Nowe mieszkania w Katowicach. Do końca roku oddanie I etapu inwestycji Cztery Wieże

2013-10-21 14:58
chorzowska katowice nowe mieszkania
Autor: Activ Investment Sp. z o.o. W czterech piętnastopiętrowych wieżach znajdzie się 550 nowych mieszkań. Inwestycję na Osiedlu Tysiąclecia w Katowicach realizuje krakowski deweloper Activ Investment

Nowa inwestycja Cztery Wieże krakowskiego dewelopera Activ Investment realizowana przy ul. Chorzowskiej w Katowicach zaoferuje około 550 nowych mieszkań. W tej chwili dobiega końca budowa pierwszego etapu osiedla mieszkaniowego

Cztery Wieże to nowe osiedle mieszkaniowe z lokalami usługowymi powstające w Katowicach na Osiedlu Tysiąclecia przy ul Chorzowskiej.  Projekt architektoniczny osiedla przygotowała krakowska pracownia Achr-Pro Biuro Architektoniczno-Projektowe Peter Podstawki. Projekt zakłada wybudowanie czterech wież w czterech etapach. Każda z czterech wież będzie miała 17 kondygnacji (w tym dwa parkingi na poziomie -1 i +1 oraz parter przeznaczony na lokale usługowe). Pierwsza wieża która zostanie oddana do użytku w grudniu 2013 roku ma 124 mieszkań, a w sumie nowa inwestycja dostarczy na rynek około 550 nowych mieszkań. Powierzchnie mieszkań - od 24 do 130 m2. W październiku 2013 roku ruszyła budowa drugiej wieży. Planowany termin zakończenia jej budowy jest przewidziany na grudzień 2015 roku.

Łączna powierzchnia usługowa którą oferuje deweloper w nowej inwestycji to 6500 m2. Powierzchnia usługowa, zgodnie z założeniami architektów, znajdzie się na wspólnym dla wszystkich czterech wież tzrykondygancyjnym cokole, na którym osadzono wieże.

Inwestycja znajduje się w pobliżu Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku im. gen. Jerzego Ziętka. Inwestorem jest krakowski deweloper Activ Investment. Generalnym wykonawcą I i II etapu katowicka społka Dombud.

Terminy realizacji nowej inwestycji w Katowicach:

  • Wieża A – rozpoczęcie budowy luty 2010; termin oddania do użytku - IV kwartał 2O13 r.
  • Wieża B - rozpoczęcie budowy październik 2O13 r.; palnowany termin oddania do użytku grudzień 2015 r.
  • Wieża C - rozpoczęcie budowy 2O15 r.
  • Wieża D - rozpoczęcie budowy 2O16 r.

 

Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej