Ogrodowa 65 – remont kamienicy na Woli dobiega końca

2016-10-26 14:30
Kamienica Ogrodowa 65
Autor: RealCo

Kamienica na Woli to historyczny modernistyczny budynek mieszkalny, który został nadbudowany i poddany kompleksowej rewitalizacji. Inwestycja zakończy się w IV kwartale 2016. Inwestorem jest firma RealCo Property Investment and Development.

Kamienica znajduje się w Warszawie przy ulicy Ogrodowej w dzielnicy Wola, pomiędzy ulicą Wronią, a skrzyżowaniem ulicy Okopowej z Aleją Solidarności. Ten czteropiętrowy dom został zbudowany w latach trzydziestych XX wieku przez właściciela słynnej firmy przewozowej – Władysława Węgiełka. Budynek zaprojektował Stanisław Barylski.

Kamienica została odnawiania pod nadzorem konserwatora przez firmę RealCo. Część frontowa budynku została podwyższona o jedną kondygnację, oficyny – o dwie. W ramach realizacji zostały odtworzone oryginalne detale kamienicy m.in. brama, balustrady, przeszklenia oraz ceglana elewacja. Nowe elementy architektury – drzwi, okna, oświetlenie – zostały dobrane tak, aby nawiązywały do modernistycznego stylu epoki lat trzydziestych XX w. Powstał nowy dach z poszyciem z grafitowej blachy.

Po zakończeniu remontu, które zaplanowano na grudzień 2016, w budynku będą 62 mieszkania o powierzchni od 20 do 68 m². Na ostatnich kondygnacjach zaprojektowano lokale z dużymi balkonami i tarasami. Każde mieszkanie będzie miało komórkę lokatorską. W obiekcie znajdą się również 2 lokale usługowe z dużymi witrynami od strony ul. Ogrodowej.

W budynku zostaną zainstalowane 2 windy, jedna w części frontowej, druga w zewnętrznym oszklonym szachcie. Kamienica będzie wyposażona w nowoczesne instalacje wodno-kanalizacyjne, elektryczne i centralnego ogrzewania. Nieruchomość zostanie objęta system monitoringu i kontroli dostępu.

W ramach realizacji zostanie również zagospodarowany teren wokół inwestycji. Trakty i dwa dziedzińce będą wyłożone kostką, pomiędzy starymi drzewami powstaną trawniki z krzewami i bylinami. Teren będzie oświetlony i wyposażony w stylowe ławki.

W sąsiedztwie remontowanej kamienicy znajdują się budynki z różnych okresów – od końca XIX wieku, przez budownictwo międzywojenne, dalej z czasów PRL, aż po współczesne budynki biurowe i mieszkaniowe.


Kamienica Ogrodowa 65
Autor: RealCo Zdjęcie z budowy kamienicy Ogrodowa 65
Kamienica Ogrodowa 65
Autor: RealCo Wizualizacja wyremontowanej kamienicy

Nazwa inwestycji: Ogrodowa 65 Kamienica na Woli
Lokalizacja: ul. Ogrodowa, Warszawa
Funkcja: mieszkaniowa
Inwestor: RealCo
Generalny wykonawca: RealCo
Projektant: Stanisław Barylski
Liczba mieszkań: 62
Liczba kondygnacji: 5
Zakończenie budowy: grudzień 2016

Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej