Olszynki Park w Rzeszowie. Tak wygląda najwyższy budynek mieszkalny w Polsce

2024-06-21 15:43

Pewnie dawno nie byliście w Rzeszowie i nie wiecie, że w tym mieście, które raczej nie słynie z wieżowców, powstał najwyższy budynek mieszkalny w Polsce: 220-metrowa inwestycja o nazwie Olszynki Park. To taki trochę rzeszowski "Libeskind", bo przypomina wieżowiec Złota 44 w Warszawie. To projekt pracowni S.T. Architekci.

Spis treści

 1. Ile metrów ma wieża w Rzeszowie?
 2. Olszynki Park. Co to za inwestycja?
 3. Wysokość budynku i wielkość mieszkań
 4. Zobacz, co widać z 41. piętra Olszynki Park. Zdjęcia

Ile metrów ma wieża w Rzeszowie?

Olszynki Park w Rzeszowie to pretendent do 3. miejsca na liście najwyższych budynków mieszkalnych w Polsce (po inwestycjach Złota 44 w Warszawie i Sky Tower we Wrocławiu, a o włos – zaledwie 1 m – przed stołecznym Cosmopolitanem). W imponującej wieży - dominanta ma 220 m wysokości - mają się znaleźć łącznie 292 apartamenty, mniejsze na niższych piętrach, a wysoko nawet 300-metrowe. Mieszkania w inwestycji Olszynki Park nie są tanie. Sięgają 17 tys. zł za metr kwadratowy.

Olszynki Park. Co to za inwestycja?

To kompleks kilku budynków tuż nad rzeką Wisłok, niemal w centrum miasta. Stoi przy ulicy Wojciecha Kilara i Szopena, obok filharmonii. Z racji wysokości, jest widoczny z bardzo daleka. Tuż obok powstaje jeszcze kilka wysokościowców. Budowa rozpoczęła się w 2020 roku. Inwestycja ma zostać wykończona do końca 2024 roku, choć początkowo inwestor zakładał, że będzie to 2023. Na ostatnich piętrach wieżowca mieścić się będzie m.in. restauracja. 

Zaplanowano tu też kino, basen, fitness, podziemny parking.

Olszynki Park. Ceny i plany mieszkań

Znajdzie się tu także przestrzeń usługowo-handlowa. Dzięki niej lokatorzy będą mogli zrobić zakupy, wyjść do banku, przychodni, restauracji, kina, spa, a nawet skorzystać z basenu – wszystko bez opuszczania kompleksu - zachęca inwestor, spółka Apklan.

Wysokość budynku i wielkość mieszkań

 • Budynek W (Wysoki) – 36 pięter.
 • Budynek N (Niski) – 17 pięter.
 • Ceny mieszkań od 7 800/m2 zł do 18 000 zł/mkw
 • Wielkości mieszkań od 28 mkw do 248 mkw
 • Powierzchnia usługowo handlowa będzie zajmowała około 7500 mkw.
 • Komórki lokatorskie - ich zakup jest obligatoryjny. Komórki znajdą się na poziomie garaży G1 I G2 oraz w WIEŻY W na 28. piętrze.
 • Garaże znajdą się w parkingu podziemnym na poziomach G1 I G2 oraz na zewnątrz budynku miejsca postojowe. Ich zakup jest dobrowolny

Przy budowie "działa" żuraw, przy pomocy którego wznoszona jest iglica. Obecnie jest to najwyższy pracujący żuraw w Polsce. 

Skyline Warszawy. Widok z 41. piętra

Zobacz, co widać z 41. piętra Olszynki Park. Zdjęcia

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej