedla Konstancja. Dzięki temu domy realizowane w piątej fazie, zbliżają się do wyobrażeń naszych klientów o doskonałym domu rodzinnym – mówi Piotr Kroenke, dyrektor generalny Globe Trade Centre S.A.

W piątym etapie, na Osiedlu Konstancja powstanie łącznie 37 dwukondygnacyjnych domów bliźniaczych i jednorodzinnych o powierzchni od 215 mkw. do 310 mkw., zlokalizowanych na działkach o powierzchni od 510 mkw. do 1640 mkw. Generalnym wykonawcą tego etapu jest firma Budner.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej