Osiedle Gardenia

2008-08-08 10:50
Gardenia
Autor: brak danych

Domki jednorodzinne osiedla Gardenia już niedługo wypełnią przestrzeń działki w Józefosławiu. Efektowne nieduże budynki, otoczone zielenią, będą tworzyły kompleks mieszkalny w pobliżu Lasu Kabackiego. Zaprojektowane w tradycyjnej i monolitycznej technologii mieszkalnej stanowić będą miejsce codziennego wypoczynku nowych lokatorów.

Osiedle składać się będzie z 22 domków jednorodzinnych tworzących razem pięć szeregów, w każdym po cztery budynki. Osobno powstaną jeszcze dwa domy w zabudowie bliźniaczej, połączone garażem. Osiedle stanie na terenie o powierzchni 7128 m2, każdy dom (o powierzchni od 206 do 221 m2) na swojej odrębnej działce mierzącej od 216 do 315 m2. Przyjemna lokalizacja, niedaleko Ogrodu Botanicznego w Powsinie i Tężni Solankowej w Konstancinie, na pewno zachęca potencjalnych lokatorów, również odległość od centrum Warszawy jest niewielka, tylko 15 kilometrów.

 

Inwestorem jest firma Ronson Development, Gardenia jest jej drugim przedsięwzięciem tego typu. Domy zaprojektowane zostały tak, aby cieszyć swoich mieszkańców nie tylko wyglądem, ale także funkcjonalnością, każdy z nich bowiem wyposażony jest w garaż i jedno miejsce postojowe. Eleganckie wykończenia nawiązują do wiejskich domków, okna są drewniane, ściany otynkowane miejscowo wyłożone cegłą klinkierową. Dachy pokryte będą dachówką ceramiczną, a częśc podziemna domków wylewana i murowana będzie z betonowych bloczków, a główna konstrukcja ścian nośnych o słupach i podciągach monolitycznych, murowana będzie z pustaków ceramicznych.

 

Projekt powstał w pracowni Wekka Projekt. Główne prace budowlane wykona firma Budmet, pozwolenie już jest, także budowa rozpocznie się jeszcze pod koniec tego roku i potrwa około 15 miesięcy. Natomiast już we wrześniu będzie możliwość zakupienia nowego domu za ok. milion złotych.

 

sierpień 2008

Czytaj więcej