Nowe mieszkania w centrum Wrocławia

2007-06-01 13:23
Platinum
Autor: brak danych

Platinum to nowoczesny budynek mieszkalny o standardzie zbliżonym do apartamentowca, który zostanie oddany do użytku w listopadzie 2007 roku. Zlokalizowany będzie w samym sercu Wrocławia (10 minut pieszo od Rynku) przy ul. Inowrocławskiej. Taka lokalizacja zapewnia doskonałą komunikacje, wygodny dojazd oraz kompleksową infrastrukturę usługowo-handlową.

W ośmiokondygnacyjnym budynku znajdzie się 115 mieszkań od funkcjonalnych 32m2 kawalerek  do  przestronnych i wygodnych apartamentów o powierzchni 98 m2. Komfort użytkowania zapewni odpowiednia wysokość mieszkań 2,65 m, ergonomiczny układ pomieszczeń oraz dobra ekspozycja światła dziennego. Mieszkania zostaną wykonane w podwyższonym standardzie deweloperskim. Dodatkowo będą wyposażone w antywłamaniowe drzwi wejściowe klasy C, drzwi wewnętrzne w naturalnej okleinie drewnianej oraz parapety. W każdym mieszkaniu będą rozprowadzone łącza teleinformatyczne ze wszystkimi urządzeniami, niezależna sieć typu LAN gwarantująca wygodny dostęp do Internetu, instalacja wideodomofonowa z interkomem oraz TV naziemna i satelitarna (2 satelity). Nad bezpieczeństwem mieszkańców będzie czuwał portier i agencja ochrony. Cała posesja zostanie ogrodzona i monitorowana, a podgląd obrazu z wybranych kamer będzie możliwy/dostępny  w indywidualnych odbiornikach TV.

Reprezentacyjna bryła Platinum będzie dominować nad okoliczną zabudową. Kamień, stal i szkło nadadzą budynkowi  nowoczesny i elegancki wygląd. Smukłą linie budynku podkreślą narożne przestronne balkony z roślinnymi kompozycjami na całej wysokości budynku., a zaaranżowana przestrzeń dookoła budynku (drogi dojazdowe,  kompozycje roślinne, trawniki, alejki, elementy małej architektury, ogrodzenie) zapewnią kameralność i bezpieczeństwo. W budynku znajdzie się  również reprezentacyjna recepcja stylu hotelowym z wygodnymi kanapami i kącikiem prasowym. Podobnie jak elewacje budynku, również wnętrza  holi i korytarzy będzie charakteryzowała wysoka jakość i estetyka wykonania. Komfortową komunikację zapewnią dwie ciche, szybkobieżne windy zapewniające szybki dostęp do podziemnego, garażu na 80 stanowisk i przestronne klatki schodowe. Budynek będzie przyjazny dla osób niepełnosprawnych.
Budynek docelowo będzie częścią kompleksu mieszkalnego i biurowego. W jego skład wejdzie zabytkowy budynek przemysłowy (dawny Tricot), z przeznaczeniem na nowoczesne apartamenty w tylu industrialnym (nie wyklucza się możliwości przeznaczenia kondygnacji parteru na powierzchnie biurowe z dostępem zewnętrznym) oraz drugi budynek mieszkalny. Całość połączy elegancki wewnętrzny dziedziniec zagospodarowany zielenią i małą architekturą.

Czytaj więcej