Ogrodowa 65 – remont kamienicy na Woli dobiega końca

2016-10-26 14:30
Kamienica Ogrodowa 65
Autor: RealCo

Kamienica na Woli to historyczny modernistyczny budynek mieszkalny, który został nadbudowany i poddany kompleksowej rewitalizacji. Inwestycja zakończy się w IV kwartale 2016. Inwestorem jest firma RealCo Property Investment and Development.

Kamienica znajduje się w Warszawie przy ulicy Ogrodowej w dzielnicy Wola, pomiędzy ulicą Wronią, a skrzyżowaniem ulicy Okopowej z Aleją Solidarności. Ten czteropiętrowy dom został zbudowany w latach trzydziestych XX wieku przez właściciela słynnej firmy przewozowej – Władysława Węgiełka. Budynek zaprojektował Stanisław Barylski.

Kamienica została odnawiania pod nadzorem konserwatora przez firmę RealCo. Część frontowa budynku została podwyższona o jedną kondygnację, oficyny – o dwie. W ramach realizacji zostały odtworzone oryginalne detale kamienicy m.in. brama, balustrady, przeszklenia oraz ceglana elewacja. Nowe elementy architektury – drzwi, okna, oświetlenie – zostały dobrane tak, aby nawiązywały do modernistycznego stylu epoki lat trzydziestych XX w. Powstał nowy dach z poszyciem z grafitowej blachy.

Po zakończeniu remontu, które zaplanowano na grudzień 2016, w budynku będą 62 mieszkania o powierzchni od 20 do 68 m². Na ostatnich kondygnacjach zaprojektowano lokale z dużymi balkonami i tarasami. Każde mieszkanie będzie miało komórkę lokatorską. W obiekcie znajdą się również 2 lokale usługowe z dużymi witrynami od strony ul. Ogrodowej.

W budynku zostaną zainstalowane 2 windy, jedna w części frontowej, druga w zewnętrznym oszklonym szachcie. Kamienica będzie wyposażona w nowoczesne instalacje wodno-kanalizacyjne, elektryczne i centralnego ogrzewania. Nieruchomość zostanie objęta system monitoringu i kontroli dostępu.

W ramach realizacji zostanie również zagospodarowany teren wokół inwestycji. Trakty i dwa dziedzińce będą wyłożone kostką, pomiędzy starymi drzewami powstaną trawniki z krzewami i bylinami. Teren będzie oświetlony i wyposażony w stylowe ławki.

W sąsiedztwie remontowanej kamienicy znajdują się budynki z różnych okresów – od końca XIX wieku, przez budownictwo międzywojenne, dalej z czasów PRL, aż po współczesne budynki biurowe i mieszkaniowe.


Kamienica Ogrodowa 65
Autor: RealCo Zdjęcie z budowy kamienicy Ogrodowa 65
Kamienica Ogrodowa 65
Autor: RealCo Wizualizacja wyremontowanej kamienicy

Nazwa inwestycji: Ogrodowa 65 Kamienica na Woli
Lokalizacja: ul. Ogrodowa, Warszawa
Funkcja: mieszkaniowa
Inwestor: RealCo
Generalny wykonawca: RealCo
Projektant: Stanisław Barylski
Liczba mieszkań: 62
Liczba kondygnacji: 5
Zakończenie budowy: grudzień 2016

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej