Nowe mieszkania na Żoliborzu w Warszawie od Dom Development S.A.

2014-11-05 16:50
Nowe inwestycje Dom Development w Warszawie. Żoliborz Artystyczny
Autor: materiały od biura prasowego Dom Development Osiedle Żoliborz Artystyczny w Warszawie, kolonia im. Jerzego Ficowskiego, mural zaprojektowany przez Piotra Młodożeńca

Spółka Dom Development zakończyła I i II etap budowy osiedla Żoliborz Artystyczny. Generalnym wykonawcą nowej inwestycji jest firma Eiffage Polska Budownictwo. Powstały cztery budynki, prawie czterysta nowych mieszkań w Warszawie. Docelowo na osiedlu Żoliborz Artystyczny będzie 1700 apartamentów

Nowa inwestycja na Żoliborzu – pierwsi mieszkańcy Żoliborza Artystycznego

Cztery pierwsze budynki osiedla Żoliborz Artystyczny w Warszawie zostały oddane do użytku. Trzeciego listopada 2014 przedstawiciele spółki Dom Development S.A. przekazali klucze pierwszym mieszkańcom.

Żoliborz Artystyczny to jedno z największych osiedli budowanych w stolicy – w Warszawie powstanie 1700 nowych mieszkań, 13 budynków na działce o powierzchni 13 hektarów. Osiem części osiedla, tzw. kolonii, będzie otaczać plac imienia Czesława Niemena. W przestrzeni publicznej ma powstać fontanna, a przy placu kawiarnie i miejsca odpoczynku.

W I etapie osiedla ukończony został siedmiopiętrowy, najwyższy na terenie nowej inwestycji, budynek przy Placu im. Czesława Niemena oraz budynki B i C w Kolonii im. Jerzego Kawalerowicza. W trzech budynkach są łącznie 223 mieszkania.
W II etapie osiedla zrealizowany został budynek ze 175 mieszkaniami, znajdujący się w kolonii im. Jerzego Ficowskiego, między ulicami Stanisława Dygata, placem Czesława Niemena oraz Powązkowską.
Inwestor stara się nawiązać do tradycji Żoliborza, jednej z najbardziej charakterystycznych dzielnic Warszawy. Nowe mieszkania powstają przy uliczkach upamiętniających artystów związanych z historią dzielnicy. Również  słowo „kolonia” odnosi się do lokalnej historii – kolonie domów budowanych przez spółdzielnie mieszkaniowe w dwudziestoleciu międzywojennym wyróżniały się wysokiej jakości architekturą.
Indywidualny charakter mają nadać osiedlu duże tereny zielone i dzieła sztuki w przestrzeni publicznej, między innymi murale projektu Piotra Młodożeńca i kadry z filmów Jerzego Kawalerowicza.

Nowe mieszkania na Żoliborzu – kolejny etap

Dom Development S.A. prowadzi sprzedaż mieszkań w centralnie położonym budynku osiedla Żoliborz Artystyczny, tak zwanej kolonii Jerzego Mierzejewskiego. W budynku będą 222 mieszkania. Termin oddania do użytku to pierwszy kwartał 2016 roku. W IV kwartale 2015 roku mieszkańcy wprowadzić mają się do budynków realizowanych w ramach III etapu inwestycji.

Więcej o projekcie Żoliborz Artystyczny>>Czytaj więcej